Karetní výklad – základní

Rubrika o tarotových kartách v posledních měsících zahálela a tak si myslím, že je na čase ji trochu provětrat. Zatím jste se mohli setkat zejména s teoretickými články – na téma významy karet Velké Arkány a článek, který obecně vysvětluje, co je to tarot. Jediným praktickým článkem je zatím článek o výpočtu tarotového profilu.
A aby se tam chudák necítil tak osamoceně, připojím k němu další praktické brášky. V tomto a několika příštích článcích se tak budeme věnovat jednotlivým schématům výkladů a časem chystám článek o tom, jak vlastně vykládat, jak interpretovat jednotlivé významy karet a nějaké další chytré kartářské rady k tomu:)
Teď se ale podíváme na první schéma výkladu. Je nejjednodušší, nejzákladnější a měl by ho zvládnout úplně každý, i člověk co s tarotem teprve začíná.

Základní tarotový výklad se skládá ze tří karet – viz obrázek:
základní výklad
Jakmile položíte otázku, začněte klást karty dle pořadí čísel, jak jsou na obrázku.
První karta (1.)  symbolizuje podstatu problému, na který se ptáte. Ukazuje kde je takzvaně zakopaný pes. Ptáte-li se například na nezdary v práci, v této kartě je odpověď na to, z čeho vaše nezdary pochází.
Druhá karta (2.) pak radí, co máte dělat. Je to jen rada, návod na to, jak řešit situaci, nikoli žádné věštění budoucnosti. Rady karet rády bývají nejednoznačné, proto možná budete musit doložit další (jednu nebo dvě) karty, abyste lépe pochopili význam toho, co vám karty chtějí sdělit.
Třetí karta (3.) je pak nejblíže onu obligátnímu věštění budoucnosti. Říká, kam váš problém v tuto chvíli směřuje, kam se asi bude ubírat, vyjdete-li z rad, které karty předložily. Je to ale „věštba“ pro tento okamžik, za několik dní nebo týdnů se můžou okolnosti změnit a řešení problému zamíří zase jiným směrem.
Obtížnost výkladu: velmi vhodný pro začátečníky, karet je málo a jejich významy se nijak zvlášť nepropojují, tento výklad se dá dobře interpretovat i podle příručky
Výklad vhodný na…: De facto všechny typy otázek. Dá se použít i na vztahy, sice bude odpověď jednodušší a schématičtější, ale pro začátečníky by to nemělo vadit, pokročilejší mohou použít výklad na vztahy.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Karetní výklad – základní

  1. Chcete znát vaši minulost, přítomnost, budoucnost, osud, tužby, trápení a cíle, na které se máte zaměřit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *