Meditace na léčení srdce

Touto meditací jsem se inspirovala v knize Tarot: Práce se stínem od autorky Christine Jette. Meditace podporuje zdraví čtvrté, srdeční čakry (o čakrách více v této rubrice), pomáhá lépe zvládat stres a uvolňuje lásku v srdci, která se pak rozlévá do celého těla a z něj do celého vašeho života.
Tuto meditaci, stejně jako všechny, je dobré provádět v úplném klidu, kdy vás nikdo a nic nemůže vyrušit (více o přípravě na magickou práci čtěte zde) a pokud máte problémy, je vhodné ji opakovat častěji.

Posaďte se nebo se položte a nekřižte končetiny. Začněte pomalu a zhluboka dýchat. Dech prohlubujte a snažte se nadechovat do břicha. Až se úplně uvolníte, vizualizujte si, jak vydechujete všechny své běžné starosti. S výdechy z vás odchází všechna trápení a naopak pak vdechujete pocit klidu a pohody. Jakmile se zcela uklidníte, zaměřte svoji pozornost na oblast srdce – je to oblast spirituálního ideálu a místo, kde dochází k veškerému uzdravování.
Vydechněte své starosti. Nadechněte do sebe krásné růžové světlo. Obklopte jím své srdce a naplňte se pocitem pohody. Ať se růžové světlo rozprostře, naplní vaše tělo a vyzařuje i do vašeho okolí. Dopřejte si čas. Dýchejte pomalu. Cítíte se v bezpečí, klidní a milovaní.
Prosti jakéhokoli očekávání vězte, že přicházíte na posvátné místo, abyste se setkali se svým Vyšším já. Buďte v klidu a pokoji. Dovolte svým myšlenkám, aby přicházely a odcházely, aniž byste je cenzurovali. Jednejte s nimi s odstupem a jestliže se vám zatoulá mysl, přiveďte ji zpět ke svému růžově zabarvenému srdečnímu centru a pomalému, hlubokému dechu. Onen tichý hlásek ve vás vždy jen šeptá, nikdy nekřičí. Naslouchejte mu, abyste mohli komunikovat se svým Vyšším Já.
Co vám říká? Jaké obrazy přicházejí do vaší mysli? Vše jen v klidu pozorujte a zhluboka dýchejte. Nechejte se naplňovat pocitem absolutního klidu a uvolnění, naslouchejte vašemu nitru a přijímejte jeho poselství.
Až hlas vašeho Vyššího Já utichne, zaměřte se opět na zářivé růžové světlo ve vašem srdci a rozprostřete ho jak jen to půjde do vašeho těla a jeho okolí. Dýchejte jej, staňte se jím.
Až budete cítit, že jste zcela pohlceni růžovým světlem, začněte opět pomalu vnímat sama sebe, svá chodidla a kontakt se zemí, vaši mysl, vaše tělo. Otevřete oči a vraťte se k normálnímu vědomí. Vězte, že pocit univerzální lásky je vám opět k dispozici vždy, kdykoli a kdekoli jej budete potřebovat. Bez přestání vás obklopuje, ať už si to uvědomujete nebo ne. Vnímejte spojení s něčím, co vás přesahuje. Především ale vězte, že jste milováni a že jste vždy milováni byli.
Další meditace a vizualizace hledejte v této rubrice.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 komentáře u „Meditace na léčení srdce

  1. Tyjo, něco takového jsem nedávno dělala (když mi bylo špatně) bez toho, že bych si něco někde přečetla :o Akorát to světlo bylo bílé ;D

  2. Tuto meditaci mohu s klidem doporučit, vnese klid a uvolnění do vašeho každodenního dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *