M.Ruiz: Pátá dohoda

PÁTÁ DOHODA
Autor: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Pragma
Počet stran: 240
Jako by to bylo včera, pamatuji si, jak sedím na balkóně v domě mojí maminky, kde už roky nežiju, svítí slunce, je nádherný letní den a já hltám knihu Čtyři dohody. Tehdy jsem hltala všechny knihy tohoto typu, pravda, ale tahle na mě hodně silně zapůsobila a z její moudrosti čerpám dodnes, i když už je to hodně let, co jsem ji četla. Pátá dohoda se může zdát jako zbytečná nádstavba k dokonalé životní filozofii, ale není to tak docela pravda. I tato kniha má v sobě důlěžitá poselství a popisuje je trochu jinak, než předchozí dílo Toltéckého „šamana“.

O čem kniha je:
Kniha je rozdělena do dvou částí a ty následně do kapitol. V první části nás autor seznámí s tím, co již známe, tedy se čtyřmi dohodami, které nastínil ve své první knize. Každou ale pojímá řečí symboliky a popisuje je z trochu jiného úhlu pohledu, takže čtení nenudí, naopak, přináší nová poznání. V druhé části pak vysvětluje pátou dohodu, kterou bychom měli uzavřít sami se sebou, a ta zní „buď skeptický, ale naslouchej“. Dále ji rozebírá a vysvětluje, uvádí do souvislosti se životem, symboly a prvními čtyřmi dohodami a ukazuje cestu Posla pravdy, kde já jasně vnímám analogii s Posly světla:)
Proč si knihu přečíst:
Nejde jen o přečtení, které sice přinese vědění, ale ne uvědomění. Když knihu správně pochopíme, může nám přinést do života další nepoznané aspekty a pomoci na cestě k vlastnímu sebezdokonalení, ale také k vnitřnímu klidu a míru.
Pořídit si knihu Pátá dohoda (i její první část) můžete třeba skrze eshop Angelum Lucis ZDE.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

12 thoughts on “M.Ruiz: Pátá dohoda

  1. [1]: myslím, že pro člověka, který zatím tápe a tak nějak se v životě hledá, může být dobrým "nakopávacím" startem, rozhodně bych ji neodsuzovala;)

  2. [9]: všechny knížky, co recenzuji na Poslu světla, jsem celé nebo jejich větší část četla:) Nechci doporučovat něco, co by se mě samotnou neoslovilo;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *