svatba

Láska, štěstí a svatba

Tak jsem se konečně dočkala:) Po letech těšení, až se konečně někdo vytasí s prstýnkem a po měsísích příprav jsme si s mým drahým minulý pátek řekli svoje „ano“. Vybrali jsme si k tomu den podzimní rovnodennosti, 22.září. Na tento den také připadá pohanský svátek Mabon, poslední vzepětí léta a počátek podzimu. den, kdy se oslavuje plodnost, úroda a završuje se to, co se podařilo. Probíhá sklizeň, je dokonáno, čas odpočinku nastává. Pro svatbu to může být nádherně symbolické datum – překonali jsme obtíže a došli s naší láskou až sem, je čas slavit a sklízet plody naší lásky. A mohu říct, že sklízelo se náramně:)

 

svatba

 

Svatba snů aneb když je všechno štěstí na vaší straně

Od puberty jsem měla veliké přání – vdávat se pod širým nebem. Vidět na oblohu, cítit kolem sebe přírodu, nebýt spoutaná žádnou stavbou. Kvůli tomu, aby u toho mohlo být co nejvíce mých blízkých, včetně rodiny, jsme nakonec zvolili kompromis.  Ani lesní palouček, kam by se obtížně dostávalo, ani studená neosobní hala. Svatba se konala na zahradě hotelu v Mikulově, v němž se pak konala i slavnost.

Měla jsem trošku strach, aby vyšlo počasí. Babí léto bývá hezké, ale letos se moc nevyvedlo. Celý minulý týden jsem trnula, aby nám nepršelo. Vdávat se někde stísněná v restauraci hotelu, to by byla noční můra. Ale všechna intenzivní přání, vyslaná do Vesmíru, byla nakonec vyslyšena. Ačkoli celý týden pršelo, v pátek vyšlo sluníčko a den byl nádherný, slunečný a teplý. V sobotu se pak zase spustil liják, ale to už nevadilo. Díky ti, Přírodo, za nádherné počasí:)

Vlastně všechno vyšlo náramně – dobrá nálada, nádherné květiny, skvělé jídlo, překrásné šaty. Ještě dnes se cítím jako na nějakém obláčku štěstí, jen si na svatební den vzpomenu. Jako by se všechno štěstí a láska světa přišlo podívat na náš svatební den. Děkuju, děkuju, děkuju!

 

svatba

 

Šťastná, nejšťastnější

Naše svatba nepatřila k těm obvyklým. V mnoha věcech. Ne, že by i jiné svatby nebyly tak krásné a radostné, ale ten den měl v sobě tolik magie, že mi z toho až nabíhá husí kůže. Šaty mi například šila přítelkyně mého bývalého partnera Mamuta. Šikovná švadlena a úžasná slečna, která samozřejmě byla naším hostem na svatbě. Stejně tak Mamut. On nám zase zahrál se svojí kapelou a housličkami, kytarou a bubnem roztančili i osmdesátiletou babičku.

Když někomu řeknu, že můj bývalý byl na svatbě, vypoulí na mě oči v němém úžasu. když dodám, že mi jeho současná partnerka s láskou ušila nádherné svatební šaty, sahají m na čelo, zda nemám horečku. Ale mě to přijde zcela normální, ba co víc, mě to přijde krásné. Jsem šťastná za Jitřenku a Mamuta a oni jsou šťatsní za mne a mého drahého Alwina. Minulost patří do minulosti. A hlavně – ta pravá láska, která mezi mnou a Mamutem byla, nezmizela rozchodem. Jenom se přetavila do pevného přátelství a já jsem šťastná za to, že tohoto člověka znám a přeji mu všechno štěstí světa. Na svatbě jsme měli milý upřímný rozhovor, při němž jsme oba byli dojatí. V tu chvíli (a nejen v tu) mnou proudilo to, čemu se říká Láska, ta Láska s velkým L, ta všeobjímající a jedinečná. A opět mohu jen poděkovat všem bytostem světla, že mi to umožnily zažít.

 

svatba

 

Láska? Láska!

I pro tuhle náladu, i pro tyto okamžiky souznění, které celou naši svatbu provázely, jsem vděčná za to, jak krásně to vyšlo. Nejen láska mezi mnou a Alwinem, mým nyní již manželem, ale láska mezi všemi zúčastněnými byla tím, co udělalo ten den tak speciální.

Tolik lidí si navzájem řeklo, jak moc se mají rádi. Tolik upřímných objetí jsem zažila, tolik jich viděla. Nemohla bych si přát hezčí svatební den, než ten, kdy si lidé navzájem padají do náručí, smějí se a říkají si „mám tě rád“. A nemohla bych si vychutnat svoje manželské štěstí víc, než sdílením štěstí s ostatními.

S vděčností se ještě jednou obracím na bytosti světla, které nás celou cestu k tomuto dni provázely. Na moji maminku, díky níž nakonec celá svatba byla tak perfektní po stránce organizace i zábavy. Na teď už naši, dříve mou a manželovu, úžasnou rodinu, která dala vzniknout krásnému dni plnému rodinné pohody. A samozřejmě nesmím zapomenout na díky našim přátelům, kteří nám pomohli s chystáním a kteří nás s Alwinem provázeli k oltáři svým slzami dojetí i vřelým úsměvem. A také děkuj mému muži, že jsme spolu přestáli složitých a spletitých pět let, po nichž jsme se rozhodli spojit své životní cesty natrvalo. Kéž je každý náš den v manželství stejně naplněný sluncem, láskou a štěstím, jako náš den svatební.

 

svatba

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Láska, štěstí a svatba

  1. To je námět na nové pexeso pro děti. Třicet fotek ženichů a nevěst. Složte k sobě tvář , ženicha a nevěsty po dvojičkách. Kdo složí největší počet pasujících párečků vyhrává. Námět protože, tady na fotce je to úplně zjevné, že tyhle dva usměvavé obličeje patří k sobě geometrií,DNA, a já nevím čím vším.

  2. Dívám se tak na portrét Lúmennky a Alwina a říkám si, že se mnou to bude mít fotograf složitější … Můj je o dvě hlavy vyšší než já :) :)

    Hodně štěstí Lúmenn, ať ti všechno vyjde :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *