"Magické" schopnosti – má je každý nebo jsou jen pro vyvolené?

Na internetu, zejména mezi mladšími lidmi, se dnes hojně mluví o magii, esoterice a „nadpřirozenu“. Ještě před pár lety to bylo téma pro hrstku cvoků, dnes na něj narazíme na každé druhé stránce. V souvislosti s tím se často objevuje na chatech a fórech urputná otázka „Můžu taky čarovat?“ popřípadě „Mám nějaké schopnosti?“ a stejně jako se objevuje otázka, přichází na ni nejrůznější odpovědi – často od rádoby chytráků, kteří využívají důvěřivosti a jsou schopní naplácat neuvěřitelné blbosti. Od toho, že dotyčný je úplný „moták“ bez schopností, až po kecy o spasení světa. Pokud si taky kladete otázku jak je to s vámi a vašimi „nadpřirozenými“ schopnostmi, tento článek vám dá odpověď.

víla
Záměrně dávám slova jako magie nebo nadpřirozeno do uvozovek, protože v jádru ani jedna z těchto věcí není magická, nadpřirozená nebo nějak výjimečná. Ano, čtete dobře. Mít všechny schopnosti a vlastnosti, které si pod těmito slovy evokujeme, není ani zvláštní, ani divné ba ani úžasné. Je to totiž zcela normální a běžné.
Problém je v tom, že lidé, kteří žijí už mnoho životů v materiálním světě, na své schopnosti zapomínají. Doba je taková – už několik set let vládne materiální pohled na život a cokoli duchovního je zatlačováno do pozadí. Vládne levá rozumová hemisféra a chladná racionalita. Není tedy divu, že když otevřeme oči do tohohle světa, brzy zaplujeme do jeho kolejí a o své schopnosti přijdeme. Někteří z nás se dokonce narodí téměř bez nich, natolik byla duše v reinkarnačním koloběhu semleta.
Máme ale zároveň štěstí, že veškeré znalosti a schopnosti, které nazýváme nadpřirozenými, jsou pořád uvnitř nás. Jako když se kdysi dávno naučíte jezdit na kole a pak to zapomenete. Uběhnou třeba i desítky let, ale když pak na kolo zase sednete, netrvá to dlouho a zase umíte jezdit. Je fakt, že někteří lidé umí jezdit lépe a rychleji než jiní, ale to je jen o cviku a pevné vůli.
Mezi vrozené a přirozené schopnosti člověka patří kupříkladu:
intuice
vnímání jemnohmotného světa a energie
telepatie
různé druhy kinezí
vedení energie, přijímání a předávání energie z Vesmíru
léčivý dotek
komunikace s přírodními bytostmi, ale i zvířaty a rostlinami
S tímhle vším už jsme se narodili. Tohle všechno a mnohem víc naše duše a mysl dokážou, aniž bychom museli být nějak skvělí či výjimeční. Má to jediný háček – naše těla a mozky jsou natolik uvyklé omezením téhle reality, že probuzení těchto schopností je obtížné a mnohdy zdlouhavé a náročné. Někdo na cestě ušel už pěkný kousek, vídá auru nebo výborně léčí. Někdo je teprve na začátku a nevěří si. Ať už jste došli kamkoli, stačí si uvědomit jediné – „nadpřirozené“ schopnosti nejsou pro úzký okruh vyvolených, ale naučit se je můžeme všichni. Lidská mysl má obrovský potenciál a je jen na vás, nakolik jej využijete.
Bude-li vám někdo tvrdit, že nemáte žádné schopnosti a nebo že on je mistr světa a je nabitý magickou silou od hlavy až k patě, nevěřte mu. Neexistuje žádná síla, která by se dala nazvat „magií“, je jen bezpočet druhů energie, se kterými se dá pracovat a každý jeden z nás tu možnost má. Stačí jen nasednout na kolo a jet a časem uvidíte, že svištíte do kopce a ani nemusíte šlapat:)
My všichni jsme krásné, dokonalé bytosti, které nejsou omezeny ničím jiným, než samy sebou. Realita kolem nás je jen výsledkem vnímání našich smyslů a interpretace naší mysli. Je jenom na nás, co budeme chtít vidět.
S láskou a úsměvem Lum

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

62 thoughts on “"Magické" schopnosti – má je každý nebo jsou jen pro vyvolené?

 1. mám vyvinuté skoro všechny schopnosti a už je docela dobře dokážu ovládat a chtěl bych se setkat z někým kdo má také takové schopnosti

 2. Hele četl jsem co si napsal a pamatuj ze nikdy nejsi sám vždycky tam nekdo je jen na tobě je jestli ho budeš vnímat ….a dam ti radu mam uz hodně zkušeností …. Mej poblíž světlo lampičku nebo co koliv co prosvítí mistnost

 3. Hele četl jsem co si napsal a pamatuj ze nikdy nejsi sám vždycky tam nekdo je jen na tobě je jestli ho budeš vnímat ….a dam ti radu mam uz hodně zkušeností …. Mej poblíž světlo lampičku nebo co koliv co prosvítí mistnost

 4. a proč mám mít zapnutou lampičku syp rád při tmě,věřím v boha v Ježíše,mám dar od boha umím toho mnoho a co máš ty za schopnost ?

 5. chtěl jsem ještě napsat ti že já jsem se s tím narodil já jsem se neučil z knih kde tě učí čáry já mám dar osvícení,podívám se na člověka a vím co je zač vím jak žil žije a bude žít,umím pouhou myšlenkou svázat schopnost člověka který ubližuje lidem tak že už mu nikdy žádný kouzlo prokleti ne pude bud bezmocný,umím vyndat z člověka úzkost deprese umím dat do člověka dobrý pocit umím varovat člověka před nebezpečím a to je jen zlomek umím daleko víc

 6. Ahojky všichni:-)sem ráda že čtu tyto spravy a zejimalo by mně jak poznam že sem duchovně zalozena jedina Já se venuji kartam a magii a nevim zda mam nejake schopnosti dekuji za odpověd

 7. ahoj chci se zeptat mohu na chvíli ztratit své schopnosti?
  Protože včera jsem zkoušela telekinezi věděla jsem otáčet se psí Wheel a řídit směr i zdálky. Ale ráno jsem s ním nevěděla pohnout ani odpoledne a celý den jsem se cítila špatně.

 8. Miri: ahoj, naše duševní schopnosti kolísají stejně, jako ty fyzické. Někdy máme prostě „lepší den“, někdy jsme unavení a tak se nám nedaří. Vliv na to má spousta faktorů, takže určitě se může stát, že to, co se ti někdy daří dobře, jindy nejde vůbec a naopak.

 9. Zdravím je hodně sci-fi naučit se ohnivou magii. Jestli ano jde vyčarovat třeba oheň z ruky(něco jako plamenomet). Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *