♣ Jak pracovat s vnitřními elementály?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Mám pár otázek ohledně elementálů… Každý máme 4 elementály sylfu,gnoma,rusalku a salamandra. Jak je můžeme kontaktovat? Nebo je posílit např. já mám slabého salamandra jsem usoudila. Co jsou vlastně tak jakoby zač? Můžeme je vidět? Mohla by si to prosím nějak rozvést nic moc o nich nikde není tak předem děkuji. Marry

Odpověď: Lidské tělo a de facto celý svět se skládá z živlů, resp. z živlových principů. Oheň je tvořivá i ničivá síla, voda je udržovací a léčivá, země je stabilní a výživná a vzduch je pohyblivý, rychlý, nestálý – a tak dále a tak dále, o živlech se dá mluvit hodiny, hodně článků na tohle téma najdeš v rubrice „živlová magie„.
No a každý živel, který se na světě vyskytuje, má i svou personifikaci, kterou tvoří elementální bytosti. Nejsou to vždy vyloženě tvorové, jako víly nebo skřítci, ale jsou více než pouhá energie, mají určitou podobu a mohou i určitým způsobem komunikovat a vyladit se na naše energie a my na jejich.
Pokud v těle chybí rovnováha mezi živly, znamená to, že i jeden z našich vnitřních elementálů je silnější, než ostatní a naopak. Se svými vnitřními elementály se můžeme spojit při vizualizacích, pomocí šamanismu (bubnování, tance apod., bohužel na to nejsem expert, takže konkrétní návody ti neporadím) a nebo i při vykládání tarotu a dalších technikách. Nejlépe to jde samozřejmě poblíž živlu, na který se chceme naladit.
Takhle ve zkratce to ale nemá moc cenu popisovat a nevím, kdy se tomuto tématu budu věnovat, jestli na něj vůbec dojde, a proto to nejlepší, co ti můžu poradit, je kniha Čarovná říše víl od Teda Andrewse (viz tento článek), kde přesně tyhle návody najdeš a o vnitřních elementálech i o elementálech obecně se tam hodně dozvíš.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “♣ Jak pracovat s vnitřními elementály?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *