Na dva týdny do lesů

Neuvěřitelné se stalo, ne, právě teď se stává, skutečností. Po jedenácti (!) letech vyrážím zase na skautský tábor! Začal již dneska, ale kvůli pracovním povinnostem na něj vyrážím až ve středu brzy ráno, ale to nevadí. Už o víkendu jsem si totiž dosytosti užila atmosféry při jeho stavění a strávila jsem první noc po letech ve stanu s podsadou na našem tábořišti. Teď jsem si vlastně jen odskočila na dva dny do civilizace, než se plně ponořím do táborového života na blátě, pod širou oblohou, bez elektřiny, tekoucí teplé vody a dalších vymožeností moderní doby.

Úplně první tábor, na kterém jsem byla, se odehrál v roce 1998, kdy mi bylo 9 let a naprosto zbaběle jsem v půlce tábora jela domů – ani ne tak proto, že by se mi stýskalo nebo mě to tam nebavilo, ale hloupě jsem se vyhecovali s kamarádkou, že je to tam na nic a vzájemně jsme se utvrdili v tom, že jet domů je dobrý nápad. A zatím poslední tábor, který jsem zažila, byl v roce 2006, v mých 17 letech. O rok později jsem tábor nestihla kvůli Světovému skautskému setkání v Anglii a pak jsem se skautem na nějaký čas přestala úplně.
A tadáá, roky uběhly jako voda a já nad hlavou zas natahuju celtu a o hodně let starší, o trošku asi zkušenější a o dost zhýčkanější zase vyrážím do lesů na jedno z nejkrásnějších míst na světě. Co na tom, že je vlhké, chladné, ve stinném údolíčku a ze tří stran obklopené vodou a ze čtvrté bažinou. Je to naše tábořiště na Skelné Huti, kam jezdíme s oddílem už 20 let a pro většinu z nás je to takový druhý domov, kam se každoročně s láskou vracíme. Tak letos i já:)
A to znamená, že teď nějaký čas nepřibudou nové články a na vaše komentáře či maily se vám nedostane odpovědi. Eshop už je taky v módu zavřeno a já se ženu vstříc další staronové zkušenosti. Pokud mi nááhodou někdo budete chtít udělat radost, budu ráda, když mi zcela po staru pošlete pohled. Jako takovou tu papírovou kartičku se známkou, jak je z jedné strany obrázek a z druhé písmenka:) Kdo tak chcete učinit, budu očekávat pozdravy, výhrůžky či jiné radosti na adrese:
Skautský tábor Obora
P. Vavrouchová – Špaget
Skelná Huť
Protivanov
79848
Stany už od soboty stojí – některé z nich za přispění mých vlastních rukou:)
Aneb naše tábořiště (zatím ještě v procesu stavby – proto ten ten binec:))
A pohled z mostku z předchozí fotky směrem k hrázi rybníka.
A ještě si dáme táborový pokřik, co vy na to?:)
Obora je tábor v lese
její zpěv se lesem nese.
Skautský tábor Obora
nebezpečí odolá!
Tak tfuj tfuj, ať to ve zdraví přežiju:) S láskou vaše táborová Lúmennka
Eshop i poradna opět začnou běžně fungovat od pondělí 17.července 2017 ;)
PS: totožný článek vyšel včera již na mém osobním blogu, čtenářům obou webů se za výjimečnou duplicitu omlouvám;)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Na dva týdny do lesů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *