♣ Je nebezpečné se teoreticky zabývat démonologií?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, ráda bych věděla, zda je bezpečné se teoreticky zabývat démonologií, případně psát fantasy jí inspirovanou s použitím anagramů jmen démonů. Nadarja


Odpověď: Ahoj:) Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět – nebezpečné to může být, ale jak pro koho. Jsi-li člověk emočně nestabilní, se sklony k depresím, strachu apod. můžeš na sebe tímto upoutat pozornost démonů a přivést je do svého života a rozjet tak kolotoč nemocí, ukradené energie a bezesných nocí. Pokud jsi ovšem v pohodě a nemáš žádné psychické problémy, měla bys to přežít bez úhony a negativními rezonancemi k sobě žádné škrkny nepřitáhneš. Přesto bych ale byla opatrná a moc se v psaní takovýchto příběhů nevyžívala, nikdy nevíš, kam tě to může zatáhnout. Dokud jsou to ale jen pŕíběhy a nerýpáš takzvaně do vosího hnízda, mělo by být vše v pořádku:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “♣ Je nebezpečné se teoreticky zabývat démonologií?

  1. Jinak řečeno v nejlepším případě ruce pryč? Když jsem se o tomto svém zájmu zmínila své starší kamarádce zajímající se o esoteriku, málem mi omdlela. Sama sice nemám v této věci pocit nějakého ohrožení, ale hádám, že s planetkou Lilith (metaforicky ztvárňovanou jako nestvůra, v příběhu milenkou Samaela) na Mediu Coeli, tedy v nadhlavníku (hleďte, vždyť to jsem já!) na to nemám nejlepší odhad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *