Kameny a jejich moc

Kameny jsou velmi silné energetické zářiče, usměrňovače a vůbec pro vedení energie se hodí snad jako nic jiného. Je to tím, že kameny se povětšinou zrodily v hlubinách země, kde panují obrovské tlaky a teploty a energie naší Matky Země, která je zrodila, v nich přetrvává (pro lidské vnímání) navěky. S kameny se dá energeticky čistit místnost i tělo, léčit nemoci, věštit, dobíjet se jejich energií, napojovat se skrz ně na astrální svět a nespočet dalších věcí.
Důležité je, vybrat si pro svou práci ten kámen, který se vám nejen líbí a přitahuje vás, ale i kámen, který je na tu určitou činnost vhodný – třeba takový obsidián není moc dobrý na léčení a podobně.
Pokud chcete s kameny pracovat na spíš laické úrovní (jako to třeba zatím dělám já) tedy dobíjet je energií (například ze slunce) a potom si jejich energií brát, popřípadě léčit jednoduché problémy přikládáním nebo nošením kamene, bude stačit pořízení takového kamene, který vám bude sympatický. Intuitivně si ho najdete na regálu mezi desítkami podobných a řeknete si „to je on“.
Každý kámen, který si přinesete domů a se kterým chcete pracovat, je nutné očistit. Nevíte, co „prožil“ – kolik lidí na něj sahalo a jestli jej už náhodou někdo nepoužíval k magickým účelům. Základní metoda čistění je naložit kámen na noc do roztoku soli, nejlépe mořské, pak jej pláchnout čistou vodou a nechat jej usušit a nabít čistou energií na slunci. Pro zdatnější mágy stačí kámen očistit svou vlastní energií, ale na to vždycky pozor, kdo ví, co se s kamenem dělo, než přišel k vám a tak necvičenému člověku tato metoda může hodně uškodit.
Když je kámen očištěný, jsme připraveni na práci s ním. A co všechno můžeme dělat?

Přejímání energie z kamenů – velmi snadná a příjemná metoda nabití se energií. Stačí zavřít oči, pohodlně se posadit a vzít si kámen do sevřených dlaní. Uvolněte se a za chvíli pocítíte šimrání, hřání či vibrace v dlaních, jak do vás vstupuje energie z kamene. Kameni vždycky poděkujte za darovanou energii a chovejte se k němu s úctou – ačkoli to zní absurdně, i kámen je výtvor Matky Země, který si zaslouží úctu. Je-li vám zpočátku divné děkovat kameni, děkujte Zemi.
Léčení pomocí kamenů – energie každého kamene je jiná, liší se barvou, stářím, místem a způsobem vzniku a bezpočtem dalších věcí. Proto se každý kámen používá na léčení jiných obtíží. Kameny jsou většinou schopny vyřešit většinu psychosomatických obtíží, zmírňují bolesti a nevolnosti a urychlují regeneraci, větších problémů jako jsou infekce a další závažné choroby vás nezbaví, na to už je třeba lékař, ale mohou podpořit medicínskou léčbu a urychlit vaše uzdravení. U chronických obtíží je dobré kámen nosit dlouhodobě na krku či na ruce, při bolestech a jiných nárazových obtíží přikládejte kámen na postižené místo a vnímejte jeho energii. U psychosomatických obtíží jako je nespavost, žaludeční vředy, migréna apod. vám může ulevit pravidelná meditace s určitým kamenem. Každému sedí něco jiného a každý si může najít svůj osvědčený způsob pro práci s kameny.
Kyvadlo – je malý kousek broušeného kamene, nejlépe křišťálu, zavěšený na řetízku či šňůrce. S kyvadlem se dá diagnostikovat nemoc, zjišťovat povahu energie věcí a míst apod. Obecně platí, že když se kyvadlo kýve zepředu dozadu, jedná se o pozitivní znamení, místo či část těla jsou čisté, když se kyvadlo kýve z boku na bok nebo se roztočí, je to špatně a nalezli jsme zdroj negace. Sama s kyvadlem nepracuji, takže více rad ode mě nečekejte:)
Existují další a další způsoby využití, ale pro představu či jako návod pro začátečníky by to mělo stačit. Na závěr ještě krátký seznam nejčastějších kamenů využívaných v magii a k čemu se hodí:
Achát – vitalita, vůle k životu, kreativita, plodnost
Ametyst – víra, meditace, cudnost, střídmost
Citrín – teplo, bezpečí, slunce, vnitřní klid
Diamant – moudrost, duchovní cesta, meditace, očista
Granát – láska, vášeň, oheň, čistota srdce
Hematit – vůle, odvaha, ochrana, síla
Jantar – slunce, očista, léčení, radost ze života, hojení
Jaspis – podle barev: červený – vitalita, zelený – harmonie, meditace, žlutý – vytrvalost, empatie, tolerance, pestrý – kreativita
Karneol – radost, tvořivost
Křišťál – univerzální léčivý kámen, světlo, čistota, duchovno
Magnetit – osvobození od blokád, jasné myšlení, ochrana
Malachit – citová harmonie, ženský kámen, mír a klid
Obsidián – síla, moc, vločkový obsidián – stabilita, zabránění útěků do snění
Onyx – pohlc
uje negativní energii, ale taky ji uchovává
Růženín – city, fantazie, očištění od negací, něžnost
Safír – víra, věrnost, čistota, meditace, ochrana proti iluzím
Smaragd – nová naděje, očista, porozumění, soucit
Topaz – hledání nových cest, uklidnění, hojení
Turmalín – síla, dynamika, posílení, regenerace, jasné světlo při meditaci
Tyrkys – čistota, ochrana před černou magií, probouzí sílu přírody
Moje oblíbené kameny jsou achát, křišťál, vločkový a hnědý obsidián, ametyst a býčí oko. A co vy? Máte své oblíbené kameny, pracujete s nimi, máte nějaké zkušenosti? Podělte se:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

17 thoughts on “Kameny a jejich moc

  1. Nejvíc mám ráda ametyst. Mám ametystový náramek a ten když si nasadím, tak mě příjemně hřeje. Dalším mým oblíbeným kamenem je křišťál. Kameny občas využívám i k magickým rituálům :o) Jako dárek jsem dostála křišťálové kyvadlo, ale ještě jsem nebyla schopna s ním pracovat…nějak nebyl čas a příležitost :o) Jinak nosím kamínky dle nálady, spíš by se dalo říct dle aktuální potřeby. Stejně tak si je i vybírám v obchůdku. Někdy jdu záměrně pro určitý kámen a někdy vybírám podle toho jak mě samotný kámen "osloví" :o)

  2. Zaujímavé …. moje obľúbené kamene sú obsidián, ametyst, tigrie oko, rubín a ónyx :)

  3. Dostal jsem od přítelkyně krásný magnetitový náramek, ale kamenům jsem předtím moc velkou pozornost nevěnoval. Zajímá mě ale to, co v sobě vlastně takové kameny můžou mít a díky tomu jsem také narazil na tuhle stránku. Začínám pro to být velmi nadšený :) Díky za info

  4. První kamínek, který jsem držel v ruce (myslím z těch "kouzelných") byl růženín. Nepamatuju si, kolik mi tehdy bylo let, ale bylo to snad ještě ve školce. Dlouho jsem si vystačil jen se dvěma (z čehož ten druhý už dávno nemám). A pak, někdy během školy, se to rozjelo. Nejradši jsem měl tygří oka. A vždycky jsem chtěl jantar, na který jsem si šetřil pěknou chvíli (z nějakého důvodu byl nejdražší z těch, co jsem viděl). A teď mám nejradši křišťály a ametysty.Ale asi nejdražší kamínek co mám je ten, který mi dala jedna paní v autobuse. Skoro vůbec mě neznala, viděla, že jsem nešťastný, povídala si se mnou a dala mi ten kamínek do ruky "pro štěstí". A ten je nejoblíbenější a nejdražší ze všech…

  5. Já mám ráda ametyst, růženín a křišťál. Měla jsem také tygří oko a citrín možná ještě nějáké jiné kamínky ale všechny jsem doma někam uklidila a už je nemůžu najít:/ jinak abych řekla pravdu, dá se říct, že mám ráda všechny kameny, nebo mi alespoň žádný vyloženě nevadí:)

  6. Ahoj.Ještě jsem se chtěla zeptat k tomu kyvadlu, jestli to může být růženín a jestli ho musím před používáním kyvadla vyčistit….Děkuji předem za radu. :)

  7. Nejraději mám hematit,protože se mi hodí i ke znamení.. Jsem štír :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *