magie stromů

Magie stromů III. – Léčivá kouzla se stromy

Máme tu pokračování seriálu, který nás provází světem magie stromů. Stromy jsou mocné bytosti, pevně spojené svými kořeny s matkou zemí a jako takové nám mohou velmi pomoci při uzdravovacích kouzlech a rituálech.
Jejich síla spočívá právě v propojení se zemí a jsou schopné negace a destruktivní energie rychle a dovedně zpracovat a odvést je do hlíny, kde se dostanou zpět do koloběhu a znegují. Samozřejmě se tato kouzla musí provádět opatrně a s rozmyslem. Proto pro ně vždy vybírejte jen pevné, zdravé stromy, které rostou v lese nebo na rozlehlém prostranství, kde mají dostatek slunce i živin, ne nedomrlé drobky u cesty ve městě, které samy mají starost o své přežití. Nikdy také nezapomeňte na slova díků a malou obětinu pro dévu stromu.

 

Stromové kouzlo uzdravení

Vezměte červenou stužku nebo provázek a večer před tím, než nemocný člověk ulehne na lůžko, mu jej ovažte okolo krku. Ráno ihned po probuzení provázek sundejte a uvažte jej kolem kmene nebo větve zdravého stromu, nejlépe se pro tyto účely hodí bříza, buk či borovice.
Nemoc tím přenesete do stromu, který ji vypudí do země. Pod strom pak zakopejte nějaké ovoce, kosti od večeře nebo jinou malou obětinu.

 

Stromové kouzlo léčení

Najděte silný a neobyčejně zdravý strom, který má nějaké tenké a pružné větvičky. Jste-li nemocní, opatrně uvažte na jedné větvi uzel tak, abyste ji nezlomili ani jinak nepoškodili. Pak požádejte strom o uzdravení, vlévejte své negace do uzlu a vnímejte, jak jím proudí. Pak opět uzel rozvažte, aniž byste stromu ublížili.
Tímto rituálem taktéž přenesete nemoc skrze strom do země. Nezapomeňte opět na obětinu.

 

 

magie stromů

 

Stromové kouzlo léčení bolesti zad

Devětkrát obejděte strom po směru hodinových ručiček a tímto nebo podobným zaklínadlem jej požádejte o zmírnění bolesti.
Strome šišek, strome v květu,
vstřebej bolest mého hřbetu.
Pak se opřete zády o pevný kmen stromu, vnímejte jeho hrubou kůru, každý její záhyb, který se dotýká vašich zad a odvádí jejich bolest pryč. Po několika minutách se narovnejte, protáhněte, obejměte strom jako výraz díků a nezapomeňte na obětinu.

 

Stromové kouzlo zbavení se zlozvyku

Na list nebo kus kůry (netrhat, nelámat, najděte příhodný kousek na zemi) načrtněte jednoduché vyobrazení svého zlozvyku. Vhodný je k tomu lihový fix. Odneste obrázek ke stromu a zakopejte jej ke kořenům spolu s malou obětinou. Při kopání si představujte jak zlozvyk odplouvá spolu s destruktivní energií, již nese, do země.

 

S psaním článku mi pomohla kniha Magie země od Scotta Cunninghama.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 komentáře u „Magie stromů III. – Léčivá kouzla se stromy

  1. Všechno jsou to principy, které podobně vnímá člověk od nepaměti.
    Když se člověk zamyslí, co a jak se kdy v jaké kultuře dělalo a jak funguje tělo, mysl a ovládání těla pocitem, soustředěním vůle, uvědoměním si a přenášením emocí, myšlenek, svázanosti s něčím, co stahuje, dává to smysl. Ztělesnění obrazu radosti, obrazu smutku, obrazu zdraví. Pomáhá to všechno ve spojení s přírodou.

    A ta malá věcná obětina, nebo odřeknutí si něčeho ( ne starověká jatka, to je něco jiného), byla vždycky potřeba. Pomáhá člověku k odhodlání vydat se jedním směrem, například ke zdraví. Odhodit břemena, aby balón vzlétl. Uvědomění si, že příroda je v harmonii, že něco se investuje a něco nového přichází.
    Shodím kila dolů a tělo se vyčistí. Odložím perlu a získám diamant. Odložím zavazadla a zavazedla, vše nepotřebné a v uvolněném prostoru v náručí objímám manželku a možná pak najednou i celou rodinu.

    Jsme srostlí s přírodou a s celým vesmírem do jedné fyzické komunikační sítě, kde se všechno může vyrovnávat a doplňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *