fénix

Jako fénix z popela…

Dlouho tento článek nosím v hlavě, ale na papír se mu stále nechtělo. Stejně jako se mně nechce příliš přemýšlet o tom, co nyní napíšu. Znovu a opět se můj život vychýlil ze své osy a to, co před týdnem ještě platilo, je už nyní úplně jinak. Jenomže čemu se divím. Vždyť právě letos, od mých narozenin 16.dubna, jsem započala dle tarotové numerologie rok ve znamení karty Smrt. Hodně lidí se této karty děsí a bojí se špatných zpráv, ale nejsilnějším aspektem této karty je změna. Však také její další pojmenování zní Znovuzrození.

 

Mohlo by vás zajímat: Výpočet tarotové numerologie pro vás

 

Kudy kam?

Možná se tu již mezi řádky mihlo, že momentálně se s mým mužem snažíme o miminko. A je to v našem životě priorita číslo jedna. Jenomže se to zatím nedaří. A právě na početí děťátka jsem se na nedávné akci s čarodějkami v Jeseníkách zeptala karet. Mimochodem velmi silných a neuvěřitelně upřímných karet – jmenují se Symbolon. A právě ty mi naznačily, že nelze sedět „jedním zadkem na dvou židlích“. Tedy, že se stresem kolem podnikání a provozování mého esoterického obchůdku se dá jen obtížně skloubit klidné rozpoložení mysli pro ideální plození miminka. A že stejně plánuji zavřít obchůdek, až se malé narodí, takže proč to neudělat obráceně?

Tahle myšlenka pro mě byla neuvěřitelně šokující. Jak jako zavřít obchůdek? Zbavit se toho, oč usiluji mnoho a mnoho let? Opustit svoje s láskou vypiplané nádherné místo, které miluji? To je přece šílené!

Jenomže tato myšlenka ve mě zaklíčila a nešla mi z hlavy. Už proto, že výsledkem této sice bolestné, ale dost možná nutné cesty, byla podle Symbolonu karta Fénix. Znovuzrození. Symbol letošního roku, symbol vzniku nového života. Copak takové znamení lze ignorovat? Ale to jsem ještě netušila, co přijde dál…

 

Znamení Fénixe

Týden po čarodějkovském semináři jsme s mužem jeli na akci na severní Moravu. Byl páteční podvečer a my se zasekli v koloně na dálnici. Na nebi se přelévaly nádherné červánky a já bezmyšlenkovitě koukala na nebe. A v tu chvíli mě to vyloženě třísklo do očí. Fénix. Byl tam. Nádherný obraz fénixe v rozletu stvořený z mraků. Nepodařilo se mi ho pořádně zachytit na fotooparát na mobilu, ale snad je přesto patrný:

 

fénix znamení

 

Koukala jsem na něj jako u vytržení. Jaké znamení ještě chceš, Lúmennko, říkala jsem si. Jenomže Fénix se mnou ještě neskončil. Po tomhle víkendu jsem se bavila s bráškou Finnem a jeho ženou Mončou, kteří byli s našimi přáteli na víkendovém workshopu v lůně přírody. A nadšení mi vyprávěli, jak v pátek večer pozorovali na obloze všichni společně Fénixe z červánků. To jsem málem spadla ze židle. Dvě stě kilometrů daleko moji duchovní přátelé sledovali ve stejnou chvíli jako já stejné znamení – byť pochopitelně stvořené z jiných oblaků. Poselství bylo jasné. A silnější znamení jsem snad ještě nedostala. Ale já stále váhala. Pustit se toho, co znám? Vrhnout se do neznáma? A pak přišla rozhodující věc…

 

Znovuzrození

Po osmi letech jsem skončila v práci, která mi díky variabilitě pracovní doby umožňovala vést obchod a navíc se nemuset jakožto OSVČ starat o platby zdravotního a sociálního pojištění, což pro mě bylo vítaným a přiznám se, že existenčně nutným aspektem. Takže jsem rozhodně skončit netoužila, ale během pár týdnů se změnila stuktura firmy, dostali jsme nové vedení a vlastně celé oddělení se rozpadlo na kusy. Nebylo možné zůstat a stejně bychom byli během několika týdnů odejiti. A já se skoro ze dne na den ocitla bez jistoty své dosavadní záchranné sítě. Bylo rozhodnuto.

A tak, ačkoli se mi to neříká s lehkým srdcem, obchůdek Angelum Lucis již od poloviny června v Brně nenajdete. Můj život tak, jak jsem ho znala, se změnil v popel. Musím se tedy (chtě nechtě) stát Fénixem a znovu z něj povstat. V plamenech a popelu se očistím a když pak znovu povstanu, už nikdy nebudu stejná. Znovuzrození. Změna. Nový začátek. Fénix. A také snad zrod nového života, o němž v hloubi duše cítím, že je již na spadnutí. Cesty osudu jsou prostě nevyzpytatelné, plné zákrut, skrytých odboček a nečekaných překážek. Nezbývá, než jim čelit. A nebo se stát Fénixem a vznést se nad ně. Držte mi palce:) S láskou Lúmenn

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

11 thoughts on “Jako fénix z popela…

 1. Byl jsem tam a to umístění obchodu se mi nezdálo perspektivní. Není v místě kudy proudí ty lidi, hned mě napadlo, že je to ve slepé ulici. A ještě tu ulici rozkopali, aby se tam nedalo pořádně projít.

  Kdyby to bylo na ulici, kudy prochází ty proudy bylo by to perspektivnější. Před mnoha, mnoha lety jsem krátce stánkařil v úplném centru Prahy s knihami a stěhovali jsme se a dělali průzkum, kde na to lidi letí. Brigádičky jsem tehdy nechal, protože mi ten den na pult dali dodavatelé knihy, co jsem nechtěl prodávat a tak jsem ráno řekl, že dneska už ne, nějaký kolega si to odkroutil u pultu.

  Jo, na té fotce na obloze vydím obláčky ve tvaru protáhlého Y. Přesně tento tvar se mi udělal po zatvrdnutí malty v prasklině na zdi v té době. Pak jsem to zatmelil. Na další zdi se to o dva dny později udělalo také ve stejném tvaru, vzpomněl jsem si na stánek Lumenn, při tom.
  To samé znamení mi dávali i lidé kolem mě. Velké okřídlené Y. Nevím nic, nic si nemyslím, ale stejně je to báječné.

  Ano mám z toho pocit, že v kariéře vyhrává prostředí pro možné dítě. Při inspekci Lumenn krámku se mi stala příhoda, že se se mnou dala do řeči krásná inteligentní dívka a byla tak zvláštně naladěná, že jsem jí sehrál divadelní scénku, že vedle mě hačá dítě. Dával jsem děťátku dudlík, jakoby pantomimou fiktivní dítě pohladil, jako by tam sedělo. Mohla i vnímat jeho výšku, chování , úplně si mohla tu situaci představit, jako by tam sedělo a něco přitom bumbalo. Byla nadšená z toho živého divadla. Náramě se jí to líbilo a říkala, že si fakt musí naplánovat ten život správným směrem. Popřál jsem jí štěstí a ať jí to pořád tak sluší, jako v letadle na tu dovolenou, kterou si tak trochu plánovala.

  Jo naplánujte si rodinné štěstí, ono se stejně nakonec bude improvizovat, ale ty krásné sny se nakonec nějak vyplní.

  Oblíbená póza:
  https://www.youtube.com/watch?v=3pvf_OBuJVE

 2. Bylo zavřené cca po mezi 14 a 15 hodinou s cedulkou , dnes do 17 30 hod. Jinak asi po chvíli bych řekl, jak se máš, jak se mám, jak to jde atd. Předpokládám, že kvůli vedru a možná přípravě na stánkaření. Teď se tam asi nějakou dobu ve všední dny nedostanu. Dostávám, jako obvykle nemožné úkoly, které nakonec vždycky splním. Tento týden to vypadalo do poslední chvíle, že hlavolam nikdo nevyřeší ( vývoj složitější geometrie, oblouky, křivky v kombinacích posunu, pod úhly a v rotaci ), až najednou intuice, vždyť jako bych něco podobného už řešil.
  Třeba některý pátek bych se mohl utrhnout z řetězu a přicválat, pokud se stihne ještě nějaký den otevřených dveří. Tak pozdravuj manžela, že mu držím taky palce.
  https://www.youtube.com/watch?v=oVT-hUNuaRg

 3. To jsem asi zrovna byla na WC :) Tento týden v pátek bude obchod otevřený naposledy, tak máš nejvyšší čas to stihnout :)

 4. Jestli se tarotová numerologie počítá tak, že sečtu všechna čísla v datu narození, a pak v dalším roku a dalším… tak já asi nikdy mít kartu „Smrt“ nebudu. Rozepisovala jsem to až do roku 2100.

 5. Raja Luthriela: není to až tak úplně přesné, používá se tam ještě speciální tabulka pro tzv. body zlomu, kdy se mění princip sčítání. A je nepravděpodobné, že bys neměla aspoň párkrát za život kartu Smrt. Doporučuju knížku od Angeles Arien Crowleyho tarot, tam je velmi dobrý podrobný návod. A nebo tarotovou mapu počítám lidem na míru, viz odkaz v článku.

 6. Souhra náhod napomohla opačným směrem. Všichni tlačili a okolnosti a nemožné překážky tlačily, ale to je tak spíš na osobní povídání. A jinotajně, jako by jedna kost z mých kostí si to taky nepřála.
  Myslím, že ještě teprve přijde opravdová možnost. Může to být třeba nějaká akce stánkařů a jiná kultura, kde se dá ve správnou chvíli povzbudit plány a džob.
  https://www.youtube.com/watch?v=u59pjmq1b2U

 7. Tak držím palce, do onoho znovuzrození. Také jsem si prošla podobnou zkouškou, aneb před časem jsem se rozhodla pozastavit ŽL a přestat nabízet své šperky na čas k prodeji. A to jsem si vždy vysnívala, jak bych se právě šperkařskou tvorbou chtěla živit! Spousta lidí v mém okolí mi nechtěla věřit, že to myslím vážně. Avšak okolnosti naznačovaly, že to bude správný krok a pomohlo mi to ve spoustě věcech. Dostavila se zejména toliko potřebná absolutní umělecká volnost, a já se tak mohla pustit i do projektů, které bych v běžném „pracovním“ roce velmi obtížně realizovala. :)

 8. Milá Lúmenn, přeju ti, ať se ti daří ve všem, pro co ses rozhodla. Myslím, že k tobě nová dušička brzy přijde, jakmile pozná, že je pro ni všechno připraveno.
  Ke mně nedávno jedna taková úžasná dušička taky přišla, nečekaně, a zastihla mě naprosto nepřipravenou. Vzpomněla jsem si v těch dnech i na tebe a bylo mi líto, že si to nemůžeme nějak vyměnit… Škoda, že to tak nefunguje.
  Přeju ti, ať má tvůj příběh šťastné pokračování. A doufám, že snad, jednou, třeba za pár let, se ho dočká i ten můj…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *