očista při mytí rukou

Energetická očista při mytí rukou

Každý den se na nás nalepují miliony neviditelných částeček – zrnky prachu počínaje a bakteriemi a viry konče. Když jedeme veřejnou dopravou, saháme na regály v obchodě nebo jen jdeme po ulici, na našem těle se zachytává spousta nečistot a už od mala nás rodiče učili, abychom si vždy po příchodu domů umývali ruce a těchto nečistot se tak zbavovali.

A tak, ačkoli bakterie a prach nevidíme, poctivě si ruce myjeme a chráníme tak své zdraví. Na co ale zapomínáme jsou jiné neviditelné nečistoty, které však neodhalí ani ten nejlepší mikroskop.

 

Proudění energie

Za den se setkáváme se spoustou lidí. Některé známe, ale většinu nikoli. Projdou kolem nás na ulici, sedí vedle nás v tramvaji, koupíme si od nich noviny nebo do nich omylem strčíme v davu. Každý člověk je obklopen určitým energetickým polem, které ho charakterizuje a na které se citlivější jedinci dokáží napojit. Pobytem mezi lidmi na nás nepatrná část tohoto pole ulpívá a zanáší naše vlastní energie.

Určitě znáte pocit, jak se cítíte, když se s někým pohádáte, někdo na vás křičí, je nepříjemný nebo vám dokonce nadává. V tu chvíli se energetická pole prolnou a do toho vašeho přejde část pole druhého člověka, zanesená agresí a vztekem. Vaše vlastní pole je narušeno a vy se cítíte hůře. Platí to samozřejmě i naopak – při milém rozhovoru, souznění, objetí nebo při milování, se naopak energetická pole dvou lidí prolnou v harmonii a navzájem se podporují.

Nemusíte se ale hned hádat nebo se s někým tulit pod hvězdami, abyste si navzájem zasáhli do energií. Drobounkým „energetickým smogem“ máme své energie zaneseny každý den, kdy se pohybujeme mezi větším množstvím lidí. Každý, kdo kolem nás projde, na nás zanechá své smítko. Někdy je milé, povzbudivé, jindy depresivní, sklíčené, naštvané. Vždy nás ale vychýlí z naší vlastní rovhováhy – a čím více různých lidí potkáváme, na čím více zjitřených emocí narážíme, tím více je naše vlastní energie narušována.

 

Nejvíce ohrožené je vaše energetické pole pokud…

 • pracujete s lidmi (v obchodě, ve škole, na úřadě…)
 • pracujete v pomáhajících profesích (zdravotníci, sociální pracovníci)
 • jste pod tlakem a ve stresu
 • jste zrovna nemocní nebo jinak oslabení

 

očista

 

Energetická očista při mytí rukou

Na navracení energetické rovnováhy je nejlepší čas o samotě, ideálně v přírodě, kde se naše energie čistí a uvádí do harmonie s naším já. Pokud tomuto samoozdravnému procesu chcete napomoci a víte, že na vás denně působí mnoho lidí, můžete se několikrát denně provádět jednoduchou očistu, aniž byste kvůli tomu museli měnit své zvyky.

Vždy, když jdete na toaletu a myjete si ruce, děláte to pro ochranu svého fyzického zdraví – myslete od teď i na to duševní. Protáhněte o pár sekund okamžik při mytí rukou a představte si, jak vás proud čisté vody zbavuje nánosu energetické špíny. Nechejte z rukou skanout všechno, co do vašeho energetického obalu nepatří a dejte to vodě, ať to odnese. Můžete i v duchu odříkat krátkou afirmaci, třeba: „Voda očišťuje moje energie.

Tento kratičký očistný rituál můžete aplikovat kolikrát denně chcete.

A chcete-li to vzít od podlahy, vyzkoušejte rituál očistné koupele.

Zajímá vás, jak jednoduše udělat spiritualitu součástí vašeho všedního dne? Pak je tu pro vás moje série článků Každodenní duchovno.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

9 thoughts on “Energetická očista při mytí rukou

 1. a je pochopitelné, že se to netýká jenom rukou – já sám vím, jaké to je, když se celý "obalím" do vodního víru a následně jaký je to pocit, když z něj vyjdu :) je to opravdu příjemné a nejen z hlediska fyzického :)

 2. Pravda, jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů očisty. Ještě dodám pár drobností:

 3. Již jsem se naučil všímat o co jde na pacovištích, kde nikdo nevydrží dlouho, proč tomu tak je.
  Měl by se nad tím naučit zamýšlet management. Někdy v managementu o tom také vědí, ale nevědí si rady. V kanceláři je člověk, který jen pomlouvá, tráví mnoho času pomlouváním, lhaním o ostatních.
  Neustále v lidech pěstuje strach a vnucuje jim jeho podezíravost a předvádí svoji závist a snaží se strhnout ostatní na svoje emoční vyladění hnusu a otrávení životem. Neustále ukazuje druhým na počítači videa katastrof a obrázky hnusu. Kteří ho ignorují, na ně je vzteklý a snaží se je zatáhnout do svého působení že vytahuje věci o nich a nějak je znázorňuje, vytváří jejich karikatury. Deformuje obraz o lidech kolem sebe.

  Je středem zájmu a pokud ne, vždy o to usiluje. Lidé kolem něj chodí po špičkách, aby se nestali předmětem jeho útoku, anebo jeho pokusů zatáhnout je do svého brblání proti lidem. Vždy, co dělá on sám špatně přisuzuje jiným, že to oni dělají lecos hodně špatně.
  Je příčinou toho, co ostatní přehlédnou, třeba i příčinou jejich překlepu, kdy je neustále dostává pod tlak. Svádí druhé z cesty, ukazuje cestu jinam, pak je obviňuje. Jejich správné a podložené rozhodnutí napadá, nutí je rozhodnutí měnit, aby měli od něj pokoj , pak je ale znovu napadá, že oni se rozhodli špatně.
  Mluví často skrytě, hovoří kódovanou řečí, kde vyžaduje po ostatních, aby té řeči rozuměli. Tím je drží v pasti. protože, kdykoliv je pak obviní, že to oni si něco vyložili nesprávně, ačkoliv použil opakovaně stejný model řeči zkratek a symbolů za stejných okolností a ve stejném případě, jak byli vždy zvyklí se dorozumívat.
  Vtipy dělá takové, aby druhé ponížil. Jiné zostudil. Vždy lidi přesvědčuje o tom, že nemohou v rozhovoru “ vyhrát“, nebo mít pravdu, i když pravdu mít nepotřebují a nic si nedokazují, jen vědí, co a proč říkají.

  Neustále hraje své hry. Má na ně spoustu času. Když se jiní brání jeho hrám, obviňuje je, že oni mají čas. Pravdou je, že oni si ho museli udělat, aby se mohli bránit. Nehovoří k lidem přímo a vždy je obviňuje a napadá a vytváří slovní hry tak, aby lidi napadal. Někdy si hovoří sám se sebou a někteří neví, co s tím, pak i oni si musí někdy hovořit sami se sebou, aby si všiml, že vědí o jeho hrách.
  On však ( může to být i ona, není to závislé na pohlaví ) vše otočí, jak ostatně v každém jiném případě jeho činnosti, která zásadně směřuje k tomu lidi kolem sebe obvinit a těžit ve svůj prospěch, což se neustále ukazuje. Má potřebu si neustále dokazovat vyumělkovanými zápletkami, že má pravdu a že ostatní jsou špatní. Lidi neustále podezírá a nevěří prvořadě sobě. Potřebuje jejich pomoc a je na nich závislý. Více energie věnuje manipulaci emocí a názorů ostatních, které neustále musí mít pod kontrolou. Stále ukazuje , že na vše reaguje a ukazuje, že je jim vždy v patách. Napodobuje lidi kolem sebe, přebírá od nich jejich znalosti, tvrdí, že to činí oni od něj. Skutky ukazuje, že tak činí především tento manipulátor a ti ostatní pokud vůbec.

  Nespouští oči z lidí, které považuje za konkurenci. Nemá čas žít svůj život. Používá jejich slova tak , že jim je přímo, nebo jinak nepřímo předhazuje zpět, aby se k nim dostala. Sám od sebe předjímá – tvrdí, že to samo. Často omylem útočí na jiné lidi, mnohdy si vybírá velmi čisté a slušné lidi ke svým útokům. Bere si za oběť lidi , kteří se o něj starají, nebo dokonce má z nich obživu. Za jeho zády lidé velmi diskutují o jeho taktikách, před ním je každý jejich pokus, aby pravda vyšla najevo manipulátorem potlačen. Manipulátor položí otázku tak, že tlačí na okamžitou odpověď , ale otázku nepoloží jasně. Odpověď tedy není jednoduchá a manipulátor si na odpověď nepočká, vytrhne jakmile uslyší frázi, do které chtěl člověka zatlačit a odchází, nebo mění téma, či hovor jinak blokuje.
  Hned vynáší soudy, prvořadě způsobem, podle sebe soudím tebe. Nezajímá se o to, že každý člověk prožil něco jiného a jinak a že je řada situací,které manipulátor nezná. Manipulátor ví vše nejlépe a nepotřebuje vhled na okolnosti a do situace člověka. Obvykle však nezapomene tvrdit, že vhled má. Vše činí ve svůj prospěch a to je základ. Může páchat i dobročinnost přispěním na útulek a podobné oblíbené volby těch, kdo nějak vykazují dobročinnost a hodně se tím veřejně honosí, nebo pobídnou ostatní, aby ti to řekli a pak mohli poukázat, že to říkají přece ti druzí. Záměr byl splněn.
  Jaký člověk je poznáte nejlépe jak se chová přímo k vám. Manipulátor se k vám dál bude chovat škaredě, ale jakmile se dozví, že to na něj prasklo, k vám se chová zase škaredě, ale začne několik taktických tahů, kdy na oko ukáže divákům, či lidem z okolí, že tu a támhle se jako zachoval dobře. Zkušený si povšimne, že to tu a tam přišlo jako blesk z nebe a ty situace vytvořil ten manipulátor , aby se ukázal. Aby to nebylo tak jednoduché využije pár situací, kde to bude hůře rozpoznatelné.

  Ale nakonec po létech praxe zjistíte, co a jak kdo dělá a už vejdete do místnosti v nějaké společnosti a během dne zjistíte, kdo tam manipuluje. Po týdnu si budete jistí a do čtrnácti dnů už nebudete mít žádnou pochybnost, že ten člověk nebude jiný ani za více let. A kdo ví jestli jindy. Pořád je hodně dobrých lidí , kteří dávají šanci, já patřím mezi ně. Nezavrhuji nikoho. Dávejme lásku i špatným lidem, to jo, jinak se jejich svíce nezapálí. Ale nenechme se „sníst“. Pak jsou i situace, kdy “ žralok“ volá musím se chovat jako žralok, protože ti ostatní jsou určitě „žraloci“.
  Preventivní žralokizmus vede do záhuby společnosti.
  A proč to všechno?
  K článku pochopitelně. Abychom se od všech těch emocí z takových lidí čistili a dávali jim na jevo jasně, ale slušně, že se od jejich emočních jedů dovedem očistit a nenakazit se. Že si zachráníme život. A jestli chtějí být šťastni, pak toho nikdy nedosáhnou svými metodami, které nás ničí. Stavějte dobré zdravé kolektivy. Systém, který neumožní , aby váš život někdo svým lhaním moderoval. Svoboda je vždy o spolupráci , přímé komunikaci a dohodách, které je potřeba plnit ke společným cílům v naději pro společenství.

  Čistota začíná tam, kde se dva sejdou a řeknou si, jsem tady pro tebe, abychom si rozuměli a pomáhali si. Pak se sejdou celá společenství a jde to výš a funguje to.

 4. Zajímavý článek, taky na sobě pozoruju, že voda pomáhá. Zajímalo by mě, jestli se dá nějak chránit na veřejných místech. Nemáš nějaké tipy? Velký problém mám teď v Brně, kde jsem začala studovat. Ale největší šok jsem zažila ve Vaňkovce, kdy mi bylo až fyzicky zle, na omdlení, a musela jsem rychle vypadnout. Normálně tohle nemívám, tak si říkám, jestli nejsem nějaká divná :-D.

 5. Victoria:
  Na Vaňkovce je chaotický provoz. A v blízkosti té zóny se staví ne. Už jsem tam déle nebyl.
  Ale když jsem tam byl, ne až tak dávno, tak v prostorách kolem nádraží byly nepříjemné průvany a pachy. A ten humbuk. To se navalí asi každému. Uvidíme, jak to vyspraví. Ale v prostorách obchodního centra, tam ty proudy davů, průtoky ventilací. Pachy z různých obchodů. A nemohu si vzpomenout na tamnější záchody, ale v jiných se občas stává, že ten pach jde až do chodeb. Jako nejefektivnější se mi osvědčilo, co jde už konečně do módy. Posilování vůle, energie v oblasti solaru, zlepšení průtoku energií. A má vliv celková kondice a co člověk jedl před tím, než do toho rozruchu vejde.
  Co se týká pachů tak nejhorší jsou špatné klimatizace, špatně navržené chodby, že se zadržují pachy v některých částech prostor, nebo jsou silné průvany ne zrovna čerstvého vzduchu. V okolí stavenišť, nebo chodbách na ně navazujících se může navalovat skoro každému.
  Já měl ve Vaňkovce příjemný rozhovor a tak to zcela prozářilo jakékoliv stíny toho rozruchu.
  Pak jsem běžel z Vaňkovky poklusem, ale ne proto, že by se mi navalilo, ale protože jsem spěchal jinam. Nicméně můžu potvrdit, že na běhání tam vzduch až tak příjemný není.

  V Brně si najít jedině nějaký parčík a tam prodýchávat, vytvořit si zázemí na novém místě na svých cestách. Kde budu relaxovat, kde se dobře cítím. A tam , kde se necítím, tak jít už připravený. Zkusit si v sobě vytvořit atmosféru radosti a štěstí.

  A vědět, že situace se v dobré stabilizuje a na konci chodby je světlo. Všímat si, co a jak působí, kdy je mi lépe. Aby ta křehká květina v nás lidech byla zasazena v půdě, která o ni pečuje.

 6. Victoria: ano, jsi divná – velmi vnímající a citlivá :) Pro takové lidi jsou velké davy velmi náročné. Je potřeba si vytvořit svoje ochranné pole a pevně si nastavit hranice. Chce to trochu cviku, jinak pomohou třeba křišťály nebo některý z ochranných amuletů, jako pentagram, triskel apod. Pomoci mohou i vizualizace energetického vajíčka – doporučuji rubriku psychická obrana, tam toho najdeš vícero ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *