Karetní výklad – vztahy

Schémat karetních výkladů existuje celá řada, můžete si samozřejmě také vymyslet vlastní nebo improvizovat dle dané situace. Občas se ale hodí využít známé a osvědčené rozložení karet, které poměrně spolehlivě odpovídá na vaše otázky. V nedávném článku jsme se seznámili se Základním výkladem, dnes si ukážeme výklad o něco složitější, určený k odpovídání na otázky ohledně vztahů.

Při výkladu pokládejte karty postupně tak, jak jdou za sebou čísla (viz obrázek):
vztahy
Tento výklad používáme výlučně na vztahy (milostné, profesní, rodinné aj.). První sloupec karet představuje jednoho aktéra vztahu, druhý sloupec druhého (např. manžel a manželka, šéf a podřízený…)
Prostřední karta, kterou vyložíme první (1.) je obecným symbolem vztahu. Na této kartě ihned poznáme, je-li vztah harmonický či nikoli, je-li založený na citech, penězích nebo racionalitě. Tato karta je velmi zásadní a to, co je na ní, ovlivňuje celý výklad. Mějte ji proto na paměti až si budete všímat dalších karet.
Např.: Je-li podstatou vztahu trojka mečů, Žal, budou jím ovlivněny všechny ostatní karty ve výkladu. Takže bude-li pak na místě citů (3.) jedné osoby kupříkladu devítka pohárů, Radost, musíme ji interpretovat ve vztahu k Žalu. Žal je v tomto případě překážka, bránící dotyčnému Radost prožívat. Analogicky, je-li podstatou vztahu dvojka pohárů, Láska, a na místě mysli (2.) jednoho člověka se nachází sedmička mečů, Marnost, užírá se tím zbytečně, protože vztah je harmonický, a je třeba na těchto myšlenkách pracovat.
Po vyložení první karty nejprve vyložíme jeden sloupec popořadě, pak teprve následuje druhý sloupec. Aktéra vztahu, který bude vlevo a který vpravo, si určíme ještě před začátkem samotného výkladu!
Druhá karta (2.) představuje mysl člověka. Jeho myšlenky ohledně tohoto vztahu i ohledně druhého člověka, tedy to, co vědomě má ve své hlavě.
Třetí karta (3.) symbolizuje jeho city. To, co ke druhému cítí, ale také jaké pocity v něm vyvolává celý vztah. Často to bývá nevědomé nebo nepřiznané, ale vždy je to tak v srdci, ačkoli mozek může tvrdit úplný opak.
Čtvrtá karta (4.) je pak zrcadlem chování dotyčného. Představuje to, co dává navenek najevo, což opět může být v úplném protimluvu s jeho srdcem i myslí.
Karty, které jsou na obrázku označeny 2a, 3a a 4a pak představují totéž, ale pro druhého aktéra vztahu.
Podle potřeby můžeme doložit další karty, například další kartu doprostřed, která bude ukazovat na to, co ve vztahu není harmonické a je třeba na tom pracovat. V obou sloupcích pak může přibýt libovolná vlastnost obou, například jedná-li se o dva rodiče vztah k dítěti, jedná-li se o hádající se matku s dcerou pohled obou žen na předmět sporu apod.
Obtížnost výkladu: Není z nejtěžších, ale rozhodně ne z nejlehčích. Karet je mnoho, jsou ve vzájemném vztahu a jejich významy se velmi ovlivňují. Příručka zde může být jen pomocníkem a návodem, interpretovat významy a propojení karet už musí vykladač zcela sám.
Výklad lze použít…: Na vztahy, ale možné je i na nějaký spor, v němž má každá ze stran jiné požadavky a hádají se. Potom je ale třeba výklad náležitě upravit.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

10 thoughts on “Karetní výklad – vztahy

  1. Karty samy o sobě nikdy nelžou.Je to o tom .co uděláme proto,aby se ten výklad splnil.Můžu mít v kartách třeba to,že budu mít skvělou práci nebo vztah,ale když budu sedět doma a nic pro to neudělám,tak se nic nestane.A pak můžu říct karty mi lhaly,ono se to nesplnilo.Karty nám -jen-ukážou cestu, na nás je co uděláme.

  2. [1]: ne, karty nemůžou lhát, můžeme si je jen špatně vyložit nebo tak, jak píše Jíťa, se na výklad "vykašlat" a čekat, až nám štěstí samo spadne do klína, což se jaksi vážně nestává:)

  3. S těmi myšlenkami to je pravda,ale zase-je potřeba myšlenku přesně formulovat a hlavně opravdu věřit tomu,že se zhmotní.

  4. Takže všechny ty postupy, které tu dosud máš, se dělají s kartami malé arkány?

  5. Chcete znát vaši minulost, přítomnost, budoucnost, osud, tužby, trápení a cíle, na které se máte zaměřit?

  6. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *