Mandala čtvrté čakry

Po delší době jsem zase zasedla ke své vymalovávací sérii čakrových mandal od Anetty Pantělejevové (které jsou naprosto úžasné:)) a vybarvila jsem si mandalu pro čtvrtou čakru, která je známá pod názvem srdeční nebo chcete-li Anaháta. Pokud vás zajímají předešlé čakrové mandaly, tady je první, druhá a tady třetí čakra. A jestli se vám čakrové mandalky k vybarvení líbí,odkazuji na jejich stránky autorky,které najdete na FB jako Automatická kresba.

Všichni známe, že pociťujeme-li silnou lásku, ale také velikou nenávist, lokalizovali bychom tento na našem těle právě v oblasti srdce. Naši předkové přisuzovali srdci roli emočního centra i proto, že při silném emočním vypětí se nám rozbuší srdce. Není divu, že čtvrtá čakra, nacházející se v oblasti srdce, je právě centrem citů.
Tato čakra tvoří střed energetického systému těla – nahoru od ní jsou tři čakry a dolů také po třech. Její špatná funkce nejvíce ovlivňuje ostatní čakry. Kdo nemiluje, v prvé řadě sám sebe, v druhé řadě ostatní bytosti, není schopen normálně fungovat obecně.
Anaháta je sídlem lásky, díky ní jsme schopni tento cit dávat nebo brát, rozvíjet nebo potlačovat. Přílišné nabuzení čakry nám zamezuje lásku dávat, cítíme se nadřazení ostatním a chceme, aby nás milovali, nebo naopak my sami lásku rozdáváme, ale nejsme schopni ji přijmout, cítíme, jako bychom lásku druhých ani nepotřebovali. Otáčí-li se čakra pomalu nebo vůbec, pociťujeme zklamání z nedostatku lásky, cítíme se osamělí, nemilovaní. Fyzické obtíže při špatném fungování srdeční čakry se pojí s oběhovým a dýchacím systémem – zanešené cévy, chudokrevnost, potíže s dýcháním, zápaly plic, infarkt, to vše jsou následky nesprávné funkce čtvrté čakry.
Barva srdeční čakry je zelená.
A já se do její harmonizace pustila právě skrze vybarvování čakrové mandaly -zvolila jsem pochopitelně nejvíce zelené, ale přidala jsem také růžovou na zjemnění a silnější vyjádření jejího vztahu právě k citům.
Už mi visí na stěně spolu s ostatními čakrovými mandalami a řada je na páté, snad se k ní dostanu brzy:)
Mohlo by vás zajímat:

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Mandala čtvrté čakry

  1. V srdci nebo-li anaháta čakře je nepřítelem ducha připoutanost,která staví naši bezpečnost na pomíjejících vztazích a situacích a zabraňuje nám,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *