Magie stromů III. – Léčivá kouzla se stromy

Stromy jsou mocné bytosti, pevně spojené svými kořeny s matkou zemí a jako takové nám mohou velmi pomoci při uzdravovacích „kouzlech“ a rituálech.
Jejich síla spočívá právě v propojení se zemí a jsou schopné negace a destruktivní energie rychle a dovedně zpracovat a odvést je do hlíny, kde se dostanou zpět do koloběhu a znegují. Samozřejmě se tato „kouzla“ musí provádět opatrně a s rozmyslem, proto pro ně vždy vybírejte jen pevné, zdravé stromy, které rostou v lese nebo na rozlehlém prostranství, kde mají dostatek slunce i živin, ne nedomrlé drobky u cesty ve městě, které samy mají starost o své přežití. Nikdy také nezapomeňte na slova díků a malou obětinu pro dévu stromu.

Uzdravení
Vezměte červenou stužku nebo provázek a večer před tím, než nemocný ulehne na lůžko, mu jej ovažte okolo krku. R8no ihned po probuzení provázek sundejte a uvažte jej kolem kmene nebo větve zdravého stromu, nejlépe se pro tyto účely hodí bříza, buk či borovice.
Nemoc tím přenesete do stromu, který ji vypudí do země. Pod strom pak zakopejte nějaké ovoce, kosti od večeře nebo jinou malou obětinu.
Léčení
Najděte silný a neobyčejně zdravý strom, který má tenké a pružné větvičky. Jste-li nemocní, opatrně uvažte na jedné větvi uzel tak, abyste ji nezlomili ani jinak nepoškodili. Pak požádejte strom o uzdravení, vlévejte své negace do uzlu a vnímejte, jak jím proudí. Pak opět uzel rozvažte, aniž byste stromu ublížili.
Tímto rituálem taktéž přenesete nemoc skrze strom do země. Nezapomeňte opět na obětinu.
Léčení bolesti zad
Devětkrát obejděte strom po směru hodinových ručiček a tímto nebo podobným zaklínadlem jej požádejte o zmírnění bolesti.
Strome šišek, strome v květu,
vstřebej bolest mého hřbetu.
Pak se opřete zády o pevný kmen stromu, vnímejte jeho hrubou kůru, každý její záhyb, který se dotýká vašich zad a odvádí jejich bolest pryč. Po několika minutách se narovnejte, protáhněte, obejměte strom jako výraz díků a nezapomeňte na obětinu.
Zbavení se zlozvyku
Na list nebo kus kůry (netrhat, nelámat, najděte příhodný kousek na zemi) načrtněte jednoduché vyobrazení svého zlozvyku. Odneste obrázek ke stromu a zakopejte jej ke kořenům spolu s malou obětinou. Při kopání si představujte jak zlozvyk odplouvá spolu s destruktivní energií, již nese, do země.
O tom, jak se správně dělit o energii se stromy čtěte v tomto článku.
S psaním článku mi pomohla kniha Magie země od Scotta Cunninghama.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 thoughts on “Magie stromů III. – Léčivá kouzla se stromy

  1. Něco takového, jako je tu popsáno, je zbytečné, ba dokonce i škodlivé, neboť sice přeneseme následky (tj. negace) pryč do země a nemůžeme je sami vstřebat, ale pokud by problém byl dlouhodobější (tzn. nebyl by způsoben pouze přítomností "negace"), rozhodně se ho nezbavíme a navíc i dočasně, než se obnový, bude mnohem obtížnější ho vnímat, a tedy i pochopit, příjmout, nebo vyřešit, a tím ho vyléčit.

  2. Miluji informace, které poskytnete na vaše články sami. Opravdu si toho vážím!

  3. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT. napsal:

    ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  4. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT. napsal:

    ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *