Lékařka o psychosomatice: Programují do nás strach

Mám neuvěřitelnou radost, když do mainstreamových médií čím dál tím více pronikají zprávy o psychických příčinách nemocí a těsném spojení lidské mysli s naší fyzickou stránkou. Už jsem o tomto prosakování informací psala i v této rubrice nazvané Psychické příčiny nemocí, v níž najdete mimo jiné i další články o tomto tématu. Posledním silným příspěvkem do debaty o psychosomatice (psýché=duše; soma=tělo) je rozhovor v DVTV na aktuálně.cz, kdy novinářka Daniela Drtinová podrobila ostré zpovědi lékařku-psychosomatičku Jarmilu Klímovou, která na vědecké bázi tento stále ještě okrajově přijímaný lékařský obor zkoumá a ukazuje zajímavé vazby mezi našemi myšlenkami a pocity a mezi reakcemi buněk v našem těle. Zajímavý rozhovor rozhodně doporučuji k poslechu, odkaz najdete, když kliknete na celý článek.

Nějvětší radost mi osobně ale udělala věta, kterou paní doktorka v rozhovoru pronesla a totiž, že za posledních pět let raketově přibylo lidí, kteří se o svoje zdraví aktivně zajímají, vyhlédávají psychosomatické odborníky a vědí, že tělo a mysl jsou velmi úzce propojeny a bez zdravého ducha prostě nemůžeme mít zdravé tělo.
Těší mě, že lidé začínají přemýšlet tímto způsobem a stále více běžných lidí, ale také vědců se přiklání k tomu, že psychika má velký vliv na náš život, včetně fyzického zdraví. Je to úžasný krok kupředu, směrem k probuzení a uzdravení celé této planety a mě to vyloženě hřeje u srdce:)
A co na rozhovor a celou tematiku říkáte vy?:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Lékařka o psychosomatice: Programují do nás strach

  1. Ono se o psychosomatických příčinách nemocí i mluvilo, ale někdy to asi spíš bylo v takovém tom duchu "no jo, on ani není pořádně nemocný". A v praxi jste stejně nakonec byli jak krabička na pojízdném pásu, do které nasypali pilulky, a poslali dál…

  2. To, že obdivuji lidi, kteří se dokázali tímhle způsobem sami vyléčit a informace se svými příběhy posílají dál. Bez ohledu, oo na to řekne společnost.

  3. Z LETITÝCH ZKUŠENOSTÍ VÍM,ŽE RŮZNÉ TALISMANY,AMULETY,RITUÁLY A MAGIE POSTUPEM ČASU ZABÍJÍ SVÉ NOSITELE A RÁDOBY ČARODĚJE/ČARODĚJNICE.VŠE JSOU TO SICE JEJICH DARY COŽ SI ONI MYSLÍ,ŽE OD JAKÉSI VÍRY Z JAKÉHOSI PÁNA BOHA CO JIM NAKUKÁVÁ PROTISTRANA,KTERÁ JE ZE STRANY PODSVĚTÍ.A TO PODSVĚTÍ TĚMTO LIDEM TÍMTO ZPŮSOBEM DAJÍ PO ČEM TOUŽÍ,AVŠAK PO TÉ SI VYBÍRÁ KRUTOU NEMILOSRDNOU DAŇ.STŘEZTE SE TOHO VŠICHNI PROSÍM.TO PŘEZE VŠE JE TOTIŽ POUZE A JEN PŘÍRODA A KŘIVÁ POLITIKA.

  4. UMĚLE TVOŘENÁ ČESKÁ SPOLEČNOST JE UTVÁŘENA LŽÍ,PODVRHY,ZASTRAŠOVÁNÍM ČESKÝMI KŘIVÁKY POLITIKY ( VLÁDOU ČR ) I TÍM,ŽE SI PROTI LIDEM ( OBČANŮM ČR )JMENUJÍ NAPŘ. PREZIDENTI ČR ( VLÁDNÍ TAJTRDLÍCI ) SVÉ SPOLUPACHATELE ZLOČINCE SOUDCE,TYTO SI PAK PO TÉ PLATÍ PROTI LIDEM ZA ZNEUŽITÍ NEPRAVÉ ÚSTAVY ČR,KTERÁ JE MRZSKÝ OTROKÁŘSKÝ POLITICKÝ REŽIM ČESKÉHO STÁTU V JEJICH PROSPĚCH ŽÍT Z BEZDOMOVCŮ A VLASTNĚ NA NÁŠ ŮKOR NASTANDARTNĚ V HIERARCHII ÚSTŘEDNÍ MAFIE KŘIVÉ VLÁDY ČR PSYCHIATRIE A NADÁLE PROTI NÁM PLACENOU POLICIÍ ČESKÉ REPUBLIKY,DÁLE JE TO JEJICH PROTI NÁM RUKOJMÍ TABÁKOVÝ,PIVNÍ,BANKOVNÍ I NEBANKOVNÍ LICHVÁŘSKÝ A EXEKUTORSKÝ PRŮMYSL POLITIKY ČR VČETNĚ PLYNÁRENSKÝCH,ENERGETICKÝCH A VODÁRENSKÝCH SPOLEČNOSTÍ I ČERNÉ BURZY A I ČERNÝCH JEJICH KONÍ PODVODNÍKŮ ATD.!JE TO VŠE PŘEDEM NAPROGRAMOVÁNO A JE TOHO MNOHEM VÍC,ŽE BY MI NA TO NESTAČIL CELÝ TÝDEN,ABYCH SEM TU ŠPÍNU VYPSAL.Z TOHOTO VŠEHO VYCHÁZÍ VEŠKERÉ NAŠE NEMOCI Z FAKTORU LIDSKÝ STRES A DEPRESE.PO TÉ KRIMINALITA.VLÁDA ČR JE NEBEZPEČNÁ SOBĚ A SVÉMU OKOLÍ,NIKOLI MY CO SE BRÁNÍME NEÚSPĚŠNĚ PROTI TÉTO POLITICKÉ ZDI.I TA JE OVŠEM ZNIČITELNÁ A JÁ VÍM JAK.JDE TO I BEZE ZBRANÍ A KRVE,JENŽE SÁM PROTI VŠEM TO NEJDE.MÁTE-LI ZÁJEM VĚDĚT NĚCO O ZPŮSOBU JAK NA TO?ZANECHTE ZDE PROSÍM VÁŠ KOMENTÁŘ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *