♣ Můžu ublížit vílám prací na zahradě?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
♣ Otázka: Milá Lúmenn, ráda bych věděla, zda mohu ublížit stromu či rostlince a její víle, když budu otrhávat uschlé listy a u stromů ořezávat větve, které jaksi „překážejí“. Nedávno jsem musela pomáhat na zahradě a nejen sbírat odpadky z trávníku, ale také vytrhávat plevel a obírat suché listí. Nerada bych jim ublížila a proto se tě ptám na radu. Jink na můj dotaz odpověz, až budeš mít chuť a čas. Měj se hezky. Lady Hestia

Odpověď: Pokud skutečně odstraňuješ jen uschlé a nemocné větve nebo uschlé listy, rostlince rozhodně ublížit nemůžeš. I víly, které u stromu dlí budou jistě rády za pomoc, protože uschlé větve rostlině spíš škodí. Jejich otrháním se jí uleví a to by víla měla ocenit spíš jako pomoc. Něco jiného je ale trhání listů nebo květin jen pro zábavu nebo ze zlomyslnosti, takové lidi víly nemají v lásce a skrze rostliny se jim rády mstí – různými bodláky v oblečení, švihajícími větvemi, trny apod.
Je fakt, že třeba trhání plevele je dvojsečné – jednak tím zabíjíš plevel, který je taky živá bytost chráněná vílou, ale na druou stranu tím zase zlepšuješ podmínky jiným rostlinám. Proto je asi nejlepší k práci na zahradě přistupovat s láskou a třeba v duchu prosit každou utrženou rostlinu za odpuštění a vysvětlovat vílám, že to neděláš ze zlého úmyslu, ale v dobré víře, aby se tvým rostlinkám lépe dařilo. Jsem si jistá, že tyhle s láskou pronášené myšlenky pochopí. Hodně štěstí nejen při práci na zahrádce:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “♣ Můžu ublížit vílám prací na zahradě?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *