♣ Jak vzniká schizofrenie?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Promin že se tě ptám na další otázku ale právě jsem si přečetla tvůj článek o astrálních bytostech a chtěla bych něco vědět o schyzofrenii… proč vzniká? Kdo ji má na svědomí a jak se s ní vypořádat? Znám člověka s touto nemocí a tento člověk má paranoidní schyzofrenii. Marry

Odpověď: Pokud přijmeme lékařské vysvětlení, pak schizofrenie vzniká nerovnováhou chemických látek v mozku. Ale proč jsou tyto látky nevyvážené a co to způsobuje, to nikdo z lékařů netuší.
Bohužel, příčiny schizofrenie jsou tak složité, že to netuší ani lidé, kteří mají spíše alternativí pohled na medicínu a hledají duchovní hlediska.
Jisté je, že schizofrenie je nemoc duše a to natolik těžká, že se duši muselo stát něco vskutku hrozného. Trpí jí lidé, kteří si přinesli předpoklady z minulého života, ale příčiny mohou ležet i v životě současném. Schizofrenik se nemůže spolehnout na nic – na své okolí, ani sám na sebe. Cítí se natolik sám, že i svoji vlastní osobnost vnímá jako někoho jiného, někoho, kdo jej opustil. A proto si začne tvořit vlastní realitu, přicházejí halucinace, které jsou někdy způsobené tím, že se jeho vlastní, vymyšlený svět promítá do reality a jindy zase tím, že jeho od normálu posunutý mozek vnímá jemnohmotné bytosti a astrální sféry.
Psychická příčina schizofrenie je tedy hlavně hluboká nenávist k sobě samotnému a ke své existenci, člověk není šťastný ve svém těle, v tomto světě a dokonce ani ve své vlastní duši. Ta se pod touto tíhou láme a tříští a jen velice těžko se spojuje. Na druhou stranu stav roztříštění a smutku vede k tomu, že se mozek oprošťuje od normálního vnímání a přestává vnímat iluzi reality, jeho mysl je schopná pojmout úplně jinou dimenzi a schizofrenik díky svému vykořenění z reality je schopen ji vnímat více takovou, jaká opravdu je. Vídá energie, bytosti a další věci a pokud tomu nerozumí, propadne se ještě hlouběji do sebe, ztratí úplně kontakt s okolím, protože všechny ty vjemy jeho mozek nemůže zvládnout.
Pokud člověk trpí schizofrenií, resp. je v počáteční fázi tedy v nespokojenosti sám se sebou a se světem, ve kterém žije, pak se na něj velice často nalepí démoni. A to jsme u přesně té formy, kterou popisuješ – paranoidní schizofrenie vzniká tehdy, kdy člověk, který se snaží utéct od světa i od sebe samotného a stvořit si vlastní svět, potká démony. Ti jeho rodící se svět napadnou jako rakovina a místo útěku před bolestí se do schizofrenika zakousne bolest ještě větší. Protože jeho vnímání je rozšířené, cítí, že jsou kolem něj démoni, ale nezná je a nedokáže pojmenovat a tak se cítí sledován, bojí se, že ho někdo chce zabít atd. V tomto případě doporučuju rubriku – Démoni a boj proti nim. Možná tam najdeš užitečné rady.
Tvému známému přeju hodně štěstí při uzdravování, je to těžká cesta. Člověk musí neprve přjmout sám sebe, pak okolní realitu a lidi v ní. Chce to hodně práci a podpory od rodiny a přátel, ale nad schizofrenií se zvítězit dá. Vím to z vlastní zkušenosti.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

14 thoughts on “♣ Jak vzniká schizofrenie?

 1. Pokud jsem to dobře pochopila … tak chceš říct, že ti co vidí jemnohmotné bytosti, démony a podobné věci jsou vlastně schizofrenici?

 2. Já tomu moc nerozumím, ale z toho co vím, vzniká schizofrenie například dvojtou vazbou (tak nějak se tomu říká) – například když vám někdo říká, ať nelžete a zároveň vás nabádá, abyste někomu lhali… dál taky, podle toho co jsem pochopil z knihy o snech, může vznikat tím, že člověk nenaslouchá potřebám svého nevědomí a žije nevyvážený život, nevědomí se pak "snaží" kontaktovat vědomí stále silněji, ale symboly jsou často méně jasně, což může nakonec přerůst v halucinace a psychické poruchy.

 3. Jak tak koukám tak se tu schizofrenie bere jako cosi špatného a já nabízím svůj náhled: sama "trpím" (hodně nadsazeno) lehkou formou schizofrenie – jsem lykantrop. Já vím že se teď usmíváte, sama bych to udělala ale nechte mě to vysvětlit. Dokážu svůj mozek "přeladit" na jinou formu vnímání skrytou někde hluboko, řekla bych že je až primitivní. Dokážu cítít jako vlk, chovat se tak a je mi skvěle ;) Necpu do sebe chemii, jsem vyrovnaná protože veškeré přebytečné emoce dokážu prožít právě po nocích v lese. To je jen můj názor -> ne všechno musí být jenom černé.

 4. Víš tomu člověku jsem hodně věřila a měla jsem s ním hodně trpělivosti jenomže už mě udělal tolik věcí které byste od takového příslušníka nečekali že už to nejde. Je mi ho líto jenomže já se pro něj nemůžu obětovat celá

 5. Nutno podotknout, že je opravdu těžké stanovit, jak schizofrenie vzniká.

 6. [3]: Tvůj přístup se mi líbí :), ntaky si nemyslím že schizofrenie musí být nutně jen špatná. Já taky "trpím" lehkou schyzofrenii, ale dokážu se s tím vyrovnat za pomocí svých patronů. Nevím, někomu to možná příjde jako prohra, ale já jsem za to ráda, jinak bych asi dost trpěla, když si prožívám to, co si prožívám :)).

 7. Já mám taky schyzofrenii ale to jenom proto že jsem asi 5 let kouřil konopí takže až vám bude někdo zase tvrdit že to neškodí tak mu nevěřte .:)

 8. No, nevím sama  schizofrenií netrpím ale je zjevné že za psychickou nemoc nemůžou jakési bytosti nebo snad démoni… Dle psychologického hlediska je způsobena tím, že člověk vnímá až moc podnětů najednou a sám je nedokáže pochopit jako celek a tak si vytváří nová pravidla a vysvětlení, aby mu všechno dávalo smysl. Ohledně té nenávisti… pokud nejmladší dítě se schizofrenií mělo během ověřené diagnózy cca 4 roky, tak silně pochybuju, že nenávidělo samo sebe. A ne, u všech typů schizofrenie se nevyskytují halucinace natož paranoia… Šíříš tady jen další stereotypy a nepravdy ohledně této nemoci.

 9. [11]: tenhle článek nemá za cíl pečlivě vysvětlit, co je to schizofrenie, protože tahle nemoc má spoustu podob, jen v co nejkratší možné míře odpovídá na čtenářskou otázku. Ve čtyřech letech není nemožné se nenávidět, stejně jako v podstatě shrnuješ v jedné větě to, co píšu v článku – člověk je natolik vykořeněn z reality, natolik je pro něj problém ji přijmout, že vytváří vlastní interpretace (a pokud se zabýváš esoterikou, pak spojení s astrálními bytostmi je nasnadě – pokud ne, můžeš je zahrnout do koktejlu bludů, kterými schizofrenik trpí) – samozřejmě každý průběh schizofrenie je jiný, to nerozporuju, ne každý má bludy a halucinace, ne každý trpí paranoiou, to v žádném případě netvrdím;)

 10. Já kouřím marihuanu už 20 let a uvědomil jsem si, že i já jsem schizofrenik. Otevřela se mi jakási brána, rozměr zvýšeného vnímání. Někdy dokonce slyším o čem si povídají sousedi, a to mám puštěnou televizi a zavřená okna a oni také a přesto vím, o čem se baví. Schizofrenie je bezpochyby patologický stav, ale nemusí se jednat o nemoc v pravém slova smyslu.

 11. Jsem si říkala že si přečtu nějakej článek a hle, má otázka před pěti lety. Takové strašně zvláštní, téměř si nepamatuji že jsem se ptala. Každopádně jsem se ptala především kvůli tomu že má matka na to trpěla a ptala jsem se hlavně kvůli tomu, že vím že mám genetické predispozice..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *