Jarní tvoření s Živly

Taky se do vás s jarem začne vlévat tvůrční energie a hýříte nápady? Já to tak tedy mám a už pár týdnů pořád něco kutím, vylepšuju, maluju, tvořím. Dneska jsem si řekla, že se s vámi o část toho tvoření podělím. Na sklonku minulého roku jsem začala chodit na sérii elementových seminářů – každý je zaměřený na jeden z živlů a postupně na nich probouzíme tyto elementy v nás, hledáme mezi nimi spojení, rovnováhu. V průběhu seminářů jsem se rozhodla udělat si alespoň jednoduché malůvky jednotlivých živlů a umístit je na svůj oltář pro další práci s živly. Jenomže nakonec nezůstalo jen u obrázků a já svou živlovou výzdobu začala rozšiřovat…

Asi před dvěma týdny jsem tak seděla doma, dívala se na nějaký film a pořád nevěděla, co s rukama. Abyste rozuměli, obvykle nevydržím se jen tak dvě hodiny na něco dívat, přijde mi to jako děsná ztráta času a tak u filmů a seriálů většinou dělám domácí práce nebo vyrábím placky a magnetky na eshop. Jenže doma bylo všechno hotovo, zboží taky naděláno dost, tak jsem si vzpomněla na svou dávnou zálibu v pletení náramků a dostala jsem chuť si po letech zase něco uplést.
Ze šuplíku jsem vylovila bavlnky, trochu zapadané vrstvou prachu a začala vymýšlet, jakou barevnou kombinaci dám dokupy. Přitom mi padl zrak právě na obrázky živlů nad oltářem a v hlavě se mi zrodil nápad. Když živlová integrace, tak pořádně, ať můžu symboly živlů nosit u sebe a dál s nimi pracovat. Takže hurá do živlových náramků!
Takhle vypadá zeď v mém pokoji, na kterou postupně přidávám živlové obrázky tak, jak procházíme jednotlivé živly na seminářích. Jak je vidět, chybí tam dosud země, která mě čeká jako uzavírací seminář příští víkend a kterou plánuji brzy domalovat, jen co se naladím na její energie spolu z přicházejícícm workshopem:)
Oheň je mému srdci nejbližší živel a možná i proto jsem ho jako první obohatila krom obrázku i o náramek.
A detail ohnivého náramku. Protože jsem roky nepletla, vrhla jsem se na ten nejjednodušší možný ze vzorů, totiž proužky. Ale ona ta lineárnost vzoru má vlastně i něco do sebe ve spojitosti s energickým a přímočarým živlem ohně, takže jsem nakonec ráda. Kromě barev jsem se totiž rozhodla živly od sebe oddělit i vzory, což původně vůbec nebylo v plánu a přivedl mě na to právě až oheň se svými proužky.
Voda je zase živel se kterým mám docela potíž a těžko se mi s ním pracuje i se na něj nalaďuje. Práce s vlastními pocity nikdy nebyla mou silnou stránkou a od vody se to postupně učím.
Nad silou živlu vody teď můžu přemítat i při tvoření vodního náramku. Opět jsem nezvolila žádný epický krkolomný vzor, ale v pořadí ten druhý nejjednodušší, tedy šipky, ale tentokrát už s vědomým záměrem znázornit nejen barvami, ale i tvarem energii živlu – proudící říčku či bystřinu.
Vzduch se na svůj náramek teprve těší:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *