Magická moc Luny

Měsíc, jakožto vesmírné těleso, které se nachází nejblíže naší planetě Zemi, ovlivňuje život na ní více, než si uvědomujeme. Kromě toho, že svojí přitažlivostí způsobuje mořský příliv a odliv, ovlivňuje také lidskou psychiku. Většina lidí má při úplňku horší a neklidnější spánek a podobně na nás působí i ostatní fáze měsíce. Jak přesně to probíhá a jak toho můžete využít se dozvíte v tomto článku.
Měsíc a jeho magické vlastnosti

Ve všech kulturách a magických naukách je měsíci připisována ženská energie a to hned z několika důvodů. Ženská energie (jin) je pasivní, přijímající, naopak mužská energie (jang) je aktivní. Měsíc odráží sluneční paprsky na zemi a tudíž jeho energie je pasivní, ženská. Dalším důvodem je měsíční cyklus, který trvá 29 dní, tedy téměř stejně dlouho jako ženský menstruační cyklus a stejně jako v ženském těle se střídá fáze síly (úplněk, ovulace) a fáze útlumu (nov, menstruace).
Obdobně působí měsíc i na všechny tvory na zemi – při novu je jeho energie nejmenší, tím pádem bychom se za novu měli věnovat odpočinku a regeneraci. Při dorůstajícím měsíci energie roste a toto období je vhodné pro magické rituály spojené s posílením, ale i mimo magické praktiky je přibývající měsíc vhodný např. pro učení, fyzické cvičení a další aktivity, které v tomto období ponesou lepší výsledky. Za úplňku je energie nejsilnější a právě proto v noci nemůžeme spát, v lidech se probouzejí emoce a tak za úplňku většinou stoupá kriminalita, lidé se více hádají. Když měsíc ubývá, energie klesá a proto bychom se měli věnovat spíše očistným rituálům, v běžném životě zase například čištění organismu, chystáme-li se na dietu, je ubývající měsíc tím nejvhodnějším obdobím a regenerace těla při masážích, koupelích a léčebných procesech bude za ubývajícího měsíce také mnohem rychlejší.
Vlastnosti měsíce ve zkratce
Živel: voda
Barvy: bílá, stříbrná, fialová
Kameny: ametyst, křemen, safír, chalcedon
Kov: stříbro
Tarotové karty: Luna (XVIII), Velekněžka (II)
Znamení zvěrokruhu: Rak (22.6-22.7.)
Magické atributy: sny, plodnost, věštění, emoce, znovuzrození, astrální cestování
Fáze měsíce

První čtvrť – trvá od novu do poloviny přibývání měsíce, symbolizuje jaro. Využijte tuto fázi měsíce pro konstruktivní (tvořivou) magii a astrální cestování. Představivost sílí, sny jsou barvité a časté. Léčivé rostliny nasbírané v této fázi měsíce mají největší sílu, stejně jako každá činnost spojená s růstem a tvořením (učení, fyzické cvičení, umělecká tvorba, magická praxe…).
Druhá čtvrť – trvá od poloviny přibývajícího měsíce a vrcholí úplňkem, symbolizuje léto. Energie dosahuje vrcholu, emoce v tomto období jsou silnější než kdy jindy, pozor na hádky a agresivitu. Využijte tuto fázi opět pro konstruktivní (tvořivou) magii, ale pozor, energie může být až příliš silná a může se vymknout z rukou. Úplněk je mimořádně vhodný pro sexuální magii. V tomto období fantazie dosahuje vrcholu, sny jsou velmi časté a velmi živé, ale pozor, za úplňku se objevují častěji noční můry: růst energie (mánie), který doteď trval, se láme v pokles (depresi) – proto je o úplňku také více sebevražd.
Třetí čtvrť – trvá od úplňku do poloviny ubývajícího měsíce, symbolizuje podzim. Co jsme za přibývajícího měsíce zaseli, nyní sklízíme. Není vhodné se pouštět do nových projektů, věnujete-li se magii, pak zvolte pouze magii destruktivní (netvořící, nemusí být nutně ničivá) a očistnou. Při této fázi měsíce je nejvhodnější doba na dotahování již začatých věcí do konce, protože fantazie stagnuje a energie klesá. Sny jsou méně barvité a méně časté, tato doba není vhodná pro astrální cestování.
Čtvrtá čtvrť – trvá od poloviny ubývajícího měsíce a vrcholí novem, symbolizuje zimu. Všechno je hotovo, nezačínejte nové projekty a věnujte se regeneraci a odpočinku. V tomto období je nejméně snů, spánek za čtvrté čtvrti měsíce je nejvíce regenerační. Je vhodné provádět očistné rituály domova i těla, vypuzovat ze sebe špatné věci, úspěch budou mít diety i detoxikační praktiky. Za novu je nejlepší období pro černou magii, kterou sice nedoporučuji, ale za novu máte téměř jistotu, že rituál černé magie se neobrátí proti vám.
Měsíc a astrologie
Měsíc za jeden cyklus vstoupí do všech znamení zvěrokruhu. Každé znamení je vhodné pro jinou činnost a ovlivňuje jiné aspekty života. V jaké fázi a jakém znamení je měsíc právě teď a v jaké bude každý den až do roku 2050 se dozvíte v lunárním kalendáři (odkaz na stažení níže).
Měsíc v Beranu – odvaha, komunikace, přátelství, nové začátky, aktivita
Měsíc v Býku – peníze, růst, vůle, pozor na unáhlená rozhodnutí, mohou se vymstít!
Měsíc v Blížencích – plánování, schůzky, učení, komunikace
Měsíc v Raku – citlivost až přecitlivělost, láska, rodina, pozor na alkohol a deprese
Měsíc ve Lvu –
vášeň, sex, zábava, radost ze života, pozor na přílišnou majetnickost
Měsíc v Panně – zdraví, rodina, plnění naplánovaných povinností, uzavřenost, nevhodná doba pro kreativitu
Měsíc ve Vahách – vztahy, přátelství, ale hrozí konflikty
Měsíc ve Štíru – podezíravost, zranitelnost, zvýšená intuice a projev mimosmyslových schopností
Měsíc ve Střelci – cestování, poznávání, vymanění se ze všednosti a rutiny
Měsíc v Kozorohu – disciplína, práce, obchod, tendence k pesimismu
Měsíc ve Vodnáři – nové nápady, duchovní růst
Měsíc v Rybách – samota, magie, snění, pozor na přílišné uzavírání se do sebe
Lunární kalendář
Lunární kalendář na roky 2000 až 2050 s vyznačenými fázemi i znameními zvěrokruhu si můžete stáhnout ve formátu pdf TADY

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

7 thoughts on “Magická moc Luny

  1. Ahoj, mohu te poprosit, jestli muzes znova upnout ten lunarni kalendar?

  2. Nevím jak to má kdokoliv jiný, ale já jsem zrovna při úplňku tak nějak nejklidnější, nejlíp se mi spí a celkově jsem v dobrém vyrovnaném rozpoložení.

  3. [2]: já taky, prostě se cítím bezpečně, protože si spojuji s měsícem Bohyni Nyx….

  4. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  5. Tak aspon je necim, spousta lidi je naprosto prazdná…. obávám se to bude nejaky osobni problem…co?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *