Meditace sahadža jógy

Nedávno jsem byla na veletrhu zdravého životního stylu a u té příležitosti jsem si vyzkoušela meditační techniku sahadža jógy, která na mě velice zapůsobila. Už jsem v životě zkoušela desítky typů meditací, ale tahle na mě zapůsobila díky tomu, že její účinky jsou takřka okamžité a i laik ihned pocítí změnu ve svém těle a duši.
Tato meditace je velice rychlá a snadná, stačí ji provádět deset minut každý den a její účinky se záhy dostaví.

Sedneme si, pokud nás něco bolí nebo jsme unavení můžeme si i lehnout. Pokud sedíme, posadíme se do tureckého sedu na zem nebo na židli tak, abychom se dotýkali oběma nohama podlahy a nekřížili končetiny. Pravou ruku položíme na koleno dlaní nahoru, levou ruku postupně přikládáme na své tělo.
Nejprve položíme ruku na podbřišek a požádáme mateřskou sílu, spící v tom místě, aby se probudila. Levá ruka spočívá na podbřišku a v duchu (nebo i nahlas) několikrát proneseme: Mateřská sílo, spící v mé kŕížové kosti, prosím, probuď se vystu až na vrchol mé hlavy. Prosím, dej mi vnímání sebe sama.
Můžeme mít zavřené oči nebo zapálenou svíčku, do jejíhož plamene hledíme. Cítíme teplo, které se rozlévá od křížové kosti nahoru.
Pak položíme ruku o něco výše a proneseme: Mateřská sílo, Matko, vyčisti prosím má přání, přeji si čisté vědění.
Pak položíme ruku na břicho, do místa solar plexu a proneseme: Dej mi, prosím, rovnováhu, dej klid i dynamiku mé bytosti.
Pokračujeme položením ruky na srdce: Matko, dej mi prosím poznat čistou jemnost mé bytosti. Jsem čistou duchovní bytostí plnou lásky.
Dále položíme ruku na krk: Matko, mateřská sílo, nauč mne, prosím, dívat se na věci jako svědek a stále nereagovat.
Přesuneme ruku na čelo a požádáme: Uklidni prosím moji mysl. A nyní, odpouštím, odpouštím všem a odpouštím také sám sobě.
A nakonec dáme ruku na vrcholek hlavy, střed dlaně máme na temeni tam, kde je korunní čakra, v místě, kde se spojují všechny lebeční kosti a chvíli toto místo masírujeme. Nakonec proneseme: Upevni Matko, prosím, mé vnímání vlastní skutečnosti, mé vnitřní síly.
Pomalu zvedáme ruku nahoru a cítíme, jak z hlavy stoupá proud energie, která vychází z hlubin naší bytosti, od spodu, od křížové kosti až nahoru ke korunní čakře a výš, směrem k Vesmíru, se kterým se spojuje. Chvíli vydržíme nehnutě vychutnávat ten proud čiré energie a pak pomalu otevřeme oči.
Zajímá-li vás více o této metodě meditace, podívejte se na stránky www.nirmala.cz.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 thoughts on “Meditace sahadža jógy

  1. To se dotekem a pronesením pár vět mohou aktivovat čakry? Jasný, jógou se čarky aktivují, ale když nad tím tak dumám, nemělo by to být i o očištění mysli, kromě těch vět a tak? A když pokládáme ruce zepředu, neměli bychom i vzadu (což ale asi moc nepůjde)? No, každopádně to ale vyzkouším ;)

  2. [2]: čakry fungují na principu vibrací, takže pokud věta rezonuje s danou čakrou, probudí ji. Zepředu to stačí, protože čakra je jak zepředu, tak zezadu:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *