Ochrana místa za pomoci živlů

Trošku jsem rozmýšlela, jestli tohle „kouzlo“ umístit do živlové magie, kam by svým zaměřením mělo patřit, ale nakonec jsem se rozhodla je ponechat v obecké praktické rubrice a z živlové magie do něj jen vytvořím odkazovou cestičku. To jsem to hezky vymyslela:)
A o co jde? Tohle „kouzlo“ (uvozovky jsou tam proto, že tohle slovo nesnáším, ale nenapadá mě žádné lepší, to jen pro ty, kdo to ještě neví:)) má už skoro podobu rituálu, je tedy trošku složitější, ale za to narozdíl od rituálu funguje hned po té, co je vykonáte a je velmi účinné.

Co budete potřebovat
Na začátek zas a znova doporučím k přečtení (a hlavně k použití) článek Obecná pravidla pro „kouzlení“, v němž najdete základní rady, jimiž byste se při každé magické práci měli řídit.
K samotnému provedení „kouzla“ pak budete potřebovat pět svíček, nejlépe klasických kalíškovek bílé barvy, barevné svíčky se pro tento účel nehodí, příliš velké svíčky zase budou hořet moc dlouho.
Dále budete potřebovat špejli a symbol každého živlu (oheň už zastupují svíčky) – vody, země a vzduchu. Doporučuju dřevěnou, hliněnou nebo keramickou misku s vodou, obdobnou misku s hlínou či drceným listím, pokud nechcete moc udělat binec, tak kameny a za vzduch třeba pírko.
Jak na to?
Opakovat, že potřebujete klid a podobné věci ani nebudu, to všichni víte a kdo to neví, ten si to přečetl ve výše zmiňovaném článku. Spíš je důležitá otázka – jaké místo chránit? Logicky to bude asi nečastěji nějaká místnost – váš pokoj, ložnice přátel, místnost, kde nejčastěji provádíte magii apod. Stejně tak ale můžete ochránit pomocí živlů i celý byt, dům, zahradu, oblíbený koutek v lese…prostě jakékoli místo si umanete, ale hlavně to místo nesmí být příliš velké na to, abyste ho mohli obejít. Pokud tedy máte potřebu ochránit celé město nebo les, nezoufejte – jde to, ale pomozte si vizualizační technikou (viz některý z příštích článků).
Na vytvoření této ochrany existují dva způsoby, oba jsou de facto stejné, ten první je malinko účinější, ale dá se použít jen u míst, které můžete obejít dokolečka, což v případě bytu nebo domu může být problém. Metody jsem nazvala „obcházecí“ a „chodící“, dle typu terénu si vyberte tu, která je pro vás schůdnější:)
„Obcházecí“ metoda
Použijete v případě, že se jedná o místnost nebo o nějaké místo venku, které můžete obejít v uzavřeném, nepřerušeném a pokud možno jakž takž pravidelném kruhu (či aspoň elipse:)).
Popis napíšu jakoby pro místnost, ale každý si to snad zvládne analogicky převést i na jiná místa;)
Začněte tím, že zapalíte svíčku veprostřed místnosti a požádáte Vesmír, božstva, anděly či jakékoli dobré bytosti, které uznáváte o ochranu a pomoc s „kouzlem“. Pokud ucítíte, že je vše okej a měli byste jít do toho, vezměte zbývající čtyři svíčky a rozestavěte je do rohů místnosti, při tom postupujte PO SMĚRU hodinových ručiček (pravotočivě, zprava doleva). Až je rozestavíte, vezměte si špejli a zapalte ji o prostřední svíčku a opět obejděte celou místnost pravotočivým způsobem, přičemž zapalujte jednu svíčku za druhou. V duchu si představujte, jako oheň okolo místnosti tvoří ohnivý kruh zářivě červené barvy. Zapalte první svíčku, druhou, třetí, čtvrtou a pak se znovu plamenem dotkněte té první, načež se vraťte doprostřed místnosti, vložte plamen na špejli do plamene vprostřed hořící svíčky a zfoukněte ji (tu špejli, ne tu svíčku, ta by měla hořet celou dobu, pokud zhasne, je něco špatně a „kouzlení“ raději pro ten den ukončete).
Teď poděkujte ohni, za ochranu – něco si vymyslete, stačí jednoduchá věta typu „Ohni, děkuji ti.“ Ale koho baví básničky a rýmovačky, může to udělat zajímavější:)
Nyní je na řadě voda. Vezměte nádobu s vodou a stejným způsobem jako s ohněm s ní obejděte místnost, začněte u toho rohu, u kterého jste začínali i s ohněm. Do prvního rohu šplíchněte pár kapek vody, do druhého, do třetího a do čtvrtého, načež se vraťte k prvnímu (ale znovu už nešplíchejte:)), čímž uzavřete kruh. Při tom si představujte jak voda tvoří okolo místnosti zelený ochranný kruh, jako malá říčka, co neustále pluje okolo. Vraťte se doprostřed a poděkujte vodě.
Po vodě si vezměte symbol vzduchu, nejlepší je asi vážně pírko, ale jste-li zvyklí na nějaký jiný symbol, použijte ho. Zopakujte okružní jízdu, (zase vyjděte ze stejného místa!) do každého rohu lehce foukněte a nezapomeňte uzavřít kruh stejně jako u předchozích živlů. Při obcházení si představujte, jak vzduch tvoří okolo místnosti modrý kruh z vanoucího větru. Vraťte se do středu a poděkujte vzduchu.
Teď přijde poslední živel – země, která to vše ukotví na místě. Pokud jste venku nebo můžete a chcete dělat binec, použijte misku s hlínou nebo sušenou trávou, kterou budete rozhazovat stejně, jako jste šplíchali vodu. Nechcete-li dělat binec, do misky s hlínou dejte čtyři kameny (nemusí být moc velké, stačí obyčejné oblázky) a ty při obcházení kruhu položte vždy do každého z rohů místnosti. Při obcházení si představujte, jak živel země omotává pevnými hnědými kořeny všechny ostatní živly, které pak nepřestávají proudit kolem místnosti, ale díky kořenům země jsou pevně svázány s tímto místem. Dokončete kruh a poděkujte zemi.
Nyní se posaďte doprostřed a vnímejte, co jste vytvořili. Možná vám živly nebo bytosti, které nad vámi držely stráž, chtějí něco říci. Pokud ne, jen se chvilku opájejte pocitem, že jste v bezpečí, že pět elementů vás teď bude strážit, dokud se kouzlo nezlomí. Pět elementů? Ano čtete správně, tím, že jste do „kouzla“ vtiskli své vědomí a svou mysl jste do něj promítli i živel éteru, který jej zastřešil. Jakmile si dosyta odpočinete a užijete si pocit ochrany, můžete snést svíčky, popř. i kameny z rohů doprostřed místnosti. Svíčky nechejte dohořet, dokud sami nezhasnou a kaměny ani hlínu z místnosti neodnášejte, je jedno kde v ní budou/bude ležet, ale když je/ji odnesete pryč, ochrana se může porušit.
Jinak by mělo kouzlo vydržet cca rok, pokud ucítíte, že slábne, obnovte ho. Pokud drží i po roce, i tak je lepší si udělat chvilku a obnovit ho. Pro provádění tohoto „kouzla“ je vhodnější doba přibývajícího měsíce, ale není to zásadní.
„Chodící“ metoda
A ještě pár slov ke druhé metodě, která jak jsem předeslala je úplně stejná, až na drobný rozdíl – nemůžete při ní obejít místo, které chcete ochránit, třeba proto, že je to třípokojový byt a vy fakt neumíte procházet zdí. V tom případě si zase vytvoříte pevný střed jako u předcházející metody, zase si vytyčíte jakés takés čtyři rohy a zase je budete „obcházet“ pravotočivě, tzn. po směru hodinových ručiček, ale s tím rozdílem, že vyjdete ze středu k prvnímu rohu, provedete úkon, vrátíte se ke středu, vyjdete k druhému rohu, provedete úkon, vrátíte se ke středu a tak dále a tak dále. Jakmile provedete úkon u čtvrtého rohu, ještě jednou se vrátíte k prvnímu, kde už nic provádět nebudete (kromě dotknutí se plamene, viz návod na „obcházecí“ metodu) – to abyste uzavřeli kruh.
Poté, co provedete tohle chození s jedním živlem, stoupněte si doprostřed a opět po směr
u hodinových ručiček se pomalu otočte kolem své vlastní osy, nejprve čelem k „prvnímu rohu“ až zase uzavřete kruh a přitom si představujte, jak ten který živel tvoří kruh kolem místa stejně, jako v předchozím návodě.
Jinak postupujete úplně stejně jako u předchozí metody, ale protože kruh není vytvořený fyzicky, ale jen mentálně, může tato metoda mít slabší účinky a kratší dobu trvání.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

10 komentářů u „Ochrana místa za pomoci živlů

  1. Když budu chodit do kola – mám projít kolem postele(je u rohu) a dát potřebné věci na ní?Nebo tu bude spíše vhodná chodící metoda?

  2. [1]: projití kolem postele by mělo stačit, hlavní je si vizualizovat kruh potom dost velký aby byl přes celou místnost, hlavní je kruh, který vytvoříme v mysli, ten fyzický tvořený obcházením je jenom pomůcka

  3. Ano…ochrana pomocí živlů je jedna z dalších působivých možností (kterých je dozajista docela dost).

  4. Ahoj toto je zaměřeno na kouzla potřebuji odpověd to je jedno od koho mužu si vymyslet své vlastní kouzlo na ochranu apod? Myslíte že by mohlo  fungovat, já bych ráda byla jak to říct abych uměla trošku čarovat že bych udělala vastní kouzelnou knihu plných kouzel jde to fungovali by kouzla?

  5. [7]: všechna "kouzla" tady na webu jsou v souladu se zákony Vesmíru a tedy nemají žádné negativní následky;)

  6. Ahoj Lúmenn, včera jsem tohle kouzlo zkoušela a když už bylo hotové a svíčky jsem dala všechny na jedno místo a jen je nechávala dohořet, tak jsem potřebovala na chvíli odejít z místnosti. Mezitím tam přišla moje máma a zhasla ty, které se nevešly do svícnu. Bude to fungovat i tak?

  7. Ayeri: Ahoj, mělo by to být v pořádku, pokud jsi kouzlo v mysli ukončila. Dohoření svíček je lepší, ale když se tak nestane, nějaká tragédie to není, možná to jen nevydrží tak dlouho a nebude to tak silné:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *