narovnej se

Narovnej se

Rčení „ohýbat hřbet“ nikdy nesedělo přesněji, než v dnešní době. Všichni, zmoženi únavou, stresem a povinnostmi, svá záda neustále ohýbáme do nepřirozených tvarů a zaděláváme si na zdravotní problémy. Ne nadarmo je bolest zad nejrozšířenější civilizační chorobou a trpíme jí téměř všichni.
Se zablokovanou páteří se táhnou další zdravotní komplikace – ztráta energie, únava, špatné vyživení těla. Páteř je prostě energetickým kanálem těla a každá deformace nutně přináší následky. Ne každý ale má čas a chuť denodenně cvičit…

 

Narovnej se = uzdrav se

Jeden můj kamarád mi pokaždé, když jdeme po venku, říká „narovnej se“. A já jemu totéž a navzájem si tak nevědomky připomínáme moudro z knihy kterou jsem před časem četla a kterou mi naše počínání připomnělo.
Píše se tam, že zablokovaná páteř blokuje celé naše já. Energie se hromadí na nepravých místech a neteče kam má, člověk je unavený, jako by mu za krkem seděla neviditelná příšera a neustále jej ohýbala čelem k zemi. Kdo je ohnutý, je nezdravý, naopak narovnaná záda značí zdravé energetické proudění, sílu a vitalitu.

 

Někdy si říkám, že to není jen sezením u počítače a sedavým způsobem života, ale i dobou celkově. Ze všech stran je na nás neustále vyvíjen nátlak a média šíří atmosféru strachu. Člověk se pak krčí jaksi podvědomě, sklání hlavu, aby nebyl vidět, vtahuje ji mezi ramena, aby se ochránil před světem. Klopí zrak k zemi, aby neviděl, co se kolem děje, sklání se před šedí reality, která na něj naléhá a drtí jej svojí vahou. A čím víc to dělá, tím je to horší.

 

V knize, o níž mluvím (je to mimochodem tahle) se píše jednoduchá rada – pokaždé, když si vzpomenete, se narovnejte. Vypněte hrudník, stáhněte ramena dolů, vtáhněte břicho a temeno napněte k obloze. Vydržte jak nejdéle to půjde. Když si vzpomenete jen párkrát za den, nevadí, už to je pro vaše tělo lepší, než se pořád krčit, jako by někde za rohem číhalo neviditelné nebezpečí.

 

Vezměte si to jako každodenní úkol, pozitivní myšlenku, s níž každé ráno vstanete (a protáhnete se:)). Je to úžasný pocit, náhle se zhluboka nadechnout do úplně jinak postaveného hrudníku a cítit, jak se osa těla narovnává a protahuje. Přinese to příval nové energie a i narovnaný postoj dodá člověku sebedůvěru a optimismus. Tak jen do toho, směle k zdraví a spokojenosti. Narovnejme se:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

9 thoughts on “Narovnej se

 1. Úprimne osm sa zasmial hneď v úvode článku… čakal som, že to bude čiste symbolické a ono to bolo naozaj o fyzickej stránke :D

 2. Dříve jsem chodila křivá jak paragraf, ale teď se snažím si to uvědomovat a rovnat se, hned si pak člověk připadá sebevědoměji :)

 3. Zrovna nedávno jsem v Enigmě četla o léčiteli, který léčí všechny myslitelné, lehké i vážné nemoci tím, že masíruje záda a vrací obratle páteře zpět, jak mají být. Ty už jsi druhý zdroj, který tvrdí totéž. Asi na tom něco bude.

 4. A čo keď som zvyknutý byť skoro stále nenarovnaný, neni to tak že si telo proste zvykne a bude v pohode aj tak?

 5. [4]: ne, není, protože nervy a energetické dráhy jdou určitým způsobem tělem a při špatné pozici se skřípají, nehledě na to, že o sebe třou chrupavky, které se tím ničí a kroutí páteř do bolestivých nepřirozených poloh;)

 6. Díky za nadšení, aby vám nabídnout takové užitečné informace zde.

 7. Na to často zapomínám a pak se divím, jak mě bolí záda..měl bych si dávat větší pozor.

 8. Jo, přeji to nám všem, lidem s vyvinutou empatií. Snažíme se o pochopení mezi lidmi, o souznění , pomáhat i v tom, aby se cítili lépe nejen přátelské osoby, ale i ty, které v sobě něco dořešují z dávné minulosti a nemají ten dar empatie tak přirozeně zapálený, jako svíci v srdci, kterou mohou zažehnout i v ostatních a předávat si světlo.

  A jsou to právě oni, kdo nám ten hřbet ohýbají, my jim stále ustupujeme, stále se snažíme v nich zažehnout tu lásku, když nám dávají najevo, že ji stále nemají. Ale oni ji mají, jen ji pořád berou a svoji svíci nezažehnou.
  A nás to zatlačuje do zhrbení, vytvářejí na nás tlak, také tím, že nedokáží porozumění a my jim chceme vysvětlit, aby porozumění dokázali. A tak někdy padáme, choulíme se, jsme v napětí, které vytvářejí lidé, kteří chtějí hodně a vlastně nevědí co. A my víme co, oni nevědí, že chtějí v sobě zažehnout lásku, empatii, světlo a mít radost jako my. Takovou, kterou oni nezažili.
  A proto nám všem pomůže narovnat se, nechat téct energii, živiny a dech, všude tam , kde ho je potřeba. Pozdvihovat ruce až nad hlavu. Upevnit svoji hruď proti chaotickým útokům a nátlakům ze vnějšku.
  Aby naše hruď nebyla smutná, ale byla plná radosti a plna síly a pomyslně zářila jako slunce, solaru. Posílení solaru je našim štítem, který odráží od nás všechno zlé. Dává nám sílu naší vůle, jít správným směrem.
  Upažíme, pomalu zvedáme ruce do vodorovné roviny a pak nad hlavu. Vytahujeme temeno hlavy nahoru a střed hrudi, kde je těžiště také směrem nahoru. Rovnáme si páteř kroužením kolem její osy a náklony, jako květina ve větru. Krční páteř prohříváme a protahujeme. V posilovně je také křeslo na hruď, ale je lepší začínat bez stroje, stejný cvik s pažemi v loktech ohnutými, do pravého úhlu hmitnout,před obličejem.

  Různí lidé se nás snaží stále strašit zprávami a hororovými zprávami tak často, abychom se nemohli ani nadechnout. A pak mají na vše nějaké své nejasné řešení za drahou úplatu, jehož účinnost stejně nejsou ochotni vysvětlit a doložit. Nikdy nespí, a vždy se snaží chytit za vaše emoce a vyhledat vaše slabosti, aby je prohlubovali a pak je napadali.

  Buďte silní jako strom v silných poryvech větru a čerpejte sílu, kterou nám příroda dává a kterou akumulujete ve svém nitru zevnitř vás posiluje vaše já.

  Buďte stále krásní a silní. A já přeji Lumenn a jejímu manželovi vše nejlepší, jak jsem jim přál v papírovém přáníčku k svatbě. Ať se vám všem daří ve spolek dál dělat dobré skutky a mít hodně radosti a žít.
  Ať vám růže dláždí všechny cety: https://www.youtube.com/watch?v=xwsYvBYZcx4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *