Mandala šesté čakry

Nějaký čas jsem si k vybarvování mandal nesedla, pořád jsem čekala, kdy bude správný okamžik pustit se do mandaly šesté čakry – čakry třetího oka. Ta je spojená s vnímáním, intuicí, šestým smyslem a já se na ni nakonec konečně naladila. Stejně jako předchozí čakrové mandaly (první, druhá, třetí, čtvrtá i pátá) pochází ze sady od Anetty Pantělejevové a vy si svoji sadu můžete objednat na jejím facebooku Automatická kresba.

 

Šestá čakra – Adžna

Šestá čakra, v sanskrtu adžna nebo také čakra třetího oka, se nachází uprostřed čela. To je to místo, které si mneme, když nad něčím přemýšlíme. Na toto místo bychom se také měli zaměřovat a soustředit při meditacích a vizualizačních cvičeních – sídlí v něm totiž naše jasnozřivost a intuice. Třetím okem vnímáme jemnohmotný svět, atsrální bytosti i pocity druhých lidí. Díky šesté čakře se nám otevírá duchovní svět a my do něj můžeme nahlížet.

Pokud nám adžna nefunguje, jak má, nejsme schopní se vůbec odpoutat od hmoty a vidět, co je „za oponou“. Naopak přebuzená čakra třetího oka nás odnáší kamsi vysoko, pryč od světa kolem nás, do říše snů, představ a vidin. Lidé, kteří s šestou čakrou dovedou pracovat, jsou ale obdařeni darem vidět to, co je jiným skryté a dary této čakry je třeba využívat moudře a uvážlivě.

Její barva je tmavomodrá, indigová, až do fialova.

 

Dobrodružství šesté čakry

Jako u předchozích pěti, i u této mi při vybarvování mandaly a v čase, kdy mi visela nad pracovním stolem, nabíhaly věci, týkající se právě jasnozřivosti, intuice, duševního zraku. Jako vír se mi roztáčelo to místečko vprostřed čela a já vás teď do toho víru zvu spolu se mnou:)

 

šestá čakra

 

Tak jak na vás působí? A co vaše „třetí oko“? Hlídáte si v jaké je kondici? Meditujete, vizualizujete, vnímáte astrální bytosti? Podělte se v komentářích:)

 

Mohlo by vás zajímat:

Co je to vlastně vizualizace?

Sedm základních čaker

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 thoughts on “Mandala šesté čakry

  1. Ano funguje mi třetí oko. Někdy ho vědomě potlačuji, protože pak vím předem i o událostech, které nechci. Raději se trénuji v tom, jak budoucnost a současnost měnit. Někdy se osmělím a nechám oku volný prostor. Pak přepínám, kdy chci vidět kam šlapu, běžnýma očima a kdy si při tom dopřeju zvědavé záblesky vizualizovaných myšlenek z blízké budoucnosti, nebo někdy i z budoucnosti, která nastane za desítky let. Teď vlastně prožívám události, které jsem zahlédl, jako děcko před 25 lety. A velice silně kmitám na událostech, které jsem viděl před 11 lety. Někdy je dobré o tom nemluvit a jen se usmívat, když víte, co se bude dít a ostatní to nevědí, jen možná někdy tuší. Třetí oko je střízlivý pohled. Ale stále má každý v rukou moc to změnit. Jenomže častěji je to „kouzlo“ v tom, že už dávno chcete některé prvky svého osudu a už dávno jste si to odsouhlasili a tak se některé body vaší trasy ve vaší vnitřní navigaci „GPS“ nezmění a když se vám ta cesta líbí, tak si ji hezky užijte.

    https://www.youtube.com/watch?v=YKus2pLoIKY

  2. I see you don’t monetize your website, don’t
    waste your traffic, you can earn extra cash every month because you’ve got
    high quality content. If you want to know how to make extra
    bucks, search for: Boorfe’s tips best adsense alternative

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *