Kameny, které je dobré mít – III.čakrová sada

V třídílném seriálu o ločivých kamenech jsme si jako první povídali o křišťálu, minule to byl skoryl a dnes se v závěrečné části podíváme na takzvanou čakrovou sadu. Pokud nevíte, co jsou to čakry a nebo se k nim chcete dozvědět něco více, neměla by vám uniknout rubrika aura a čakry, ve které se dozvíte vše potřebné. Pro účely článku postačí, že víte, že čakry jsou energetická centra v čele a těch základních a největších existuje celkem sedm. Každé z nich je přiřazena jedna barva a každé barvě náleží i celá plejáda kamenů, které danou čakru ovlivňují. Alespoň jeden kámen od každé by vám rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce kamínků, protože jejich léčivého užití je dost a dost.

Ale začněme popořadě a to tím, jaké kameny jaké čakře vlastně náleží.
1.čakra
barva: červená, hnědá a červenohnědá
kameny: jaspis, hematit, záhněda, býčí oko, granát, červený korál

2.čakra
barva: oranžová
kameny: karenol, ohnivý opál, sluneční kámen
3.čakra
barva: žlutá a zlatá
kameny: citrín, jantar, tygří oko, topaz, žlutý jaspis, žlutý jadeit, zlato

4.čakra
barva: zelená a růžová
kameny: růženín, růžový korál, rodonit, rodochrozit, růžový a zelený turmalín, turmalín meloun, akvamarín, olivín, malachit, zelený jadeit, mechový achát, vltavín

5.čakra
barva: světle modrá, modrozelená
kameny: chalcedon, modrý akvamarín, avanturín, lapis lazuli, tyrkys

6.čakra
barva: tmavomodrá, tmavofialová
kameny: sodalit, sokolí oko, tmavomodrý lazurit, spinel, opál, stříbro, kalcit, safér, topaz, sodalit
7.čakra
barva: fialová, bílá
kameny: křišťál, ametyst, bílý achát, perly
Samozřejmě jsem vyjmenovala sotva polovinu kamenů, které můžeme na léčení té které čakry použít, ale zbytek si určitě šikovný čtenář dohledá sám – ty nejznámější kamínky, které běžně najdete na pultech obchodů tu ale vyjmenované máte. Ovšem – co s nimi?
V některých obchodech koupíte i již hotové čakrové sady kamínků,
které stačí jen vyndat z krabice a začít používat.
Pokud máte kompletní sadu nebo jen zatím několik maneů přiřazených k čakrám, můžete s nimi hned začít pracovat. Čakrová sada je základní léčebnou pomůckou hned po křišťálu – jakmile vás začne zlobit nějaký zdravotní neduh, už vytahujte přišlušný kamínek a dejte se do léčení.
Pokud nevíte, jaké zdravotní obtíže ovládá ta která čakra, opět je tu pro vás výše zmiňovaná rubrika, konkrétně článek Čakry a stresy, popřípadě Základní čakry – s čím souvisí. V tom prvním najdete neduhy fyzické, ale i psychické, v tom druhém pak doplnění psychických neduhů.
Jakmile znáte neduh i čakru, která jej způsobuje, není už nic jedoduššího, než jej začít léčit. K tomu si lehněte na záda a uvolněte se. Jakmile budete dostatečně klidní, položte si na čakru příslušný kámen a zavřete oči. Pro zvýšení účinku můžete zakrýt kámen dlaněmi a v duchu směrovat energii kamene do těla. Vnímejte teplo a vibrace, které se linou z kamene a tiše a klidně je nasávejte do čakry, která se tímto pročišťuje a harmonizuje. Ležte takto alespoň deset minut a opakujte tak často, jak cítíte, že je třeba. Nezapomeňte po každém léčení kámen vyčistit pod tekoucí vodou a nabít na slunci nebo měsíci, podle toho, co je to za druh kamene (více viz v literatuře nebo na webu, nemůžu do článku obsáhnout všechno:)).
Pokud obtíže trvají dlouhodobě, můžete kámen nosit při sobě – v kapse nebo na krku a v případě potřeby jej svírat v dlani, dokud potíže neodezní.
Tolik k základním kamenům, které by vám doma rozhodně neměli chybět. Doufám, že vám tento krátký seriál byl přínosem.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Kameny, které je dobré mít – III.čakrová sada

  1. Jo jo, přínosem to bylo, ale já si asi stejně nebudu kupovat žádné kameny. Stejně se poblíž mého bydliště žádný obchod s kameny nevyskytule.

  2. [4]: ještě jsem se nesetkala s tím, že by někdo místo kamenů posílal kus skla:) Ono by to sklo možná bylo i dražší než kámen:) A kdybych si přihřála polívčičku, tak já sklo neprodávám, jen skutečné kameny, tak se můžeš podívat na můj eshop: http://obchod.angelumlucis.cz :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *