Léčba vodou – můj experiment

Dnes jsem u Alue narazila na zajímavý článek o léčbě vodou (vážně doporučuju k přečtení, najdete ho tady). Americký lékař v něm popisuje, že většina nemocí není způsobena příčinami, o jakých jsme přesvědčeni, ale za téměř všechny naše neduhy může nedostatek vody. Snažil se své studie, podložené mnoha výzkumy, někde zveřejnit, ale farmaceutický průmysl, který si na „léčbu“ pacientů bere výsadní právo, mu v tom všemožnými způsoby bránil. Negativní kampaň, cenzura jeho přednášek apod. Však to znáte, kdy se dnešnímu světu, který vládne zejména penězi, něco nelíbí, existuje bezpočet způsobů, jak nepohodlného kecálka umlčet.
Závěry pana doktora Batmanghelidja jsou ale velmi zajímavé. Nechce se-li vám docela dlouhý článek s jeho rozhovorem číst, ve zkratce je shrnu.
Většinu nemocí způsobuje nedostatek vody v těle. Málo lidí, totiž dnes pije čistou vodu, většina z nás pije sladké limonády a minerálky, čaje a kávu. Jenomže je-li v pití obsažen cukr, tělo s ním nezachází jako s vodou, ale zpracuje jej právě jako cukr. Čaj, káva a mléko jsou zase látky osmoticky aktivní, což znamená, že vážou vodu, jejich pití je pak vždy nutno vyvážit alespoň polovičním množstvím čisté vody (na litr čaje vypít alespoň půl litru čisté vody). Tímto se ale mílokdo řídí a tak naše těla nemají dostatek vody.
To má za následek stahování buněk a jejich špatnou funkci, každé tělo funguje trošku jinak a tak se nedostatek vody projeví u každého člověka trochu jinde, v závislosti na jeho životním stylu, postqvě, váze, genetických dispozicích apod.
Průměrný člověk spotřebuje denně 4 litry vody (2 litry na správnou funkci ledvin, zbytek na buněčnou látkovou výměnu a další činnost v buňách). Nedoplní-li za den tohle množství tekutin v čisté vodě, začínají být buňky jeho těla dehydratované.
Příznaky dehydratace jsou zejména:
astma
bolesti svalů a kloubů
vysoký tlak
bolesti hlavy
vysychání pokožky
špatná hybnost končetin a svalů
tmavě žlutá nebo dokonce oranžová moč (ideální moč má být zcela čirá)
alergie
rakovina
špatná funkce imunitního systému (!!!) – protože tělo „vypne“ při nedostatku vody imunitní systém jako první
deprese a další mozkové a nervové choroby
výbuchy nálad (dehydratací stažené mozkové buňky nestačí rychle adekvátně reagovat)
Možná jste si všimli příznaků psaných kurzívou – to jsou ty, jimiž trpím já. Předpokládám, že minimálně jeden, ale patrně víc příznaků na sobě nebo na svých blízkých najdete i vy. Co s tím? Nic jiného než pít. Nečekejte až budete mít žízeň a pijte postupně celý den, aspoň tři, čtyři litry čisté neochucené a neperlivé vody.
MUDr. Batmanghelidej k tomu použil zajímavou metaforu – když jedete autem, taky nečekáte, až bude nádrž zcela prázdná, ale tankujete tak, ať máte benzínu vžycky dost. Proč tedy u svého těla čekáte, až dostane žízeň (=bude mít prázdnou nádrž) a nedáváte mu pít včas?
Tak to byla teorie, ale co na to já? Zní to zajímavě a velmi pravdepodobně, ale nebyla bych to já, abych si to nechtěla ověřit. A tak následující týden bude u mě ve znamení takového malého experimentu. Zařídím se podle těchto zásad, budu pít aspoň čtyři litry vody denně a každou deci ochucené šťávy nebo čaj vyrovnám vodou. Budu si postupně zapisovat, jaké změny na sobě pozoruju a dám vám vědět, jestli je voda opravdu léčivá.
Dnes odpoledne jsem tedy začala a po vypitých cca šesti deci vody mě přestala bolest hlava, která mě bolela už dva dny. Celkem jsem za odpoledne a večer vypila asi 2,5 litru vody a otupující bolest v hlavě opravdu pominula a zlepšilo se mi dýchaní. Možná je to ale jen efekt toho, že se hodně pozoruju, takže dám vědět zase zítra, jak to pokračuje:)
A co vy? Zkoušeli jste se někdy léčit tak prostm způsobem, jako je pití vody? Osvědčilo se to? Nebo naopak? Podělte se:)
Jak můj experiment dopadl si můžete přečíst TADY

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

19 thoughts on “Léčba vodou – můj experiment

 1. Občas piju asi až moc, takovejch 6 litrů pro mě není problém, já piju rád :). Ale vodu z vodovodu bych bez energetikejch úprav nepil, nápoj mi musí chutnat :).

 2. Jsem zvědavá na výsledky tvého experimentu. Já osobně bych tedy tolik nevypila. Ale nemyslím, že to sedí na každého, protože jak jsi řekla každý je jiný (myšleno váha, výška) a ne každý má stejné požadavky na pitný režim.

 3. S tou bolestí hlavy to mám vyzkoušené, že to bývá příznak nedostatku tekutin.

 4. [3]: Podle mě je voda přímo z kohoutku mnohem zdravější jak voda převařená. Když teď pominu přímo energetický úpravy, tak můžete experimentovat s vložením informace, ať už mentálně, nebo napište na papírek např. Láska a sklenici s vodou dejte na tento papírek na pár minut nebo hodin, jak chcete. Ta převařená voda je právě dost "zničená" a voda přímo z kohoutku má podle mě větší potenciál.

 5. No ale pořád jsou v tom ty přidané chemikálie. Ovšem když se to takhle dá na pár hodin odstát, tak aspoň ten chlór z toho snad vyprchá. [Nevím ale, jaké jiné látky do toho ještě dávají a jak moc jsou nebo nejsou škodlivé.]

 6. [5]: Struktura tý vody a její vlastnosti se do určité míry změní právě tou tvou "úpravou"… Přesně naměřený to fakt nemám, ostatně tak jako tak to je asi to nezdravější, co můžeš pít (když teď vynecháme prameny atp.).

 7. Voda se štávou, to můžu pořád, samotnou vodu jen v nouzi.

 8. O tomto počujem prvý raz, no skúsim asi týžden piť len čistú vodu (aj keď tá z vodovodu sa tak nazvať asi nedá). Denne príjmem asi niečo pod 4 litre ale  väčšinou pijem minerálku. Ak mi to pomôže, budem rád, z hore napísaného mám dosť príznakov. Astma, bolesti svalov a kĺbov (ale dosť slabé), trochu vyšší tlak, ohybný som tiež dosť málo, alergia a trochu slabšia imunita. Ale astmu mám asi od narodenia a mal som ju strašne silnú, z toho vyplýva že som ani nemohol veľmi chodiť von takže som mal alergiu (telo nepoznalo pele atď.), obezita (dnes len nadváha), kĺby sa tiež nemohli veľmi vyvíjať a doteraz som dosť ťažký (tuku nemám veľmi veľa no mám ťažké vnútornosti a kosti) takže ohybný tiež nie som. Takže asi to nebude len tou vodou.

 9. Tak to jsem celkem zvědavá, co nám napíšeš o průběhu experimentu, Lúmennko, vypadá to vážně zajímavě :)

 10. Hehe, někdy mám dny, kdy piju skoro pořád a potom večně scháním záchod, nebo moc nepiju, ale to je zřídkakdy:-)

 11. Moc zajímavé :o) jsem zvědavá jak experiment dopadne. Možná by tě zaujala i kniha "Zázračná moc vody" autor: Masaru Emoto. Je fakt, že tuhle knihu jsem nečetla, ale pustila jsem se do jiné "Krystalová voda" autor: Michael Gienger …. zajímám se o léčení pomocí kamenů, takže tahle knížka mi je bližší :o)

 12. ano, pít hodně vody skutečně funguje. tělo se tak mnohem rychlejc a pravidelnějc zbavuje nečistot. Já to praktikuju hlavně při různých akutních nemocech, jako je chřipka, rýma atd.

 13. ale …malilinko si rejpnu: vysychání pokožky a astma a alergie se sice můžou zlepšit pitným režimem, ale zase jim celkem škodí kouření :-)

 14. [14]: jen si rejpni, máš pravdu:D Ale zas musím říct, že s astmatem i ekzémem jsem měla to nejhorší období dávno předtím, než jsem začala kouřit;)

 15. Nejlepší je z vodovodu a nebo minerálka, ale to se nedá pořád. V Praze je z vodovodu dobrá, jinka z minerálek je fajn Ondrášovka, myslím, že snad prošla nějakými tesky.

 16. A nejlepší je dát si při pití vody záměr…nejen, že je zdravá, ať je z kohoutku nebo z pramene, ale dá se do ní vložit jakýkoliv program, jaký potřebujeme.. pouhou myšlenkou a vírou  :)

 17. Na začátku mne vyděsil odkaz na stránky Karolíny Loskotové, která radí lidem dívat se do slunce. Obdržela Bronzový Bludný balvan 2011 v kategorii jednotlivců, známou anticenu Českého klubu skeptiků Sisyfos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *