(Ne)věřit horoskopům?

Když se řekne horoskop nebo astrologie, velká část lidí si představí šarlatány, kteří píšou ty slátaniny do společenských časopisů. A také většinu lidí napadne: „Jak je možné, že by 500 000 000 lidí (tolik zhruba připadá na jedno atrologické znamení) mělo mít stejný životní osud – třeba že ten a ten den potkají svou lásku, získají novou práci nebo se jim nebude ani za mák dařit?“
A pokud je nenakopne v pochybnostech už tahle představa, začnou uvažovat nad tím, jak můžou hvězdy, ty obří plynné koule kdesi v dáli na obloze, ovlivňovat osudy lidí na prťavé planetě jménem země.
Jak to? A ovlivňují hvězdy vůbec náš osud?
Řeknu to velmi jednoduše, polopatisticky a jedním slovem: ne. Hvězdy si svítí a my si žijem a že by všechny ty obíhající planety, planetky a hvězdy měly nějaký vliv na život na naší planetě, o tom nemůže být řeči. Tak proč zakládám rubriku astrologie a dám na horoskopy? Nebojte, vše vám vysvětlím:)
Hvězdy naše osudy neovlivňují, to vážně ne, ale přesto je v nich „cosi“, podle čeho se dají osudy lidí číst. Sama jsem nad tím přemýšlela, až jsem se dopátrala odpovědi. Podle nauky o reinkarnaci, jíž jsem zastáncem, si každý z nás svůj život vybírá před zrozením a tudíž si vybírá i čas a místo svého narození. V každou chvíli se na obloze posouvají planety a hvězdy, mění se úhly a pozice nad obrzorem a každou chvíli se rodí noví a noví lidé. A podle této myšlenky se rodí právě v tu chvíli, kterou si vybrali, přičemž postavení hvězd jim má být v budoucnu jakýsmi vodítkem, bližším pochopením toho, jací jsou a jaký mají úkol.
Krom tohoto vysvětlení jsem četla teorii, která mi do jisté míry přijde také věrohodná, ale už s tím ovlivňováním trošinku počítá. Celý Vesmír je obrovský systém, co se neustále mění, koulí se, točí, pohybuje, přitahuje, odpuzuje, akceleruje, zpomaluje… no a naši předkové si kdysi dávno v tomhle systému našli hlavní body, podle kterých se jim dobře orientovalo – souhvězdí zvěrokruhu, planety a hvězdy, které jsou nám nejblíže a nebo jsou dobře pozorovatelné. A podle těchto bodů pak určovali „věsmírné změny“ – to jak se snižují a zvyšují vibrace, kde co vzniká či zaniká, kdy energie sílí a kdy slábne.
Dnes už jsme většinu jejich učení pohřbili v prachu času a pamatujeme si jen „Saturn je v konjunkci s Jupiterem“, ale na pozadí tohoto námi snadno pozorovatelného jevu je mnohem více změn ve Vesmíru, které pak ovlivňují dění na zemi, nově zrozené duše i velké války. Podle míry konstrukce a destrukce, mužské a ženské polarity a míry energie, co přichází, se pak věci dějí určitým způsobem.
Ať už si vyberete jednu z těchto teorií, vymyslíte si vlastní a nebo nějakou objevíte v knihách, většina z nás asi uznává, že na horoskopech přece jen něco je. Minimálně je zarážející, že většina charakteristik docela přesně sedí na lidi zrozené v daném období. Ze všech lidí, co znám, jen asi 5 nesplňuje charakter svého znamení ani za mák. Ti zbylí do něj zase pasují lépe, než zadnice na nočník;)
Přesto ale ne všechny horoskopy odpovídají – třeba ty časopisecké ani nečtěte. Pokud nejste naivka a neprojeví se na vás placebo efekt přečtených událostí, jen těžko zažijete to, co „astrolog“ popisuje. Chcete-li opravdu kvalitní horoskop, nechte si jej vypracovat od astrologa nebo použijte některý z programů na internetu.
Má-li totiž mít horoskop nějakou vypovídací hodnotu, je třeba do něj zahrnout nejen datum narození, ale také místo a čas a teprve podle těchto údajů se dá horoskop spočítat přesně na míru.
Tak původně měl tento článek vypadat úplně jinak, ale při psaní se mi rozeběhly myšlenky všude kolem a tak to vůbec není ono:) Tak na závěr aspoň dobrá stránka kde si můžete udělat vlastní docela přesný horoskop:
A tohle je horoskop můj, abyste věděli s kým máte tu čest:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “(Ne)věřit horoskopům?

  1. Ahoj, tak jsem si chtěla udělat vlastní horoskop a bohužel nevím co je to ten tzv. systém domů. Mohu se zeptat jak se to určuje? Hledala jsem to na internetu, ale našla jsem jen dlouhý čtení a nic jsem z toho nepochopila…

  2. Zde zmíněné reinkarnace a minulé životy jsou nebezpečným nesmyslem. Příkladem jsou PhDr. Marta Foučková a PhDr. Marie Říhová.

  3. Bulvární horoskopy jsou možná pro kočku – nebo spíš pro blondýnky – ale mají jednu výhodu. Jsou zadarmo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *