♣ Jak může vypadat vnitřní ochránce?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
Jenova: Ahoj Lúmenn, mám pár otázok ohľadom osobného strážcu. Keďže je to bytosť z môjho podvedomia, zaujímalo by ma, či jeho meno môže byť výsledkom mojej fantázie, ktoré som pužila v príbehu, ktorý píšem, či sa môže volať hocak. A ešte by som rada vedela, ktoré znaky evokujú ,,zlú bytosť“, ktoré by vnútorný ochranca v žiadnom prípade nemal mať . Ďakujem za odpoveď :)
Lúmenn: Takže, bytost, kterou nazýváme vnitřním ochráncem je v podstatě obraz našeho „nižšího já“. Rezonuje blíž ke hmotě než naše „já vyšší“ a tak mívá většinou podobu zvířat nebo různých zemských bytostí, jako skřítci, víly a mytičtí tvorové. Zhmotnělé, lépe řečeno vizualizované „nižší já“ nám dodává lepší pocit ochrany, přispívá k lepší výměně energie a celkově dává nám pocit bezpečí a vnitřní síly. Podobně tak činí i „vyšší já“, které si můžeme vizualizovat, ale to na sebe bere spíše podobu éteričtějších tvorů, světla, zářící postavy apod.
U obojích ale platí, že jsou to části našeho nitra, součásti nás samých a pocházejí tedy přímo z nás. Proto můžou mít samozřejmě jakékoli jméno, se kterým my sami rezonujeme, jméno, které se nám líbí nebo k němuž máme nějaký vztah. Klidně to tedy může být z tvé povídky.
Jinak u vnitřních ochránců se pravidla o podobě „dobré bytosti“ trochu stírají, protože je to obraz části naší duše, ukazuje tedy nás, jací uvnitř jsme a za druhé si jej vizualizujeme primárně jako ochránce, takže podoba naše „nižšího já“ je pak většinou trochu drsnější, než jací jsme opravdu, aby nás lépe chránila. Takže pokud jsi uvnitř podobná třeba kočce, tvůj vnitřní ochránce se zobrazí jako lev nebo tygr apod.
Obecně samozřejmě platí, že to nesmí být podoba, která je ti nepříjemná nebo z ní máš ty sama strach. To je špatně a to rozhodně není ochránce z tvého nitra, ale nějaká škrkna, co příšla zvenčí. A pokud je podoba vnitřní bytosti sice tobě příjemná, ale objektivně je odpudivá (kostěný drak, nemrtvý pes… co já vím:)), pak by ses měla zamyslet, zda jsou tvoje energie v pořádku a jestli bys na tom, co se skrývá v tvém nitru, neměla zapracovat a změnit to k lepšímu a čitšímu.
A na závěr – vnitřní bytost nazývali třeba Indiáni totemovým zvířetem, hojně se tahle technika používá i v šamanismu. Na slově „nižší já“ není v tomto případě nic špatného, jsme hmotné bytosti a nemůžeme popírat, že jsme součástí hmoty, protože bychom lhali sami sobě. Hmotné tělo nás spojuje se zemí a s fyzickým zdravím a je hodno stejné lásky a obdivu jako „vyšší já“, které nás zase spojuje s Vesmírem a světem duchovna. Důležité je hlavně slovíčko stejné, kdo nemá rád své tělo, většinou nemiluje svoji duši a kdo nemiluje svoji duši, nemá pak rád své tělo. Podobně kdo se příliš zaměřuje do světa hmoty, zapomíná na duši a kdo se příliš oddá světu duchovna, zapomíná pečovat o tělo.
Takže všeho s mírou a s láskou, však on už ti tvůj vnitřní strážce poradí, kudy na to:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “♣ Jak může vypadat vnitřní ochránce?

  1. Ještě jednou děkuju za odpověď, dověděla jsem se přesně co jsem potřebovala ;)

  2. I já díky :) taky jsem se dozvěděla, co jsem potřebovala….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *