magický oltář

Magický oltář

Magický oltář. Soukromé místo posvátnosti, které by nemělo chybět v domově žádného spirituálně založeného člověka. Natočila jsem pro vás video, ve kterém vás zavedu do své „magické kuchyně“ – ke svému oltáři a na jeho příkladu popíšu, co by na něm nemělo chybět. Oltář totiž není jen místo magické práce, ale i jakási naše soukromá svatyně, místo zastavení se, meditace, zklidnění a harmonie. Podíváme se také na symboliku a její hluboký význam při tvorbě svého soukromého magického místa. A nezapomeneme ani na to, k čemu všemu vlastně oltář může sloužit. Tak pojďme na to :)

Magický oltář – rituály, meditace, magie

Ať už vyznáváte jakýkoli duchovní směr – jste wiccani, pohané, věříte v Boha, Vesmír, anděly či cokoli jiného nebo vše dohromady – oltář je vaše místo. Nemusíte ho budovat podle návodu druhých, podle moudrých článků ani podle tohoto videa. Důležité je následovat své pocity, svou intuici, ta vám poradí lépe, než študovaný šaman:) Posvátnost se může skrývat i ve zcela nepatrných detailech. Hlavní oltář, středobod našeho duchovního života, je nakonec stejně ukrytý na jiném místě – v našem srdci.

Bohůmžel jsem až po natočení videa zjistila, že je z nějakého důvodu v dost špatné kvalitě, ale už jsem neměla sílu ho přetáčet znovu. Jsem prostě člověk, co potřebuje natáčet spontánně a na první dobrou, jinak bych si připadala jako mluvící panák:) Tak doufám, že mi to odpustíte, důležitý je koneckonců obsah, nikoli forma.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 komentáře u „Magický oltář

 1. Videjko je pěkně stylizované i barevně, včetně obrázků.Možná trochu menší rozlišení, že by optika nezazoomovala, třeba mlha, nebo smítko na objektivu.
  To ale vůbec nevadí, když zaujme to, že projev je čím dál víc živý,oproti starším videjím a příjemný na poslech a srozumitelný.
  Oltáříčky jsem viděl v dětství u různých lidí, dokonce i domácí meditační místnost, cvičírnu, modlitebnu, nebo kapličku. To jsem se až divil, jak to mají lidé zařízené. Každý si to své světýlko v srdíčku neseme a někde nejraději opatrujeme.
  Oltáříček má doma ale úplně každý, ať vědomě nebo nevědomě, třeba tomu říkají jinak. Na krbu, v sekretáři, na stolečku, v regálku. Předměty a obrázky, které obdivují, a u kterých si rádi odpočinou, zasní, pomeditují, popláčou, poléčí se , přejí si svá přání a děkují za všechno dobré, jemně se procvičí.
  Takový kouteček uvolnění mysli a těla. Taky nejsem vyznavačem v nějaké ideové škatuli, i když jsem měl to štěstí poznat lidi mnohých směrů, které jsou mnohdy pro začátečníky a pokročilost najdeme prací sami na sobě a v sobě a přátelstvím. ……Každý se nějak učíme tu práci se svojí duší, která je naším životem, každý nějak poznáváme a vnímáme a je zajímavé sdílet společně, jak se nám daří objevovat sami sebe a svět kolem nás. A teď bomba na závěr. Možná to vypadá, že mám někdy sladké řeči nebo zpěvy, ale já se tak chovám i naživo, chci společenské změny, zavádět lásku do života.

 2. Komentář k Vaší poslední větě „…Tak doufám, že mi to odpustíte, důležitý je koneckonců obsah, nikoli forma.“ Pokud děláte magii, jak je uvedeno na webu, pak opravdová magie vychází z Kabaly a jejímž zdrojem moudrosti je kabalistický Strom života, jenž je schématem sil fungujících ve vesmíru, tak v lidské duši. A právě forma je jedním z principů, které lze nalézt na Stromě života. Bez správné formy, ať už v jakémkoliv našem snažení nikdy nedosáhneme dokonalosti/jednoty. Kreativita (obsah) a forma jsou dvě polarity na Stromě života a jedno bez druhého je vždycky špatně. Navíc, jen to nejlepší lze nabídnout bohu, nic jiného. Jakákoliv forma následně působí na naše nevědomí, a pokud je špatně, nezpůsobí to, co bylo zamýšleno, takto fungují symboly. Dále ve videu uvádíte, že máte za patrona Michaela, což je paradoxně podle Kabaly archanděl přiřazen principům, které spadají pod stejnou sefiru, která reprezentuje struktur/formu… Každý správný rituál musí mít správnou formu/strukturu, která odráží Strom života. Bez správné formy to prostě nejde. Přemýšlejte nad tím :-)

 3. Shai: myslím, že video na youtube a magický rituál jsou věci, které spolu úplně nesouvisí ;)

 4. Jo, souhlasím s Lumenn. Když je řeč o videu a o technickém-přístrojovém záznamu videa, je to jistě něco jiného, než kdyby byla řeč o formě rituálu, nebo názoru na to, co může ovlivnit například intenzitu účinku nějakého symbolu při působení na nevědomí, nebo podvědomí, nebo popis formy čehokoliv jiného.
  Nakonec bychom skončili u toho, že je hodně názorů na to, co je to magie a jak ji všichni, nebo zda ne všichni, vědomě, nebo nevědomě, či podvědomě provádějí. Mohli bychom nakonec dojít i k tomu, že magie vůbec neexistuje a že každý nějak uskutečňuje své myšlenky a těmi působí. Myslím, tedy jsem. Jsem a svou existencí pak i působím.
  Jinýma očima vše vypadá jinak, jde o to, jak to popsat a jak se dorozumívat a na to tu jsme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *