Lahodná domácí zmrzlina bez cukru a mléka

Když mi kamarádka doporučila recept na domácí zmrzlinu bez mléka a cukru, tak trošku jsem si ťukala na čelo. Copak jde udělat zmrzlinu bez mléka, říkala jsem si? Nějakého vodového nanuka, dobře, ale takovou tu dobrou zmrzlinu smetanové konzistence? Nemožné. A ještě bez cukru? To přece nebude vůbec dobré, to bude nějaký super zdravý humus. Dobře, že jsem těmto klamným představám nepodlehla a zmrzlinu vyzkoušela – je totiž naprosto božská. Věřte nebo ne, letos jsem ještě jinou neměla – a to už je půlka července. Kdo čeká nějaký háček, nemusí. Žádný totiž není. Super úchvatná zmrzka je navíc hotová za pár minut. Tak už vás nebudu napínat – určitě všichni nedočkavě touříte po receptu na ten zázrak:)

 

Domácí zmrzlina bez mléka a cukru za 5 minut

 

Na porci pro 2 lidi potřebujeme:
dva zralé až přezrálé banány nakrájené na kolečka; ovoce dle chuti – ideálně jahody, maliny, borůvky; výkonný mixér

 

Postup:
Aby mňamka skutečně byla hotová za 5 minut, musíte si banány nachystat předem. Nakrájené na kolečka je hoďte do mrazničky a tam je nechejte alespoň 4 hodiny. Ideální jsou přezrálé banány, kterým už začne hnědnout slupka. K jídlu už stejně nejsou dobré, tak šup s nimi do mrazáku. Já už to doma dělám tak, že každý hnědnoucí banán automaticky oloupu, nakrájím a hodím do mrazáku do připravené krabičky. Takže kdykoli dostanu chuť na zmrzlinu, vím, že banány v mrazáku jsou.

 

 

Zmrzlé banány vhoďte do mixéru – na pořádkou porci pro dva lidi jsou skutečně ideální tak dva banány. Přidejte čertsvé ovoce dle své chuti – já nejčastěji používám jahody nebo maliny, ale už jsem zkoušela i meloun a bylo to moc dobré. Chcete-li zmrzlinu čistě banánovou, nezapomeňte, že půlka banánů nesmí být zmrzlá;)
Pozor – já si na fotkách dělám zmrzlinu jen sama pro sebe, takže množství, které vidíte je pro jednoho člověka;)

 

 

 

Mixujte, dokud se ze zmrzlých banánů a čerstvého ovoce nevytvoří krémová hmota.

 

 

Podávejte a olizujte se až za ušima. Vážně je to takhle snadné:) Zmrzlina je neuvěřitelně dobrá.

 

 

Banány nám v tomhle případě zcela nahradí smetanu a vytvoří jemnou krémovitou konzistenci. Navíc jsou samy o sobě dost sladké, takže fakt není třeba přidávat žádný cukr a i tak to chutná, jako taková ta luxusní drahá zmrzlina někde z Itálie. Navíc je to díky svému složení stoprocentně vegan, ale taky raw a paleo – takže potěšíte chuťové buňky všech stravovacích skupin:) Dobrou chuť!:)

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 thoughts on “Lahodná domácí zmrzlina bez cukru a mléka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *