každodenní duchovno

Každodenní duchovno – úvod

Na nápad na tuto rubriku mě přivedla nedávná meditace, při níž jsem si uvědomila, že ve svém často nabitém rozvrhu jen těžko hledám čas na duchovní život a chybí mi to. Určitě to zná mnoho z vás – povinnosti odčerpají člověku většinu času a pak je rád, že si chvíli odpočine u filmu, u knížky nebo mezi přáteli. A na nějaká duchovní cvičení už nezbývá energie ani ten zpropadený čas.
Rozhodla jsem se pro to sepsat techniky, z nichž některé praktikuji a u dalších to mám v plánu, které zaberou minimum času nebo je můžete sloučit s běžnými denními úkony a přesto obohatí váš duchovní život a posunou vaši mysl a duši ke klidu a harmonii.

 

Každodenní duchovno

Každý z nás má několik vrstev osobnosti, „těl“, chcete-li. Aby byl člověk jako bytost šťastný, musí být všechny složky jeho osobnosti uspokojeny.
Nejhrubější je fyzické tělo, které potřebuje dostatek jídla a odpočinku. Následuje tělo emoční, které nakrmíme partnerským vztahem, rodinnými vazbami a přátelstvím. Tělo mentální potřebuje uspokojit vědomostmi, poznáváním a kulturou. A konečně tělo duchovní, na nějž často v dnešní době lidé zapomínají. Pro něj jsou důležité univerzální principy Lásky, zklidnění pomocí meditace a které můžeme rozvíjet komunikací s jemnohmotnými bytostmi, prací s energiemi, vizualizací a podobně.
Následuje inspirativní výčet technik, jimž se podprobněji věnuji v jednotlivých článcích. Vždy zmíním časovou a případnou finanční náročnost a je jen na vás, které techniky si osvojíte, aby vám pomohli rozvíjet vaše duchovní Já a to během každodenního života.

 

 

…a další techniky, které časem přibudou.

 

Doufám, že vás tato rubrika obohatí a bude vám přínosem:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 thoughts on “Každodenní duchovno – úvod

  1. I já už se těším, protože jsem se přistihla, že poslední dobou mám i na jednoduché meditace atd. jen málo času a síly.

  2. Já vždycky říkávám, nejlepší je provádět duchovní cvičení takzvaně "za pochodu". Takzvaně automatizované cvičení.

  3. I já mám pocit, že poslední dobou nějak lajdám, tohle mi káplo neuvěřitelně do noty :)

  4. Výborný nápad. Duchovno by mělo být součástí běžného života, tedy pokud netoužíme po kariéře poustevníka daleko od lidí.

  5. Ano, život v jednom zamotaném kole mnohdy způsobí, že život obcházíme a nežijeme, i když žijeme. Budu žít až jindy, teď není čas a podobně. A když si čas udělám, tak zas někdo jiný v životním kole řekne, že vlastně nemá čas žít a tak ta kola se točí samostatně a společně by se točila líp. Lidé někdy nemají čas ani na myšlenky, na hezké slovo, letmý dotek, nebo drobnou pozornost.
    Co přinese něco hlubšího, tu otázku si klaďme k srdci. Lidé se pořád hledají a vědí o sobě a nenacházejí se, ačkoliv jsou si blízcí…https://www.youtube.com/watch?v=rGCtEPnYzM8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *