♣ Jsou upíři vždy zlí?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, prepáč, že ta zasa obtazujem. Chcela by som sa spítat niečo o upíroch.
Všade sa píše, že sú to jednoznačne temné bytosti ktoré pijú krv (to je mi jasné) , ale musia byť vždy tí „zlí“ – teda na strane temna? Dakujem za odpoved. Thimi


Odpověď: Ahoj:) Tak předem si musíme ujasnit, co to vlastně upír je, respektive jak vypadá opravdový upír, ne ten románový, ale ten, co chodí po tomto světě. Existují vůbec tyhle bytosti, živící se krví? Těžko říci a ačkoli já věřím, že asi ano, nenechám se unášet fantazií a vzhledem k absenci důkazů raději počítám, že ne. Ale kdyby byli, patrně by se živili krví a žili hlavně v noci, zbylé charakteristiky ponechme románům (obří síla, neviditelnost v zrcadle…). Rozhodně ale existují psychičtí upíři, kteří vysávají naši energii (o nich se dočtete tady a tady).
Podívejme se na to nejprve z hlediska, zda jsou upíři konstruktivní či destruktivní – tady je jasné, že jsou jednoznačně destruktivní, tedy energii do sebe vtahující (více o tom, co je konstruktivní a destruktivní viz zde). Je-li něco destruktivní, ještě to nemusí být zlé, ale jednoznačně to kolem sebe vytváří nebezpečí, že budeme pohlceni také, jsme-li ve společnosti psychického upíra, saje z nás neustále energiia tím pádem nám škodí – ergo, dal by se nazvat zlým. Jsme-li ve společnosti upíra „opravdového“, tedy toho, co saje krev, pak máme strach, že nám ublíží, což nám opět škodí a tedy můžeme upíra nazvat zlým.
Nejde o to, že by to byly odporné stvůry, lačnící po krvi a energii, hlavně jde o to, že jejich samotná podstata je destruktivní a oni s ní nemohou nic dělat. Mohou to být svým způsobem hodní lidé (ehm…tvorové), ale trpí neustálým nutkáním brát si životní sílu z ostatních, což je asi v konečném důsledku zlé. Na závěr bych chtěla dodat, že neexistuje žádná strana dobra, světla a strana temna, alespoň ne tak vyhraněná. Jedni jsou konstruktivnější, jiní destruktivnější, ale to je dualita, která je potřeba. Světlo s temnotou nijak neválčí, ale přirozeně se doplňují a je každého věc, jaké praktiky a jaké myšlenky praktikuje. Vše, co člověk vyzařuje se mu dřív nebo později vrátí:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

15 thoughts on “♣ Jsou upíři vždy zlí?

  1. [1]: Spíše by mě zajímalo, jestli je možné dobrovolně toho upíra "nacpat" pozitivní energií natolik, aby ji nemusel krádst svému okolí.

  2. Jak jsi to myslela s tím, že neexistuje strana temna? Mě třeba démoni přijdou temní dost a ne jako nevyhranění

  3. Na toto téma je pěkná kniha Upíři žijí. Celkem dobře shrnuto. Uvedeni jak ti tak ti upíři. Není to žádný román, spíše o důkazech, zážitcích a podobně.

  4. [3]: mě zas napadlo, proč si berou energii z okolí -> proč neberou z vesmíru? Je to nekonečný zdroj, energie si mohou vzít kolik si jen zamanou a nemusí tím škodit ostatním. Leda že by se v okrádání ostatních nějak vyžívali. No ale jestliže berou oni, tak musí být bráno i jim, ne? A oni si pak doplní energii od někoho jiného a takhle z toho vzniká nekonečný kruh. Takže jsme zase na začátku – proč se toho neušetří a normálně nepožádají vesmír? Ach, jo, no, můžou si za to sami :)

  5. [7]: kruciš, odeslalo se to moc brzo, ale kaďopádně v tomhle článku je poměrně jasně vysvětleno, jak je to s dobrem a zlem a že tyto pojmy jsou zavádějící

  6. Jen mě tak napadá, nebere každý živý tvor energii jiným? Protože si myslím, že tím, že jíme, přijímáme energii toho tvora (rostliny), kterou pojídáme a nejen na fyzické úrovni. Rostliny ji zase sají z půdy a ta vycucne nás, až umřeme – a tak pořád dokoa…

  7. [10]: ano ano, máš pravdu, ale děje se tak podle přirozených zákonitostí, upíři jednají proti zákonům vesmíru

  8. Ahoj chtěla jsem se zeptat … existují upíři jako jestli doopravdy..protože když jsi to vygoogluju tak mi to najde samé kraviny :D četla jsem na tvém blogu něco o tom že existují ti co vysávají energii ,ale existují i ti co sají krev? A jaká podstata je věrohodnější ? :)

  9. Ahoj Lumenn chtěla jsem se zeptat jeslt se může narodit normální miminko ale když vyrůstá tak jestli může měnit v upíra? :D  Nebo v jinou bytost? :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *