Nastal čas na cestu do hlubin duše

Můj kamarád (a také duchovní rádce a učitel) pořádal minulý víkend dlouho dopředu naplánovaný workshop o práci se Stínem, jehož jsem se kvůli vlastním náročným procesům poslední doby neúčastnila. Ale dozvěděla jsem se touto cestou, že ačkoli to netušil, vybral velmi zajímavé datum – dobu, která díky aktuálnímu astrologickému nastavení přeje právě hlubokým cestám do našeho podvědomí a práci se Stínem. Píše o tom na svém webu astroložka Bairavee Balasubramaniam a část jejího článku překládám pro ty z vás, kteří nezvládnou anglický originál s názvem Mars in Scorpio, again.
Je to velmi zajímavé čtení – a aniž bych tušila o tomto astrologickém úkazu, sama jsem se stala jeho důkazem. Cesta do Stínu u mě a mého přítele nabyla vrcholu právě v pátek 27. května a celý víkend se sypalo hodně dávno „vyřešených“ věcí. Po víkendu už se zase všechno trochu mírní, ustaluje, implementuje – ale můžu za sebe potvrdit, že je to tedy síla:) O článku, který najdete níže, jsem se dozvěděla až včera, když už bylo po největší bouři a jsem ráda, že podle popisu přátel v tom rozhodně nejsem jediná:) Pokud vás zajímá, jakým obdobím právě teď procházíme, čtěte dál;)

Nejsem autorem následujícího textu – jedná se o překlad člásti článku astroložky Bairavee Balasubramaniam, jehož celé a původní znění najdete na jejím webu zde.
Mezi dneškem (článek je z 25.5., pozn. překladu) a koncem června 2016 nabude naše cesta do Stínu/Podsvětí/Podvědomí nebývalé intenzity. Budeme objevovat dosud skryté kostlivce ve skříních, léčit a obnovovat části nás, které byly zraněny (nebo vztahy, v nichž se toto zraňování objevuje) a budeme porážet (nebo si spřátelovat, jak kdo chce) naše démony. Ať už to považujete za mučení nebo hluboké znovuzrození nebo alchymii nebo všechno dohromady… cokoli, co budete dělat, bude intenzivní a transformační ve stylu „všechno nebo nic“. Vítej, Štíre.
Návrat Marsu do Štíru, který mnoho z nás tak pociťuje, nastane (již nastal, pozn. překladu) 27.května. Budeme to cítit velmi silně kvůli dvěma faktorům:
1) Mars a Venuše jsou v opozici, Venuše přináší energii Marsu zpět do našich těl skrze vztahy a převádí ji pevně do domény rozumu a prostoru hlavy.
2) Mars bude letos nejblíže Zemi nyní, 30. května. Tato blízkost Rudé planety pravděpodobně způsobuje rychlost a intenzitu tohoto prožitku.
(…)
Měli byste v následujících týdnech cítit návrat témat z prosince 2014, června 2015 a září 2015. Bude čas věnovat se život určujícím rozhodnutím, která jste učinili v předchozích letech (pokud jste to ještě neudělali).
Obecně řečeno – retrográdní období Marsu ve znamení Štíra (od pozdního května do pozdního června) je nejlepší čas zhodnotit, kam jsme vložili svou energii a zdroje a jestli bude vhodnější věci nechat jít nebo je přijmout, integrovat. Snažte se nedělat velká a závažná rozhodnutí přinejmenším až do začátku července.
Vaši pozornost si žádají věci, jako karmické vztahy, zděděné vlastnosti po předcích a věci méně viditelné („okultní“) povahy – podívejte se po kvalifikovaném praktikovi, pokud jste sami na pochybách. Velmi důležité budou pro vás nyní praktiky psychické ochrany (uzemňování, solné koupele, používání černého obsidiánu a selenitu…) (nebo křišťálu nebo další ochranné techniky, pozn. překladu)
Ale mějte na paměti, že zde nepůjde o Válku se Stínem. Ale bude to o léčení vašeho vztahu s Temnotou, neboli tím, co je neuznané, skryté nebo potlačené uvnitř vás. Držíme toho na tom skrytém místě v nás velmi mnoho – dobré, zlé, bezejmenné, neforemné, věčné. Ačkoli sestup tam dolů se může zdát děsivý, pamatujte si, že Temnota (nebo spíš Svatý Stín) je místo, kde se také může ukrývat velké léčení, moudrost, regenerace…v hlubokém, hlubokém přijetí.
Vždyť my všichni jsme se vynořili z Temnoty – však se zeptejte kteréhokoli lidského zárodku, semínka nebo padající hvězdy.
(…)
Zde končí přeložená část.
U mě je to velice intenzivní už pár dní. Ale kupodivu to není zlé, jde to sice rychle a intenzivně přesně, jak se píše v článku, ale o to je to vlastně pro mě snazší. Hádka – bum a hned řešení. Věci dávají větší smysl, propojují se do dosud nejasných souvislostí, z nich se ihned líhne způsob, jak to konečně jednou provždy vyřešit. A perlička nakonec – v noci z 30. na 31.května, tedy kdy měl Mars být nejblíže Zemi, jsem nezamhouřila oka. Nevěděla jsem proč – jen jsem prostě nemohla usnout. Celý večer jsem strávila psaním dávno odloženého autobiografického díla, které je o těch nejnepříjemnějších dobách v mém životě, a to, co jsem strčila „do šuplíku“ asi před dvěma lety jako pravděpodobně navždy nedokončené, se najednou psalo skoro samo několik hodin. Když jsem pak ležela v posteli, nadšená z toho kusu práce, který jsem odvedla, jsem najednou zjistila, že jsem plná jakýchsi pocitů, které nepoznávám a neumím vyjádřit a celou noc jsem se s nimi v hlavě převalovala a usnula jsem až za rozbřesku. No a ráno to šlo všechno ven, jako když namažete skluzavku máslem:) A přátelé na mě hned vyrukovali s tímhle článkem, no řeknu vám, že jsem tedy pořádně koukala:)
Máte z poslední doby podobnou zkušenost? Zažíváte taky vytahování starých věcí na světlo? Podělte se v diskuzi;)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 thoughts on “Nastal čas na cestu do hlubin duše

  1. Já měla v poslední době trable se spaním nepravidelně několikrát – až jsem si říkala, že to můžu začít házet na Bovisy :) . Poslední tři noci se to ale uklidnilo ..

  2. Mně se nyní zdají velice ošklivé sny, které začínám chápat po přečtení tohoto článku. Je to přesně tak, jak se píše, že se začíná objevovat to, co jsme potlačili nebo za co se stydíme, já se s tím teď potýkám každou noc ve snech a i během dne se cítím hodně mizerně- připadá mi to jako smrt ega, musím se vidět taková, jaká jsem ve skutečnosti a to je někdy hodně těžké si přiznat.. cítím velkou bolest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *