Magie stromů II. – Jak si brát ze stromů energii

Druhý díl seriálu o stromové magii nám poodhalí mechanismus, jakým si člověk může brát ze stromů energii. V první části jste se mohli dozvědět něco o komunkaci se stromy obecně, přečíst si ji můžete tady: Magie stromů I. – Jak komunikovat se stromy.
V této části si tedy budeme povídat o braní energie z těchto mocných a krásných bytostí, jejichž život i vnímání jsou tolik odlišné od lidského – stejně jako využívání energie, které tak mají několikanásobně více, než člověk.

Jak stromy berou energii?
Jak víme ze základní školy, stromy získávají živiny jinak než člověk. Nic nejedí, nemají trávicí systém. Jak to tedy dělají? Pro připomenutí – strom se živí ze země pomocí kořenů, bere si z ní látky, které potřebuje k přežití a hlavně vodu. Dále čerpá sílu ze slunce, díky svým zeleným listům ze slunečního světla a vody v sobě tvoří životodárný kyslík. Jak tak velký organismus může přežít jen z vody a slunce?
Je to jednoduché. Stromy jsou totiž přímo napojeny na vesmírný zdroj energie, stejně jako člověk, který se soustředí a spojuje se s Universem (jak na to se dozvíte v článku Základy magie živlů – I. Práce s energií). Stromy se ale soustředit nepotřebují a na Zdroj jsou napojeny stále, proto mohou některé stromy přežívat i na skále nebo v hlubokém lese na dalekém severu. Jejich zásoba energie je takřka neomezená a dokud strom neonemocní nebo není napaden parazitem, může tuto energii využívat ke svému růstu, ale také k tomu, aby ji někomu daroval.
Proto se člověk na procházce v lese cítí tak odpočatý, stromy vyzařují veliké množství konstruktivní energie, která nás pŕirozeně nabíjí. Pokud se ale cítíte skleslí na duchu a potřebujete povzbuzení více, není nic snažšího než se prostřednictvím stromu spojit s Matkou Zemí a s celým Vesmírem. Jak?

Jak brát energii ze stromů

Nemyslete si, že přijdete ke stromu a začnete si jen tak sosat energii jako by se nechumelilo. Takhle to nejde – svým chováním byste tak vyzařovali destrukci a to by se vám mohlo dost ošklivě vymstít. Nene, na to se musí jinak. Strom je živá myslící bytost – stejně jako člověk. A k tomu taky jen tak nepřijdete a nezačnete si z jeho peněženky brát peníze nebo z ledničky jídlo. Jako slušný člověk ho nejprve požádáte, zda si něco můžete vzít a třeba mu na oplátku něco dáte taky. A stejné je to i se stromy.
Jakmile se z nějakým stromem zkontaktujete, můžete jej požádat o energii. Nemusíte se ptát, stačí udělat jednoduchou věc. Stejně jako je popsáno ve výše uvedeném článku o práci s energií – vizualizujte si proud energie, který k vám pŕichází z Vesmíru, naveďte ji do svých rukou a pošlete ji do stromu. Chvíli vyčkejte s dlaní přitisknutou na kůře – strom vám ji téměř ihned začne vracet několikrát znásobenou. Můžete ucítit hřejivé teplo, vibrace nebo jemné mravenčení v ruce, které se pomalu bude příjemně rozlévat do celého těla. Obejměte strom klidně tak, jako by to byl milovaný člověk, přitiskněte se k jeho vrásčité tváři a nechejte ho, ať vám daruje tolik potřebnou životodárnou energii. On sám vycítí, kolik jí potřebujete a postará se o vás jako milující přítel.
Objímat strom můžete jak dlouho chcete, můžete ho hladit, děkovat mu, co uznáte za vhodné a co vám i jemu bude příjemné. Každopádně je nejlepší, abyste se stále oběma dlaněmi dotýkali jeho kmene, tak bude transfer energie probíhat nejsnáze.
Jakmile budete mít pocit, že teplo ustoupilo a že se cítíte lépe, pomalu oddalte dlaně od stromu a ze srdce mu poděkujte. Můžete mu poslat ještě jednu krátkou dávku energie jako malý dík od vás. Strom tu energii nepotřebuje, ale dáváte mu tím najevo své konstruktivní úmysly. Pokud náhodou tuhle techniku nezvládáte a nedaří se vám to ani představit si, nevadí. Prostě přiložte dlaně ke stromu a v duchu nebo nahlas jej požádejte, zda by vám nedal energii – strom to pochopí a rád se s vámi podělí i tak.
Využívejte tuto možnost jak často jen chcete, pokaždé u stejného stromu nebo jich navštěvujte několik, je to jen na vás. Nezapomeňte projevovat vděčnost, třeba stromu přinést v konvi vodu nebo uklidit odpadky v lese kolem něj. Víly a dévové vás stále pozorují a když se k lesu a stromům budete chovat pěkně, budou se chovat pěkně i oni k vám. Energie ze tsrom je jedna z nejčistších, jako lze načerpat, voní zemí a přírodou a pomáhá člověku zbavovat se každodenních stresů, získávat rovnováhu, trpělivost a lásku (nejen) k přírodě.
Další díly přinesou některá kouzla a rituály se kterými vám mohou pomoci stromy nebo se stromů přímo týkají.

Lúmenn

Jsem osmadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

7 thoughts on “Magie stromů II. – Jak si brát ze stromů energii

  1. Krásný článek – mluví mi úplně z duše a je 100% pravdivý. Nechápu, jak někdo v anketě muže hlasovat, že příroda je nebezpečná a ošklivá. Ano, to občas je, ale bohužel max. tak po zásahu člověka.

  2. Skveli blog velmi užitocne informacie vsetko postupne budem skusat dufam a verim ze mi to pôjde velmi dobre :)

  3. jj taky  už jsem   o  tom četl  jen nezkoušela.Zatím zatím zkouším ze  slunce a  měsíce

  4. AHojky    já zkoušela  se sluncem a brněli mě  ruce, je to  možné?    v duchu jsem si představila jak mu taky dávám  energii:)neco za neco natáhla jsem k němu ruce a začali brnět….  mě se to nikdy nestalo až dnes:) použila jsem ten tvuj úkol:) ze  stromů:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *