Mandalové čmárání

Poslední dobou mám dojem, že nedělám skoro nic jiného, než že tvořím mandaly:) Každou chvíli mě popadne inspirace a já se opřekot ženu k papíru a sedím a kreslím a kreslím. Tvary mi vyložene vyplouvají před očima a můj mozek si nedá říct, stal se ze mě prostě mandalový maniak. Hrozně mě baví z malého kvítku uprostřed, ze středu mandaly, rozvíjet nápad, navazovat struktury, otevírat ten obrazec a přidávat do něj barvy, sílu, lásku, energii. Je to práce, jako když se rozvíjí květina – pomaloučku, polehoučku, od pupenu přes poupě až k rozvitému nádhernému barevnému květu. Pomalu se učím právě tento způsob tvorby, začít s mandalovým semínkem a postupně ho „vypěstovat“ a neuvěřitelně mě to baví.
Tvořím tedy jsem, takové by mohlo být heslo mých posledních dní. Pojďte se se mnou (zase:)) inspirovat do světa mandal…

Tohle byl můj první pokus tvoření od středu ven, přičemž jsem se tentokrát vykašlala na nějaké šablony, pravidelnost i na vybarvování, hrála jsem si jen s tvary a jejich barevnými obrysy. První fialkovo-modrý pokus mi dokázal, že je dobré pokračovat touto cestou.
Druhý pokus už se mi tolik nepovedl, střed je prostě moc světlý a nevýrazný a navíc jsem přidala jednu řadu motivu, která vyloženě neladí. Zdálky to vypadá pěkně, ale zblízka „véélky špatny“. Znovu a lépe! :)
Barvy jsem prozatím nechala spát a zkusila, jak by mi to šlo černobíle. Tohle byl v podstatě okamžitý závan inspirace, který začal čmáráním z nudy. Téhle metodě se prý říká zentagle a nabírá na popularitě – a myslím, že jsem ji omylem vynalezla, aniž bych nejdřív věděla, že existuje :D To jsem zjistila až díky instagramu.
Což mi připomíná …
(pauza, vsuvka, momentíček)
Už víte, že jsem Poslovi světla pořídila instagram?
Kromě mandal tam najdete téměř každodenní drobná pohlazení po duši se záběry z přírody i tipy na nejnovější články, zboží a další novinky ve světě Angelum Lucis. Pokud mě ještě nesledujete, budu ráda, když tak učiníte pomocí tohoto banneru:
Tak a můžeme se vrátit k mandalám:)
Předešlý motiv se mi tak líbil, že jsem se rozhodla ho ještě rozvinout a přidat barvy – vyhrála krásná jarní zelená. Tady je vidět postup práce, který obvykle nezachytím, protože jsem do tvorby tak zažraná, že zvednu hlavu, až když je hotovo, ale tady jsem se k tomu dokázala přemluvit;)
No a konečně hotové zelené dílko. Na tuhle mandalu jsem zatím nejvíc pyšná, líbí se mi její jemnost i jarní energie a jsem spokojená se všemi tvary, které do sebe hezky zapadají, aniž by mandala byla přeplácaná nebo málo vyplněná. Rozhodně míním pokračovat, tento způsob malování mě moc baví a vznikají z něj povedené věci.
Jak se vám líbí mandalové čmárání? Znáte metodu zentagle? A nezapomeňte, že tvořit a hrát si s mandalam můžete se mnou už příští týden v Brně na květnovém Mandalení!

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Mandalové čmárání

  1. Krásně kreslíš :) Mně se z tvého článku nejvíc líbí ta první mandala, připomíná mi obrovský květ a modrá a fialová jsou moje oblíbené barvy :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *