jak se sny stávají realitou

Jak se sny stávají realitou…

S novým rokem nastává čas předsevzetí, bilancování, rozhodnutí. Já jsem prvního ledna seděla na gauči s kamarádkou a povídaly jsme si o tom, co bude. Co bychom chtěly, aby bylo. A já si uvědomila, že přesně vím, co chci aby bylo. Jenom jsem zatím neměla odvahu se za tím pustit a uskutečnit to.

 

Nápad z krajiny snů

Pamatuju si, jako by to bylo včera. Před jedenácti lety jsme jeli s rodinou na výlet do Prahy a náhodou pod Petřínem narazili na podivnou stavbu, zvoucí dovnitř k prohlídce galerie. To zvláštní místo se jmenuje Reonova jeskyně a pokud se nemýlím, stojí pod Petřínem dodnes.

To místo mi okamžitě učarovalo. Vypadalo to tam jako v říši skřítků a víl. Vůbec se mi nechtělo pryč. A už v ten den jsem se rozhodla, že jednoho dne chci vybudovat něco podobného. Prostor, který jako by nebyl z tohoto světa. Kavárnu, čajovnu, obchůdek, který bude inspirovaný právě snovými světy. Kam si bude moci zajít odpočinou každý, koho nebaví shon světa okolo. Ne magickou jeskyni, spíš něco jako elfí síně, kde se příroda a um lidských rukou spojují.

doupátko

 

Postupné zrání

Jenomže stvořit něco podobného není jen tak. Tehdy mi nebylo ještě ani dvacet, studovala jsem, bydlela v podnájmu, chodila po brigádách – a spřádejte si v takových podmínkách nějaké bláhové sny. A tak jsem nápad uložila k ledu, kde zrál a zrál…

…až přišel rok 2019. Zastihl mě ve vzduchoprázdném období, kdy sice podnikám, ale vlastně do toho nedávám až tak moc síly a energie, protože mi táhne na třicet a chceme s manželem miminko, které se nám zatím nedaří počít. Takže se plácám na místě, podnikám nepodnikám, pracuji nepracuji a čekám, čekám… na co vlastně?

A tak jsem první den tohoto roku řekla kamarádce, že přesně vím, co chci. Chci „to místo“, které se mi objevuje ve snech. Ne jen tak obyčejný obchod, ani kavárnu nebo čajovnu, jakých jsou všude tucty. Chci stvořit místo, jehož samotná návštěva bude zážitkem. Chci pořádat semináře, workshopy, vařit bylinkové čaje a prodávat výtvory šikovných rukou. Kamarádka se na mě zadívala a pak mi řekla – hele a proč vlastně ne? Jenže, kde na to vzít a nekrást?

doupě

 

Tři, dva, jedna, Startovač

Zasmála jsem se a odvětila, že to přece můžu dát na Startovač a uvidíme. Čekala jsem smích, ale rozhostilo se zadumané ticho. A z toho ticha vykvetl nápad. Nápadu se chytil můj muž, mí přátelé a během týdne vzniklo video, v němž shrnuji svůj nápad a posílám ho na vílích křídlech dál mezi lidi.

Možná mě život naučí, že sny patří jen na polštář a ne do reality. Ale možná jsem právě udělala první krok k tomu, abych sobě i světu ukázala, že to tak být nemusí.

Toužíte také po splnění snu? Třeba pořádat workshopy s výrobou mýdel, která zatím čuchtíte jen v kuchyni? Nebo přednášet o své zajímavé cestě do Tibetu? Chcete prodávat svoje šperky, ručně šité kabelky nebo obrazy? Nebo prostě jenom chcete vidět, že když se spojí dobří lidé, tak může vzniknout něco krásného, co je tak trochu „z Jiného světa“? Tak to pojďme dát dohromady

Jukněte na můj vysněný projekt na Startovači a podpořte ho – nějakou tou korunou nebo jen sdílením, to nechám na vás. A pokud se dílo zdaří, můžeme navázat spolupráci a každý z vás se může stát malým střípkem do mozaiky tohoto kouzelného místa.

Já věřím. Věřte se mnou :)

->PODPOŘTE VÍLÍ DOUPÁTKO NA STARTOVAČI<-

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Jak se sny stávají realitou…

  1. Jak by řekl pražák. „Dyť jó.“ Proto jsem přece tady, aby se realizovaly hezké sny. A zvláště ty, o kterých vím, že je někdo nedělá jen pro sebe. Brát lidi takové, jací jsou, a zároveň je motivovat ke společnému tvoření, něčeho krásného, co je uvnitř každého člověka. Jen tomu dát život. Aby se světélko rozzářilo, jako když vyjde slunce na obzoru.

    Sídlení rozmanitosti v umění. Sdílení živého vesmíru v celku. Objevování her přírody. Dokreslování společných vizí. Stavby společných cest. Vytváření mostů, v těch oblastech, které dovedou lidi spojovat, a ve kterých lidé dovedou rozvinout spolupráci. Není to totéž, co stavět svět páté přes deváté, nebo sloužit jedné mocnosti.

    Je to sdílení života s ostatními, radosti s tvoření a sounáležitosti s lidskými bytostmi, které také chtějí dělat jeden druhému radost a dělat společně něco pro radost z toho, že jsme tady a že je zde pro nás tento svět a vesmír. A my jsme zde pro vše živé, aby jsme byli společně naplnění tím světlem a krásou z prožití láskyplného života. Života, který i když mění formu, nekončí, žije v nás a my žijeme v něm. Stejně tak, žijí v našich srdcích naši milovaní a my jsme součástí jejich naplněného a vědomého života. Objevte znovu člověka. Váš život je vaším uměleckým dílem.
    https://www.youtube.com/watch?v=lrq3ePeA1IQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *