♣ Jak poznat, že si anděly nevymýšlím?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn. Mám otázku – když se pokouším vizualizovat, například andílky, povede se mi to, ale nejsem si jistá, jestli je to opravdová vizualizace nebo jen moje představa, kterou jsem stvořila, protože se chci tohle všechno naučit. Jak to rozeznat? Děkuji =) Amestea


Odpověď: Ahoj:) Na tuhle otázku se mě ptá mnoho lidí a neexistuje na ni jednoznačná odpověď. Tedy alespoň ne z hlediska racionálního – vše se dá nazvat halucinancí, třeba i skupinovou, nebo třeba počínající schizofrenií. Věda prostě existenci andělů nebere vážně. Ale co když kašleš na vědu a ptáš se jen sama pro sebe? Pak ti musí napovědět tvé srdce. Andělé ti nikdy nebudou říkat něco urážlivého, nabádat tě ke zlu, ke smutku, ke špatným myšlenkám, adnělé jsou vždy a za každých okolností láskyplní a to ať uděláš cokoli, třeba zavraždíš svého bratra, andělé tě budou bezpodmínečně milovat a vždy ti poradí dobře.
Pokud je takto vnímáš a přesto se bojíš, že se ti jen zdají, přestaň o tom přemýšlet. Záleží na tom? Cítíš-li se s anděly dobře, nezáleží na tom, zda skutečně existují, hlavní je, že je ti s nimi dobře a že je ti jejich přítomnost příjemná. Chceš-li si přece jen být jistá, věř své intuici – věříš, že ti, s kterými hovoříš jsou andělé? Ano? Tak pak tomu tak skutečně je. Nech plynout svoje myšlenky volně a pozoruj je, ty od andělů poznáš tak, že jakoby lehce září a jsou hůře uchopitelné než tvé vlastní. Koneckonců ale i to vše může být sugesce a tak jediné, na co se můžeš opravdu spolehnout, je tvá upřímná víra a znamení, která ti andělé dají. Měj se krásně:) L.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

17 thoughts on “♣ Jak poznat, že si anděly nevymýšlím?

 1. Původně jsem si taky nevěřila a neustále si namlouvala že to není doopravdy ale ted' už s prominutím seru na myšlenky tohodle typu a věřím jim každou povzbuzující myšlenku :)

 2. [1]: Věřit si sice můžete, ale na veřejnosti bych takovou víru a přesvědčenost o andělech či komunikaci s anděli…příliš nezdůrazňoval, protože to mnozí mohou vnímat jako schizofrenii…prosím to nemyslím nějak špatně…jen vycházím z toho jak lidé "tam venku" ve skutečnosti přemýšlí. Takže promiňte ale jen jsem poukázal na  nebezpečnost (do určité míry) v rámci takových to věcí ve společnosti. Na straně druhé je pravda, že už nežijeme za dob inkvizice…"dej Bůh aby to tak bylo i dále!"…

 3. [2]: Myslím si, že je spousta lidí, co v tyhle věci věří. To že je neříkají nahlas je tady hlavní problém. Se změnou života jsem získala nové přátele, třem z nich jsem o těhle věcech začala povídat a oni mě za blázna nemají. I v těch lidech, o kterých by člověk neřekl, že na tomhle něco uvidí, se objevil najednou zájem o toto.

 4. [2]: Doreen Virtue je autorkou mnoha knih o andělech a zrovna ona v ně nejen věří, ale také je vídá:) Andělé jsou reálné bytosti, ne smyšlené berličky pro chudáky

 5. Ahoj, ráda bych slyšela váš názor na to co se mi stalo:  jedno odpoledne bylo nádherně, jsem se dívala do mraků a snažila se nějak přivolat svého ochránce, ptala jsem se ho na jeho jméno, první co mě napadlo bylo slovo Zakiel… to je divné řekla jsem si a hned si slovo zapsala, večer jsem si ho zadala do googlu a ufff, to bylo překvapení zjistila jsem, že existuje anděl zadkkiel, který je zaměřený na charitu, pomoc druhým, či v tomto smyslu…. ufff, manžel mi furt říká, že jsem jedna velká charita, pořád všem pomáhám, dávám věci za darmo, až ho to někdy štve :))), myslíte, že jsem skutečně komunikovala s andělem? nebo to byl jen výplodek mé mozkové činnosti, podotýkám, že jméno zakiel jsem v životě neslyšela. díky. peta

 6. [4]: Něco takového jsem neřekl…jenom jsem upozornil na to, jak vnímají mnozí jiní lidé (řekněme ti v té "většinové společnosti" – ne vždy, ale mnohokrát ano)…bohužel.

 7. [1]: Přesně tak! Navíc mám nespočet hmotných důkazů, které mi milé bytosti poskytly, abych skutečně uvěřila. Udělaly pro mne toho tolik, že nemohu ani vyjádřit slovy jak jsem jim vděčná.

 8. [8]: Přesně. Když jsem s anděly a různými dalšími bytostmi začínal, tak jsem měl taky pochybnosti. Ale uvěřil jsem tehdy, až se mi to, co jsem slyšel od andělů, začalo skutečně plnit. A to jak blbosti, nebo i důležitější věci. Zkrátka andělé jsou reální a ne žádná berlička pro slabé, jak už tu někdo psal.

 9. Jak mám vědět,že něco co mi sdělí je opravdu od nich tu už zaznělo,ale já mám trochu jiný dotaz : Co dělat když neříkají téměř nic a jak s němi komunikovat v té podobě : ať nám dají realné znamení a důkaz na to,že oni opravdu existují? Jak mám tohle od nich zjistit?Oni neříkají třeba nic ,když se jich zeptám.Co je tedy špatně?

 10. Ahojky já mám taky dotaz,jak poznám že je Anděl u mě? Děkuji

 11. oni stebou komunikují ale situacemi které jsou aby ti něco usnadnili nebo myšlenkama a také přez jiné žive bytosti[10]:

 12. a ani nechtěji zato jak nám pomáhaj nic na oplátku stáčí jím jen to že naně budeš myslet s láskou tak jako oni s láskou pomáhaji tobě

 13. Ahoj.Dřív jsem se anděly atd. moc nezabývala,ale prostě hodně věcí co jsem si přála tak se mi splnilo,až mě to udivuje. Jen jsem si to představovala a časem se to splnilo. Když mi to všechno teď došlo,splnily mi to andělé? Ikdyž jsem to neříkala jim? Nebo je prostě možné že se mi to plní když o tom přemýšlim? (jsem introvertka,hodně přemýšlím a vytvářím si takový vlastní svět v myšlenkách,jak bych chtěla)

 14. Ahoj stala se mi věc, která mi vrtá hlavou – velmi. Nedávno jsem byla po hrozném rozchodu s přítelem. Prosila jsem anděly aby mi pomohli. Jednu neděli jsem asi na 7 minut odběhla z domu (panelák) sedla do auta zajela si koupit něco k blízké benzínce. Když jsem se vrátila u vchodu do paneláku ležel čerstvě mrtvý pták. Hned jsem měla pocit, že je to znamení jenom pro mě, ale dodnes nechápu jaké.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *