♣ Nejde mi vizualizovat, co s tím?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Omlouvám se předem za to, že píšu svůj dotaz do komentářů, bohužel mám nějaký problém s internetovým prohlížečem a do sekce Poradna a odpovědna se nedostanu. Chtěl bych se zeptat jak je možné se naučit vizualizovat. S vizualizací mám celkem problém (nic nevidím) přestože se každý den nějakou chvilku snažím si něco představit. Je možné, že někdo se vizualizovat prostě naučit nemůže? Nebo zatím nejsem jen dostatečně vytrvalý? Moc bych si přál ovládat a rozvíjet vizualizaci protože její moc je obrovská. Děkuji za odpověď. JoE ♣

Odpověď: Tak to i já se omlouvám, protože jsem špatně napsala odkaz a chyba nebyla ve tvém prohlížeči, ale v tom, že jsem omylem napsala dvakrát http a odkaz nefungoval, už je to ok.
A teď k tvému dotazu. Vzhledem k tomu, že vizualizace není nic jiného, než obyčejná představivost, těžko říci, kde je u tebe problém. Když ti někdo řekne, ať si představíš, cos dělal včera večer, jsem si téměř jistá, že se ti zobrazí vzpomínky na včerejšek. Když ti řeknu představ si koně, určitě „vidíš v hlavě“ koně a když čteš knihu, probíhají ti hlavou představy děje. Představivostí, alespoň tou základní, disponuje každý z nás.
Proto myslím, že problém nebude v tom, že to neumíš, ale že ti dělá zatěžko představovat si něco nového, nemám pravdu? Třeba „náš dům“ se ti v hlavě objeví lehce, ale „létající zámek s modrými okenicemi a žlutými věžičkami“ už je o něco náročnější. Pak nezbývá než trénovat, mě osobně pomáhá hodně číst, u toho se představivost silně rozvíjí.
A pokud to není v tom, pak asi od vizualizace čekáš něco, čím není, a v tom případě tě poprosím to ještě nějak rozvést v komentářích nebo na mailu, ať společně najdeme v čem je problém a něco s tím provedem:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *