očistná meditace

Očistná meditace

Tato meditační technika vám pomocí vizualizace pomůže očistit se od negativní energie i fyzické bolesti. Můžete ji provádět vždy, když se budete cítit sklíčení, unavení, budou vás trápit bolesti nebo přemíra stresu. Technika je vhodná i pro naprosté začátečníky. Pokud s meditačními a vizualizačními cvičeními teprve začínáte, mohl by vám být užitečný tento článek: Začínáme meditovat.

 

Očistná meditace

Začneme klasickým uvolněním – hlubokým pravidelným dýcháním. Pokud vás něco bolí, představujte si, že dýcháte do toho místa a bolest za chvíli ustoupí. Jakmile jste dost klidní a neruší vás vnější podněty, může začít samotná meditace.

 

Představte si, že uprostřed vašeho těla, v místě, kde je srdce, se nachází centrum pozitivní energie. Pro někoho je to energie bílé barvy, pro někoho stříbrné. Moje pozitivní energie je třeba oranžovobílá, ale to záleží jen na vás a na tom, jaká barva pro vás představuje pozitivitu. Většinou jsou to jasné, zářivé barvy.

 

Máte tedy pulzující ohnisko pozitivní energie ve vaší hrudi. Z tohoto místa ji postupně rozlévejte do celého těla – do břicha, končetin, do hlavy. Cítíte-li v nějakém místě intenzivní bolest nebo vás právě to místo trápí, zaměřte si na něj. Při tom, jak do něj vléváte pozitivní energii, si představte tu nejodpornější krajinu jakou dokážete. Pro mě je to smrdutý močál se stojatou černohnědou břečkou místo vody, hejny komárů a pokroucenými shnilými stromy. Toto odporné místo zalejte čistou průzračnou vodou, jako když se protrhne přehrada, a přitom vnímejte část těla, co vás trápí. Zalévejte čistou vodou celou krajinu a postupně ji přetvářejte na takovou, jaká je vám příjemná. Opět můj příklad – močál se změní v louku plnou barevných květin, na okrajích rostou zelené stromy a vprostřed protéká čisťounká říčka.

 

Čím více míst vás trápí, tím vícekrát si proveďte tuto přeměnu krajiny. Až na závěr nezbude jediná část těla, do níž nepronikla pozitivní energie. Pak tuto energii prociťte, představte si, jak vaše tělo září od konečků prstů až po temeno hlavy. Jak se každé buňce vašeho těla rozlévá ta příjemná zář jasné barvy. Vnímejte teplo a světlo, které vám energie přinesla tak dlouho, dokud vám to bude příjemné. Potom postupně ukončete meditaci a nezapomínejte, že vaše tělo je nyní naplněno pozitivní energií a vzpomeňte si i po skončení meditace na ten příjemný pocit.

 

Toto je revidovaný a aktualizovaný článek z roku 2009.

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 komentářů u „Očistná meditace

 1. Díky, to se bude hodit :) máš to tu moc pěkně udělaný,… takový útulný :D

 2. Ahoj Lúmennko, máš krásný web :) Chtěla jsem se zeptat na meditaci. Hledala jsem si o tom na více stránkách a někde jsem četla, že člověk si při meditaci musí dávat pozor, jelikož jsou lidé, kteří mě mohou při meditaci ovládnout. (jako třeba, že oni řeknou nějaké slovo a já budu v jejich moci…) Psali tam, že bych neměla meditovat, pokud nevím jak se takovým lidem ubránit… Je to pravda? A pokud ano, nevíš jak se má člověk bránit? (Jestli to tu někde máš, tak se moc omlouvám asi jsem to přehlédla)

 3. Ano, tahle technika v různých podobných provedeních se fakt používá na samoléčení. K tomu ještě třeba příjemná odpočinková hudba, čerstvý vzduch a čistá přírodní voda, ne s každé studánky.
  Když něco bolí, může bolet ještě víc, když vám třeba někdo dělá dlouhodobě trápení, komu přejete dobré.
  Ona totiž asi každá nemoc je pod vlivem psychosomatiky, úplně každá,stačí chvilka nepozornosti, dokonce i to, že si někdo zlomí nohu, nebo praskne zub. To ale nemá nic společného s psychiatrizací lidí. Je to úplně jiná oblast.

  Tak ta situace chvilky nepozornosti pravděpodobně byla třeba smutkem a z toho nesoustředěností, pak se něco zlomilo, nebo fyzicky prasklo. Nebo vteřinově někdo zareagoval jinak. Někdy může trvat desítky let a zázračně odezní, cvičením a přívětivou komunikací s okolím a třeba tím, že někteří kolem se zamyslí a zkusí být k vám vlídnější. Většina vašich pocitů jde sice zevnitř ven, ale vlivy okolí jsou a to by si člověk lhal, že to nemá mít vliv.
  Vtipné mi připadá, když někdo řekne, hoď starosti za hlavu, ano to je nutné, vždy po větší část dne, musíme žít.

  Ale vtip pokračuje.

  Jedou takhle dva kamiony, jeden z nich do protisměru, nebo oba napůl do protisměru a oba si řekli, hodím problém za hlavu a dál drželi volant a pískali si.
  Tak asi ne, že…

  Pak se tyhle techniky hodí, na přesouvání fyzické bolesti, rozpouštění bolesti, přesun a rozplynutí křeče. Pomalu se všechno spraví a bude to spravené.

 4. Jo , ta snová vize kamionu se mi splnila. Jel jsem dnes kolem té bouračky kamionu s autama, jako v tom záblesku snění. Jo, třetí očko neutajíš hochu. Psst. Už mlčím. Trénujte a multikino třetí oko ve snění vám ukáže splněné sny. Někdy ho rád nezapnu stejně jako TV nevyhledávám.
  https://www.youtube.com/watch?v=0TCLCDVjoxI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *