jak vidět víly

Jak vidět víly?

Víly jsou bytosti tvořené z energie a to přímo z energie Země. Jako takové vibrují níže než andělé, ačkoli jsou hodně často nazývány „přírodními anděly“ – to proto, že zatímco andělé ochraňují člověka na jeho cestě životem, víly ochraňují ostatní bytosti: stromy, květiny, zvířata, dokonce i kamení, vodu, vítr, hlínu…
Každá víla je pevně spjata s bytostí, kterou ochraňuje a její život je svázán s květinou nebo stromem v němž žije. Zemře-li květina, energie víly také mizí.

 

Život víl

Vílu nemůže zranit nic fyzického, protože není hmotná, ale může ji zranit to, že ublížíte její rostlině. Z víly jako by pak zmizela část síly, která se musí obnovit. Stejně tak ji zraňuje negace vysílaná proti ní samotné nebo proti přírodě obecně.

 

Víla je pevně spjatá s přírodou a s rostlinou či bytostí, kterou ochraňuje. Ubližte přírodě či oné bytosti a ublížíte i víle. Proto kdykoli utrhnete květinu, omluvte se a poděkujte, nejlépe se ještě předtím zeptejte (stačí v duchu), zda si květinu můžete vzít. Pocítíte-li, že ano, pak teprve trhejte. Pocítíte-li, že ne, nechte kytku kytkou, omluvte se a běžte jinam. Děkujte za každý krok po trávě, za každý dotek stébel, děkujte za to, že můžete jít ve stínu stromů, děkujte za vůni květin a prostě vyjadřujte přírodě lásku na každém kroku. Víly to ucítí a vaši lásku vám znásobeně vrátí.

 

 

Jak vidět víly?

Hodně lidí si myslí, že když dospějí do určitého stádia, uvidí víly, anděly, skřítky apod. svým fyzickým zrakem a upínají se k tomu. Jenomže tohle je snaha, která se často míjí účinkem. Jde o to, že víly (jako všechny „nadpřirozené“ bytosti) jsou tvořeny z energie a energie není viditelná. Elektřinu, magnetismus, gravitaci také nevidíte a přesto tu ta energie je, vnímáte ji, cítíte ji – ale vidět ji nelze.

 

Lidské smysly nejsou uzpůsobeny k vnímání energie a právě proto je třeba se zaměřit na vnitřní zrak, kterým jsme tohle všechno schopni pojmout. Někteří z vás opravdu časem uvidí fyzickým zrakem vílu, ale kdo vlastně ví jak víla opravdu vypadá? Je to stvoření z energie, té nejčistší energie Matky země. Jako takové třeba ani nemusí mít podobu dívenky s křídly, jako jsme jim my lidé na základě jejich něžných vibrací určili. Proto očima většinou uvidíte jen záblesky barevných světýlek, mihotavou mlhu, chvění vzduchu a podobně.

 

Vysvětlili jsme si tedy, že se při vnímání víl (a všech ostatních bytostí jemnohmotného světa) nebudeme zaměřovat na zrak, ale na vnitřní zrak. Ale i před ním se víly, mnohem plašší tvorové než andělé, budou nějaký čas schovávat. Proč?

 

Vibrace a víly

My jsme lidé. Naše těla jsou tvořena z těžké, tuhé hmoty a naše mysl většinou vibruje spolu s hmotou velmi nízko (více o vibracích tady). Oproti tomu víly jsou tvořeny z energie Matky země a mají vyšší vibrace než lidé. Stejně jako vy se těžko budete chtít bavit s někým, kdo vám nesedí, s kým nemáte společnou řeč (má odlišné zájmy, odlišný postoj k životu), tak se víly s lidmi nijak zvlášť bavit nechtějí. Ono slovo nechtějí je špatně zvoleno, víly by i chtěly. Chtějí říct lidem, jak je příroda krásná a proč by ji měli chránit, chtějí se podělit o své zážitky s přírodou, o své pocity a rady. Ale budete vykládat člověku, co studuje humanitní vědy o úžasných tajích posledního typu procesoru? Asi jen těžko a nebo ho to stejně zajímat nebude. S vílami a lidmi je to podobné.

 

Víla jen těžko vykoukne z listoví na člověka, co je energeticky uzavřený jako pařez, dupe po trávníku a trhá neurvale květiny. Když ale takoví nebudete, možná už při příští návštěvě přírody pocítíte přítomnost malých bytůstek, které s vámi chtějí navázat kontakt.

 

 

Milovat přírodu = milovat víly

Jak jsme si řekli na začátku, víly jsou spjaty s přírodou v níž žijí a o kterou se starají. Uhlazují auru, energeticky léčí přírodní bolístky (kterých je, bohužel, čím dál víc), rozdávají při tanci, zpěvu a radovánkách pozitivní energii svému okolí a vůbec harmonizují všechno, co je jim svěřeno do péče.
Lidé většinou svou vílu nemají, nás lidi provází andělé. Ovšem andělé nejsou prvotně „harmonizéři“ a pečovatelé, ale spíš rádci a ochránci.

 

Proto je dobré chodit často do přírody, dotýkat se rostlin a země a harmonizovat a uzdravovat své tělo. Až příště půjdete do přírody, lehněte si na zem nebo se opřete o strom a požádejte víly z okolí ať k vám přijdou a pomůžou vám se zbavit bolestí, trápení a vůbec všeho nevyrovnaného ve vás. Bude-li ta prosba vyslána s láskou, nejspíš brzo ucítíte brnění, lechtání nebo jiný projev energie, ucítíte, jak se vám uhlazuje aura a za chvíli se budete cítit odpočatí. Nezapomeňte za to vílám ze srdce poděkovat:)

 

Tohle je tedy jeden z mnoha harmonizačních a léčivých projevů víl. Stejně jako si od nich necháte pomoci, můžete být ale nápomocni i vy jim. Sbírejte v lese odpadky, vysílejte energii stromům a květinám, vyčistěte potůček od nepořádku a všemožně se starejte o blaho přírody kolem vás. Pak si sedněte a soustřeďte se na přírodu, na její projevy, na to, co teď cítí k vám, když jste jí ulevili. A pak se zadívejte vnitřním zrakem na nejbližší květinu nebo strom a ony tam budou – víly, vděčné a veselé. Jakmile poprvé uvidíte nebo zavnímáte vílu, nebudete mít problém je vnímat opět na stejném místě, ovšem přijdete-li do jiného lesa na jíné místo, možná si zase budete muset získat reputaci.

víly

Věříte na víly? Řekněte to plackou. Pořídíte ji na eshopu Angelum Lucis.

 

Víly jsou plaché, ale láskyplné

Nedivte se však vílám, že jsou tak plaché, nevyčítejte jim to a nespěchejte. Mají z lidí obavy, protože ačkoli víly jim neustále dávají svou lásku a starají se o přírodu, lidé to často nechápou. Šlapou po květinách, jezdí smradlavými auty, lámou větve stromům a neurvale se chovají ke všemu živému. Dejte přírodě svou lásku a dáte ji i vílám, které vám to s vděčností oplatí. Vysílejte lásku v prostřed zeleně a víly se brzy objeví ve vaší blízkosti.

A na závěr rada pro skeptiky: jestli vám to přijde jako blábol a považujete víly za halucinace, v pořádku. Vůbec to nevadí. Nemusíte věřit na víly, abyste pociťovali lásku k přírodě. Nemusíte věřit, že květina má duši a svého ochránce, abyste se k ní chovali s úctou a vděčností. Slovo „děkuji“ pronesené v duchu kdykoli nějak využijete přírodu vás nijak neomezí, nijak to ani neovlivní vaše racionální vnímání světa. Nechcete-li věřit, že víly existují, nemusíte. Stačí, že se budete chovat k přírodě s úctou a vnímat její sílu a krásu. Za všechny víly vám tímto děkuji:)

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

83 thoughts on “Jak vidět víly?

 1. Prosím každá rostlina má svou výlu nebo snad každý strom prosím pověste a jinak úžasný blog!!!!XD

 2. Také věřím na víly. Protože jsou. Jako malé mi o nich čítávala babička a často jsem pak s nimi jako dítě mluvívala…

 3. Se vsi uctou ke vsem lidem a pranim, ktere v nich "kouzelne" vily vzbuzuji bych jen rad varoval, lidi premyslive. Navzdory tomu, ze i kdyz z vas srsi touha po dobrych duchovnich bytostech a po lasce vubec je evidentni, ze jsem na pude "pohanu", jak vas (i me, abych byl pavdivy) Bible nazyva. Ano, duchovni svet tady je, ale kdyby jste si zacetli treba nekdy v Bibli, tak se dovite, ze jsou zde andele a demoni a ani jednech se nemame niceho dozadovat, pouze Boha. Tyto podobne "vilo/andelske/skritkovske" weby jsou klamem dabla a jeho demonu na cloveka. Ja jinak take vidam mihnutim oka nejaky pohyb, povazuji to za duchovni pritomnost.. jenze nevim ceho. Muj dojem je, ze to budou spise demoni, clovek kdyz hresi, pozyva dabla totiz do sveho sdce a to jsem v posledni dobe delal. Vam, co se deje takove podobne mihnuti, hresite nejak casto? Cigarety, alkohol, volny sex, drogy, nevera, nemravnost…? Takovy clovek je pod vlivem dabla, pamatujte na to. Tyto nauky o vilach apod. maji jedno zamereni-popiraji Boha tim, ze pripisuji vilam pocty, ktere si zaslouzi prave Buh. Ty vily jsou zrejme jednou takovou vstupni branou detem k objevovani duchovnich dimenzi, kterych je mnoho v dnesni dobe a nekterym to zustane i do dospelosti. Bible rika, ze dabel je mistr lzi a ja vim, ze satanismus ma tisice podob, viz ezoterika. Buh s vami..

 4. Už nějako dobu jsem chtěla vidět víly a anděly. Poslední dobou jsem kolem sebe začala vidět fyzickým zrakem barevná světýlka a jiskřičky jak poletují kolem mě. Dneska jsem dumala jak nad vílami tak nad strážnými anděly. Když jsem četla rady jak je zkontaktovat. Zrovna když jsem si říkala, že je to pro mě zatím nemožné, protože mám problém s vyzualizací a meditací. Respektive vizualizace mi nejde Jak je mám vidět měla jsem položenou paži přes oči a mnula jsem si hlavu a když jsem sundala paži a podívala jsem se před sebe. Přilétlo tam malé zelené světýlko, které se zastavilo a zvedlo a já před sebou viděla nádhernou asi pět centimetrů vysokou postavu hezkého chlapce v zeleném oblečku s čepičkou vypadal jako malý mysliveček pro přirovnání. Tuším, že to byl elf. Bylo to úžasně nádherné. Později když jsem si na chvilku odskočila ke mě letělo fialové světýlko mám takové tušené, že to bude víla z mé nové květiny a letělo ke mě a když mi se mi zastavilo u boku natáhla jsem dlaň a jako bych jí chtěla zvednout. Pak jsem jí v tu chvilku neviděla, ale v dlani to bylo jako bych nedržela nic, ale zároveň jsem cítila takové malé lehoučké velice příjemné teplo. Byl to ůžasně nádherný pocit.

 5. Já si myslím, že lidé jsou v téhle době hrozně uzavření a otupělí. Kaaždý chce vypadat in a cool……to je tak strašné. A ta příroda, která by jim dokázala otevřít oči, odmítají a ničí ji. Je mi líto těch víl třeba ve městě, které musí trpět jejich přítomnost. Sama mám v obýváku jednu vílu- je to krásná bytůstka s křídly. Je to opravdu taková žluto zelená energie. Zasloužily by si od lidí více lásky.

 6. Lúmenn potřebovala bych se tě na něco zeptat- když to tak řeknu jsem skoro ještě děcko a otevřelo se mi třetí oko. Viděla jsem pár celkem nehezkých bytostí, až tedy na jednu milou vílu a natolik jsem se uzavřela do sebe, že nyní vnímám pouze energetické vlny, tu vílu a sem tam nějakou tu bytost- obzvláště je o infarkt otevřít ráno oči a spatřit před sebou nějakou potvoru. Říkám si, že všechno má čas a že třeba později vše začnu vnímat, až k tomu "dospěju". Ale hodně mne zajímají stromy a víly- Neodpovídají, ale povídám si s nimi. Někdy mi přijde, že mi šumí listy na pozdrav. Chtěla jsem se tedy zeptat(i když je to méně pravděpodobné), mohu vnímat pouze tu část nadpřirozena, kterou chci??? (klidně odepište i ostatní)

 7. [58]: svůj vnitřní zrak musí člověk cvičit, jinak k němu přicházejí neuspořádáné a mnohdy nepříjemné vjemy, časem se ale lze naučit vnímat jen to, co člověk skutečně chce vidět a s čím je schopen pracovat

 8. Lůmenn, máš tady přírodní mnedicínu z bylinek, ale kvůli vílám je nemůžeme trhat.. Pouze s vděčností a láskou.. ok?

 9. Prostě pouze za dobrým účelem jo ? To mě opravňuje k utržení ?

 10. [62]: všechny duchovní prožitky jsou individuální;) A každý má jiné strachy, takže se mu temné bytosti zjevují jinak – ony samy nemají podobu, jsou jen z energie, podobu všem bytostem, i vílám i démonům, vtiskne náš mozek.

 11. Chtěl jsem se zeptat, existuje něco jako víla sněhu? Nebo to spadá pod elementály?

 12. Lúmenn můžu se zeptat jestli máš zde na blogu článek zabývající se vnitřním zrakem? Předem děkuji za odpoveď.

 13. uzasnej clanek sice dlouhej ale stalo to za to to cist.a je pravda ze se vily zjevuji jen tem co maji ciste srdce?

 14. tento clanek se mi moc libi chtela bych take videt jednu z vil vily mam nejradsi s celeho zivota znamenaji pro me velkou cenost a take bych s eji chtela stat moc dekuji za clanek ktery jsem pohopila a za ktery mohu uvidet vily moc moc moc dekujiiiiii

 15. tento clanek se mi moc libi chtela bych take videt jednu z vil vily mam nejradsi s celeho zivota znamenaji pro me velkou cenost a take bych se ji chtela stat

 16. tento clanek se mi moc libi chtela bych take videt jednu z vil vily mam nejradsi s celeho zivota

 17. uz jsem tu psala zapomela jsem neco dodat MISA J : KVETINOVA VILA

 18. [77]: víly jsou u každé rostliny a zvířete, my lidé máme anděly, ale někdy se k člověku víla připojit může;)

 19. Prosím tě, co je to ten "vnitřní zrak" ? :/ Díky za odpověď

 20. [81]: víla je jen energie, to, jak je vidíme je jen práce našeho mozku, aby si je připodobnil k něčemu, co zná. Ale velikost energie závisí obvykle na velikosti rostliny – čím větší rostlina, tím více energie a tak může být víla velmi velká nebo jich může být hodně malých, záleží jak se projeví:)

 21. Jak člověk vnímá a cítí přírodu, je odrazem toho, jaký je člověk citově uvnitř. Příroda je živá.
  Někdy může být romantické a básnivé povídat si v přírodě s někým citlivým o tom, jak jednotlivé živé rostliny a části přírody cítí, vnímá, jak cítí odezvy. Jistě většina lidí vnímá barevné odlesky a třpytky ve slunečních paprscích, když se zadívá pohledem, bez ostření na něco konkrétního.
  Naproti tomu je kontrast člověka, který vjede s těžkou technikou na záhonek, všecko škube, pohází plasty kolem a na té hromadě smetí se mu obrátí žaludek.
  Kontrast lidí, hrubých a něžných.

  Špatné by to bylo až tehdy, kdyby se někdo začaly vymlouvat, že víly mu něco navykládaly, a že se tím řídí, k nějaké hrubosti. Nebo tvrzení, že je někdo hrubý, nebo bláznivý, protože je nevidí. Pak ten, kdo tvrdí, že víly vidí, to tvrdí buď účelově nebo vidí haluze.

  Opravdu něžný člověk a také moudrý přírodovědec vnímá přírodu jako živou bytost, respektive celou řadu živých organizmů v jednom provázaném spolupracujícím celku, který se celý ve spolek ovlivňuje a posiluje.
  Určitě představivost bude pořád podporována v kreslených pohádkách a v dětských vyprávěních, vnímavé děti jsou na to zvyklé a nikdo jim to nevezme. Na té představivosti se učí s živými pochody v přírodě souznít a porozumět jim. Určitě je to o něčem jiném, než manipulovat a vykládat jeden o druhém , že je bubák, nebo nějak účelově říkat, co je v přírodě bubáků.
  Ta perla tématu, proč o tom hovořit, je právě to vcítivé souznění a harmonizace člověka s přírodou a okouzlení živými tvory kolem nás.
  Vem si růži do ruky s nejcitlivější něhou a řekni jí citem, jsi překrásná růže, miluji tě. Dokážeš to? Vyhráváš život ve štěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *