♣ Nejde mi meditovat, co s tím?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
♣ Otázka: Ahoj, chtěla bych se tě zeptat..Takhle jde o to,že mi moc nejde meditovat..Nějak se do toho neumím „dostat“ jen jednou se mi povedlo zaslechnout nějaký šum,nebo jen pozvednout koleno..Víš co s tím? Silema


Odpověď: Ahoj, asi jsem přesně nepochopila, na co se ptáš – možná si potřebujeme vyjasnit pojmy. Meditace je stav, kdy člověk zcela vypne své myšlenky a soustředí se buď na jednu jedinou konkrétní myšlenku (viz třeba tady) a nebo má v hlavě úplně prázdno. Vizualizace je pak stav, kdy si v hlavě „představuješ“ určité věci (viz). Takže úplně přesně nevím, co myslí pojmem meditace ty – zvednou koleno? Slyšet šum? Ani jedno účelem meditace, ani vizualizace není.
Pokud chceš meditovat, potřebuješ klidné tiché prostředí, pohodlnou polohu a hluboké dýchání, necháváš myšlenky jen proplouvat hlavou, nesoustředíš se na ně. Jsi prázdná a otevřená, uvolněná a ležíš pevně ve svém středu.
Pokud si pod pojmem meditace představuješ něco jiného, zkus to prosím do komentářů specifikovat a zkusíme odhalit problém. Měj se krásně. Lúmenn

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

9 komentářů u „♣ Nejde mi meditovat, co s tím?

  1. Můžu se jen zeptat já vždy když se snažím meditovat tak místo meditace vždy usnu :D jak tomu zabránit?

  2. Já se nikdy nemůžu pořádně soustředit ,nebo mi píská v uších.:(

  3. [4]: Na meditaci se nesoustřeďuje ale měla by ses uvolnit a myšlenkově se plně odpoutat od všeho a obzvláště od fyzické úrovně. Potom "jen" sleduješ jakobys byla host své myšlenky, které pak si zapíšeš abys mohla přehodnotit některé nežádoucí myšlenky. Měla bys také umět soustředit se jen na jednu věc a ostatní myšlenky za pochodu odstraňovat. Co se týká introspekce která je také součástí meditace tak tu můžeš dělat za pochodu i třeba někde ve škole nebo v práci. Hlavně se ale nepretežuj.

  4. To, co Silema popisuje, se spíš hodí na astrální cestování. Což bych bez přesnějších teoretických znalosti a bez rad a pomoci radši nezkoušel. Tedy je na prvním místě zajímat se o meditaci :)

  5. [6]: astrální cestování podobně jako běžné rituály má nevýhodu…a tou je že chvíli trvá realizace. Proto vždy doporučuji soustředit se spíše na takzvanou "magii okamžitého účinku".

  6. [1]: Pokud medituješ před spaním, tak by snad nemělo vadit, když ta meditace přejde do spánku…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *