M.Grey: Cyklická žena

CYKLICKÁ ŽENA
Autor: Miranda Gray
Rok vydání: 2013
Vydavatelství: Osule
Počet stran: 263
Koupit můžete třeba zde za 323Kč.
Konečně zase oživuji rubriku Knihovnička magie, ačkoli tato kniha nemá s magií a esoterikou až tolik společného – i když, jak se to vezme:) Magie pravidelného cyklu každé ženy je něco, co funguje jako dobře promazaný stroj a pochopení jejích zákonitostí může pomoci mnoha ženám ke spokojenosti.

O čem kniha je:
V dnešní době hodně žen vnímá menstruační cyklus jako prokletí, jehož je třeba se zbavit. Tato kniha se snaží ho ukázat v jiném úhlu pohledu – ale nejde o nějaké obdivodání úžasnosti ženského cyklu a velebení vnitřní bohyně. Kniha se drží mnohem víc při zemi než podobná literatura pro ženy a menstruační cyklus neoslavuje, spíš popisuje, jako součást každodenní reality ženy a jako takový se dá buď přetrpět nebo prožít.
Autorka popisuje čtyři fáze cyklu, které biologicky existují – je to fáze samotné menstruace, období po ní, fáze ovulační a fáze předmenstruační. Podle charakterů jednotlivých fází je autorka rozděluje následovně:
Fáze dynamická – období po menstruaci, kdy se tělo zbavilo nečistot a žena je nejsilnější, plná energie a nápadů.
Fáze expresivní – doba ovulace, kdy je hormonální hladina nejvíce nastavená na komunikaci s druhými a empatii.
Fáze kreativní – předmenstruační, žena se opět obrací zpět do sebe a nachází tam inspiraci.
Fáze reflektivní – menstruace, fáze útlumu, rozjímání a odpočinku.
Proč si knihu přečíst:
Popravdě jsem trochu alergická na všechny ty oslavné ženské knihy, které se v poslední době vyrojily, protože mi přijde, že nepochopily základní fakt – menstruační krvácení není žádný zázrak bohyně, je to detoxikace, očista a někdy ne zrovna příjemná. Proto se mi moc líbí, že někdo popisuje menstruační cyklus pragmaticky a bez příkras – jako nástroj, který lze využít, pokud si zorganizujeme život tak, abychom mu vycházely vstříc.
Kniha srozumitelně popisuje každou fázi, navrhuje vhodné činnosti a přidává i mnoho materiálu k seberozvoji, jako vlastní kalendář celého cyklu, kde si každá žena může sama zapsat přesná data svých jednotlivých fází a vyzkoumat pro sebe nejvhodnější cestu. Kniha je silně individuální, neslibuje zázraky, spíš pomáhá pochopit principy, jimž jsme se odvykli rozumět a pojí příjemné a užitečné s nutným a otravným, což někdy menstruační cyklus (ve všech fázích) umí být.
Cyklická žena mi pomohla přestat se dívat na svůj cyklus jen jako na prokletí, ale přemýšlet o jeho výhodách a aspektech, takže rozhodně doporučuji každé ženě, která se chce více věnovat rozvoji sebe sama. A taky mužům, aby svým drahým polovičkám konečně víc rozuměli:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “M.Grey: Cyklická žena

  1. Díky moc za tento tip! Už delší dobu hledám něco takového, protože cítím, že se musím naučit cyklus nějak přijmout, jelikož mě to zatím a stále obtěžuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *