Jak je to se zrcadly

Zrcadel je plné naše okolí – každý máme určitě zrcadlo minimálně v koupelně, někdo nosí zrcadlo v peněžence, jiný ho má v ložnici, předsíni nebo rovnou po celém bytě. A přitom si málokdo uvědomuje esoterický význam zrcadel a jejich sílu, která je nebezpečnější, než si mnozí z vás myslí. Zrcadlo není totiž jen odrazovou plochou, před kterou se můžete učesat, ale zrcadlo je jednou z nejsilnějších bran do jiných dimenzí a také vstupní branou pro celé zástupy bytostí, z nichž byste si většinu domů nepozvali. Jak je to se zrcadly a jakým způsobem se před jejich mocí chránit vám odhalí tento článek.

Brána do jiné dimenze aneb pozor na zrcadlovou magii
Na internetu koluje bezpočet návodů na různá kouzla se zrcadly – mezi nejčastější patří návody na věštění, poznání vlastního nitra a na pohled do jiných světů. Všechna tato kouzla jsou ale hazardem když ne přímo se životem, tak se zdravím – duševním i fyzickým.
Při upřeném pohledu do zrcadla se sice podíváte hluboko do nitra, ale to nitro není až tak úplně vaše. Někdy je zrcadlo totiž jen odrazovou plochou, která díky fyzikálním zákonům odráží okolní realitu, ale často se stává, že se namísto na odraz díváte do jiné dimenze, která se zdá úplně stejná jako ta naše. Někdy vskutku vypadá stejně, jindy si můžete všimnout různých rozdílů – odtud ty děsivé historky, kdy se člověk díval na svůj odraz, který náhle udělal něco jiného, např. otočil hlavu nebo pohnul rukou. Pokud se upřeně díváte na svůj odraz v zrcadle, jiná dimenze se dříve nebo později vynoří a nakonec seznáte, že místo do svých očí hledíte do úplně cizího pohledu vašeho vzdáleného dvojčete. Což je někdy docela o rozum, ti, co to zažili mi jistě dají za pravdu. V nejhorším případě (vím o jediném člověku, který něco takového zažil) se může stát, že se se svým zrcadlovým dvojčetem prohodíte (nikoli na tělesné, ale na astrální úrovni) – neptejte se mě, jak to funguje ani jak se to může stát, tak daleko mé vědomosti bohužel nesahají. Vím jen, že je to dost bolestivé, nebezpečné a pro nezkušeného člověka to může být i smrtelné, případně se z toho zblázní a už nikdy nevzpamatuje. Ocitnete se totiž v jiném světě, který je téměř navlas stejný, jako ten váš, ale přesto se v miniaturních detailech liší a naprosto s vámi nerezonuje.
Do jiné dimenze za zrcadlem se také dá vycestovat při astrálním cestování a návrat odtamtud nemusí být vždy ve vašich silách, proto při astrálním cestování do zrcadel nikdy, za žádných okolností nelezte a pokud možno se do nich ani nedívejte. Stejně tak se vyvarujte zrcadlové magii, protože můžete k sobě z jiného světa přitáhnout věci, které se k vám přichytí a můžou navěky pokřivit nejen vaše emoční či mentální tělo, ale i vaši duši. Zrcadla jsou také zloději energie a to i z hlediska fyziky – přijímají vaše světelné paprsky, vaši energii, aby vás mohli zobrazit a to, co se od nich neodrazí, to spolykají. Zrcadla jsou tedy destruktivní předměty a čím méně jich budete mít doma, tím lépe.
Průchoďák pro škrkny
Učení feng shuei doporučuje, abyste neměli zrcadlo naproti vchodovým dveřím nebo abyste je neměli v ložnici. A má svatou pravdu. Skrze zrcadla si totiž zkracuje cestu velké množství bytostí – jak jsem zmínila výše, v astrále je to průchozí plocha, stejně jako okno nebo dveře a zkušený poutník dojde skrze zrcadlo během vteřiny na druhý konec světa, zatímco nezkušený se mezi zrcadly ztratí navždycky.
Pokud tedy máte zrcadlo v ložnici, nedej bohové tak, že se v něm odráží vaše postel, koledujete si o nepříjemné noční návštěvy. Průchody skrze zrcadla užívají hlavně energeticky slabé bytosti, které nemají dost síly, aby se astrálem pohybovali jen silou myšlenek, což jsou zejména bludné duše, hladoví démoni a larvy a vůbec jiná astrální havěť. Andělé třeba zrcadla nevyužívají vůbec, takže pokud by vám nějaká bytost tvrdila, že je anděl a přitom přišla skrze zrcadlo, nevěřte jí ani slovo a rychle ji pošlete pryč.
Mimochodem, víte, proč se podle legend upíři neodrážejí v zrcadle? Protože je řeč o astrálních upírech (de facto démonech, živících se životní energií lidí) a ti se v zrcadle ze své podstaty odrážet nemohou, stejně jako každá bytost, žijící v astrále – víly, skřítci, duchové, andělé, démoni… NIKDO z nich se v zrcadle neodráží, protože v astrále je zrcadlo jen rám, kterým můžete projít jinam, nikoli odrazová plocha.
Pokud máte v pokoji, kde spíte, zrcadlo, pravděpodobně nebudete spát moc dobře a do snů vám polezou různé noční můry, které vyvolají strachem se živící škrkny, co přišli skrze zrcadlo a chtějí se na vás přiživit. Zabránit tomu můžete nejlépe tak, že zrcadlo vyhodíte pryč nebo ho aspoň přesunete do jiné místnosti. Pokud to nejde, tak ho na noc zakrývejte nějakým přehozem a pokud ani to nejde (třeba je zrcadlo moc velké), položte před něj křišťál, který bude destrukce pohlcovat a zabrání každé bytosti projít dovnitř (i ven).
Čím starší, tím horší a jak je to se sedmi lety neštěstí
Byli jste někdy na hradě nebo zámku? A viděli jste tam stovky let stará zrcadla? Pokud ano, věřím, že minimálně z jednoho z nich vám běhal mráz po zádech, mě třeba běhá ze všech a snažím se do nich pokud možno vůbec nedívat. Tato zrcadla zažila hodně a za svou existenci pohltila velké množství energie mnoha lidí a prošly jimi stovky bytostí, většinou destruktivních. Není divu, že energie těchto zrcadel je hodně negativní a jejich schopnosti zobrazovat realitu je značně omezená, ne-li úplně zrušená – většina hodně starých zrcadel tak dokáže jen ukazovat průhled do jiné dimenze, což přináší zvýšenou frekvenci strašidelných zážitků. Jestli se rádi bojíte, doporučuji sál na zámku Hluboká v Jižních Čechách, který je plný obrovských starých zrcadel. Loni jsem prošla kolem jednoho z nich a i když jsem si dávala pozor, nakonec jsem se do něj podívala – a můj odraz se na to vykašlal a díval se dál rovně. Dost nepříjemný zážitek…
Fyzik by mi jistě řekl, že plácám blbosti a zrcadlo je prostě jen odrazová plocha a hotovo. Proto vám doporučuju zajímavý test. Dejte zrcadlo někam doprostřed místnosti, čím větší, tím lépe to uvidíte, a přiložte tvář úplně na něj. Budete muset trochu švidrat a všelijak se nakroutit, ale nakonec uvidíte zajímavý jev. Jako malá jsem se tím bavila a přišlo mi to jako samozřejmé, dokud jsem se ve škole neučila fyziku a nedošlo mi, kam jsem se koukala. V zrcadle by se totiž mělo podle fyziky a logiky odrážet to, co je před ním, nikoli to, co je za ním. Když ale dostatečně zašilháte s tváří nalepenou až na zrcadlo, zjistíte, že vidíte i odraz toho, co leží mimo zorný úhel zrcadla a to klidně i o metr!
Není divu, že se k těmhle záhadným předmětům váže spousta lidových pověr – nejznámější z nich je asi ta o sedmi letech neštěstí. Pokud totiž rozbijete zrcadlo, uvolníte všechnu jeho nashromážděnou energii a ještě vypustíte spoustu bytostí, které byly právě v dosahu. Platí, že čím větší a starší zrcadlo rozbijete, tím větší dávku destrukce dostanete. Platí také, že každý střep zrcadla se stává
novým zrcadlem, novou samostatnou bránou (a to i v případě, že se nevysype z rámu).
Po rozbití zrcadla byste měli provést očistnou meditaci a nějaký silný ochranný rituál, protože za vámi asi poleze dost nebezpečných bytostí.
Zrcadla, odrazy a jak se chránit
Všechny negativní účinky zmíněné v článku mají ovšem jen zrcadla, resp. předměty dlouhodobě užívané jako zrcadla (v minulosti to byly třeba leštěné stříbrné talíře, dnes jsou to některé výlohy, okna a další odrazové plochy). Nebezpečí nehrozí od studánek, hladin vody, většiny oken a skleněných předmětů atd. Ty jako zrcadla sice mohou sloužit samozřejmě také a k zrcadlové magii se užít dají, ale nenachytávají energii lidí v tak velké míře a většinou jimi neprocházejí bytosti, takže jsou bezpečné.
Teď myslím přichází čas na malé shrnutí všeho, co jsem článkem chtěla říct. Důležité je si zapamatovat, že zrcadla jsou (resp. mohou být) bránou do jiné dimenze a je s nimi třeba tak zacházet. Na jednu stranu se s nimi dají dělat opravdu hodně zajímavé věci a „kouzla“, o jakých se vám ani nesnilo, na stranu druhou to s sebou nese riziko průchodu jinam, vyvolání nebezpečné bytosti a nebo minimálně velkého šoku z toho, co vám zrcadlo ukáže. Proto se zrcadlové magii pokud možno vyhýbejte a když vám to nedá, aspoň buďte velice opatrní a chraňte se, například solí nebo křišťálem (viz tento článek). Hlavně k rituálům nepoužívejte stará zrcadla a už vůbec ne ta, jejichž dřívější majitele neznáte. Pokud se tedy nechcete zbláznit a poškodit si energie, protože to se vám krom patrně dost šílených zážitků povede určitě.
Vím, že tento článek je možná příliš opatrnický a spíš než vaši touhu po bezpečí vzbuzuje spíš vaši zvědavost, ale věřte mi, že se zrcadly mám své velice špatné zkušenosti a sypat si po koberci sůl, kreslit ochranné symboly a všude před zrcadla v bytě pokládat křišťál není zrovna příjemná zábava na odpoledne. Jako každý magický nástroj od symbolu po kotlík lze i zrcadlo využít dobrým a prospěšným způsobem, ale tento druh magie je jen pro opravdu zkušené lidi, kteří se jen tak něčeho neleknou. Hodně štěstí a buďte opatrní:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

87 thoughts on “Jak je to se zrcadly

 1. Jo, to s tím zčernáním očí se mi stalo také… Taky jsem si tehdy říkala, proč mám takový potměšilý výraz… No, odteď se budu zrcadlům vyhýbat jak jen to bude možné…

 2. ZAVŘETE dveře svého pokoje a postavte se před velké zrcadlo. Místnost musí být tmavá. Poloţte vedle zrcadla malý plamínek, tak, aby se neodráţel v zrcadle. V zrcadle se odráţí jen

 3. Když si jen vezmu například fakt, kolikrát jsem s nenávistí hleděla do zrcadla na svoje tělo a brečela vztekem, říkám si, že ta zrcadla musí přenášet opravdu negativní věci.

 4. Teda, to jsem netušila o zrcadlech…mám z toho teď husí kůži. Napadá mě, že baletky tančí před obrovským zrcadlem…ale nevypadají že by jim to nějak škodilo? A ještě bych se zeptala mimo mísu – proč mé rodiče napadlo dát mi jméno Lucie? (nemám jméno "po někom")- náhody neexistují – mám to brát jako výzvu kam se mám v životě ubírat? (Lucie je dle slovníku světlá, zářící, spojitost se světlem). Děkuji za odpověď

 5. A teď se budu bát i vytrhat si obočí, já se hned všeho chytnu. Teď si tak uvědomuju, že u mamky je zrcadlo v koupelně naproti dveřím a fakt mi před ním není ok, ono se prostě dívá jak jdu chodbou do té koupelny, fuj, vlastně ani nevíme proč,ale pořád tam zavíráme dveře,asi aby na nás nekoukalo.. Ještě mě napadá, i ženský lékař používá zrcátka, zubař… A tu sůl před zrcadlo nasypat volně? nebo do misky? a mám při tom něco říkat? Ale chválím za super články!

 6. Chtěla bych se zeptat, jestli když mám asi 20cm velké zrdcadlo a mám ho asi 1,5 metru nad zemí stačí když krystal či sůl položím na zem?

 7. Dříve jsem měla v pokoji přes metr vysoké zrcadlo a nahoře bylo roztříštěné na několik částí.. podle mě bylo nejmíň 50 let staré.. když jsem byla v pokoji, měla jsem divný pocit a trochu jsem se bála.. mohlo to být tím zrcadlem?

 8. Ahoj".Náhodou mě sem vítr zavál,tak si něco písnu.I když jsem si říkal,že už nikomu nic nebudu říkat.Zaujala mě diskuze o zrcadle.V létě se chystám pár zasvěceným ukázat jinou dimenzi,nebo něco z ní.Je třeba ale udělat pár věcí a vědět kdy.Na vhodné místo nikoho nedostanu a sám bych se podělal,ale pujde to solidně kdekoli.Vím taky kde je jedná brána /dobře hlídáná/ale tyto informace nejsou lidem určeny.Slovo ZASVĚCENÝ-člověk který věří,ví,nebo má jistou zkušenost.Taky se budu bát,poznání je však silnější a bude i ochránce.

 9. Kdo nezažil, nepochopí, jen ze zajímavosti, jestli to funguje, jsem to prostě jednou zkusila. Už jako malá holka jsem dokázala sedět dlouhou dobu před zrcadlem, prostě mně na něm něco fascinovalo.A ted je mi 30, no asi před sedmi lety jsem se prostě posadila před zrcadlo a zkusila to. Nic jsem od toho nečekala, říkala jsem si, stejně nic neuvidím,ale viděla jsem.Zrcadlo se zamlžilo a z rohů zrcadla začal stoupat kouř či mlha….a pak se moje tvář ztratila a uviděla jsem pouze oči, ty oči patřily mému bráchovi, kterej měsíc před tím umřel.Takže šok. Okamžitě jsem s tím přestala,byla mi zima a po celém těle jsem měla husí kůži, ale byla jsem tak unavená, že jsem si musela lehnout a okamžitě jsem usla.Tak a když člověk zjistí, že to opravdu funguje, tak mu to nedá a zkouší dál a dál. Prostě jak jednou otevřete třetí oko,už ho nezavřete.Hlavně dřív se o tom nediskutovalo jak teď , takže člověk ani netušil, jak to může být nebezpečný. Pak jsem při dalších pokusech viděla svůj odraz, ale jakoby před ním se začli mihat jiné tváře.  Zajímavé bylo, že jsem v zrcadle viděla i tváře lidí, kteří byli naživu.A pak jsem to zkoušela z druhým bráchou, koukali jsme se oba do stejného zrcadla, jen mě prostě zajímalo, jestli taky něco uvidí.V zrcadle jsem viděla všechno…odraz veškerého nábytku,ale neviděla jsem nás. No a pak jsme viděli tvář nějákého muže.Popsali jsme ho úplně stejně.Brácha už se se mnou do zrcadla nikdy nepodíval, má z toho strach a já se mu nedivím.  A tak jsem pořád hleděla do zrcadel, prostě jakoby to někdo v zrcadle věděl, že je nebo ho či ji vidíma a nutili mě k tomu. Bohužel, teď už vím, že to není nic, čím by se měl člověk bavit. Dokázala jsem vidět i tváře v odrazu v okně. Zkoušela jsem to i s taťkou. Taky viděl něco a k tomu jako bonus auru. Ale taťka vidí auru běžně, navíc Vám i s pružinou najde bolavý místečka na těle.I můj přítel viděl něčí tváře v zrcadle, před kterým jsem to všechno praktikovala. S tím rozdílem, že prostě přišelm z práce domů a prostě v tom zrcadle někoho viděl, aniž by se o to snažil.No, prostě si myslím, že jsem skrz zrcadla otevřela nějakou bránu, protože pak jsem cítila, že někdo je se mnou v bytě a pod.Hodně nepříjemné bylo, když jsem si napustila vanu a umývala si hlavu a v momentě, kdy jsem byla ponořená pod vodou, sem cítila, že nad vanou někdo stojí a sleduje mě. No děsnej pocit. Takže tolik k hledění do zrcadla. Radím vykašlat se na to a nezkoušet to. Může se Vám stát, že to prostě nevstřebáte a skončíte v blázinci.Kdo tomu nevěří, tak ať něvěří,každého věc, ale ať jednou nejste překvapeni.

 10. Pomoc, tohle jsem asi neměla vědět, protože mám v pokoji velké zrcadlo (cca2metry x2metry) a přímo naproti posteli :(

 11. Jak mě to zrcadlo v pokoji může přes noc ovlivnit? Lecos jsem o tom četl, ale kdo ví co je na tom pravdy

 12. Dobrý den mám zajímavý úkaz o kolo 23:30 31.11.2015 na 1.12.2015 sem šel spát bylo vše normální a ráno kdyz jsem vlezl do koupelny bylo zrcadlo praskle v jednom tvaru v jedné délce na 3 místech spojené jak do tvaru růže z listy samovolně prasklo nevim zda se to dá racionálně vysvetlyt nebo iracionalne prosím pomozte mi to vysvetlyt pošlu i foto díky cerny

 13. A zrcadlo v koupelně také vadí? Z chodby jsem ho už odstranila protože jsem z něj neměla dobrý pocit..

 14. Já jsem se začala bát zrcadel tak před dvěma lety, ale hrozně mě lákalo se do nich furt upřeně dívat, a vždy mi přišlo že se dívám na někoho jiného. Když už se do toho zrcadla upřeně zadívám (sobě do očí) a položím si otázku : "Kdo jsi?" tak na ní nedokážu odpovědět, moje jméno mi najednou přijde cizí, i moje tělo a vůbec prostředí ve kterém pobývám. Je to hodně nebezpěčné? Btw. V chodbě máme jedno zrcadlo, ve zlatém rámu, vypadá dost staře a je poměrně velké. Vždycky když kolem něj procházím, tak mám divný pocit, jakoby se na mě někdo koukal, někdo-něco velmi destruktivního, a vždycky se bojím že mi ublíží. Máme doma malé miminko, a proto se toho zrcadla bojím ještě víc, aby mojí Michalce něco neudělalo… :(

 15. Nedávno jsem se přistěhovala do bytu,kde je jedno zrcadlo na dveřích od pokoje(směr do chodby),to samé na dveřích od koupelny + v koupelně je nad  umyvadlem velké zrcadlo a hned naproti němu na skřínce,větší zrcadlo…jde z toho hruza,hlavně když jste sami doma. To pak slyším všelijaké zvuky..ani jedno zrcadlo se bohužel nejde sundat.Mám z nich už od mala hruzu a nikdy jsem nevěděla proč pak jsem to zjistila. Jednou jsem spala u příbuzného,který měl obří zrcadlo hned vedle postele na skříni..první noc byla těžká,ani trochu jsem se nevyspala a byla jsem dost ve střehu,jako bych viděla bílou mlhu a semtam obrys postavy..druhá noc to samé,jen horší..to už jsem měla pocit jako by se mě to téměř dotklo a skoro s brekem jsem utekla…ted jsem v novém bytě a zrcadlo je jen v koupelně,pro jistotu jsem ho vyměnila za nové,protože jsem nastěhováním jsem o něm měla divné sny…nesnáším zrcadla…

 16. Zkoušel jsem se podívat do zrcadla sám sobě do očí,vím,že mi oči zčernali a trochu se na mém obličeji udělali jiné rysy ,ale to je vše nedokážu se dál dívat pokaždé mě to vrátí zpět.Nemám z toho nepříjemný pocit.Chci jen zjistit

 17. Našla jsem web kde mají super kousky zrcadel…sice velmi malý výběr ale super jedinečná zrcadla… (výběr zřejmě ovlivněn jedinečností a ruční výrobou) což je ve finále kladné:-)

 18. Ahoj, manžel má ve zvyku zapalovat na wc (zároveň koupelna) svíčku a dnes se mu povedlo ji sfouknout tak neopatrně, že horký vosk vyletěl na velké zrcadlo. Horký vosk odstranil plastovým nožíkem a mě požádal o dočištění zrcadla. Já použila teplou žínku a octovou vodu. Vše se zdálo naprosto v pořádku. Asi za 10 minut jsme uslyšeli dvě větší prasknutí a zjistili jsme, že zrcadlo prasklo po celé jeho šířce. Jsem pověrčivá a moc se bojím, co se bude dít. Dala jsem před zrcadlo sůl i krystal, ale… i tak mám obavu. Před nedávnem jsme měli menší bouračku v autě a nerada bych se dočkala něčeho horšího. Má někdo pro mě nějakou radu? Děkuji a všem přeji hezký den.

 19. Já se hrozně bojím velkých zrcadel, ta malá mi nevadí, ty mám ráda, ale vždycky když jdu kolem velkého, nechci se do něj dívat a mám nepříjemný pocit.

 20. Tvl, tady melete všichni p……y. Zrcadlo je jen zrcadlo a to co v nem vidíte je jen halucinace ve VAŠEM MOZKU! !!

 21. Moc by me zajimalo proc tedy pisou na ruznych webech ze si clovek pohledem do zrcadla muze aktivovat treti oko.Ja to zkousela mockrat a vzdy mi zacalo hucet v usich a okoli se  v zrcadle jakoby zamlzilo ale nic vic.Mela se  teda obcas pocit ze mi cuka v zrcadle koutek  pusy ale ne az tak ze bych uvazovala ze to je muj obraz v jinem svete/dimenzi.Mela sem pocit ze se neco deje ale nic se nestalo…

 22. [81]: právě proto, že zrcadla jsou brány, jsou to i předměty, s nimiž zkušený člověk může pracovat a zvládat slutečně zajímavé věci – ale nezkušený si může velmi ublížit.

 23. Takže to není špatné? Já se po čtení tohoto článku včera úplně vyděsila, co vše se mohlo v zrcadle objevit…

 24. Každopádně děkuju za tento web, jsem moc ráda za plno informací a zkušeností, které jsem náhodou s tímto webem objevila. Hledala jsem včera  jestli znamená něco, když zapálená svíčka zběsile"skáče" a chvílemi se uklidní – lépe řečeno, brala jsem to jako komunikaci s andělem, ale neumím z toho číst. Věřím na anděly, jen s nimi ještě neumím komunikovat. Zajímám se i o astrální cestování, ale po přečtení článků se trošku bojím, abych něco nezkazila. Nemáte náhodou nějaké zkušenosti či článek právě o těch pohybech svíček?

 25. Zdravím chctěl bych se zeptat jestli to funguje i když je zrcadlo ušmudlané a jak dlouho stačí se do něj soustředěně dívat?

 26. Ahoj nevite? co se po vas chce kdyz vam nekdo poruci !!!podivej se do zrtcadla???

 27. [86]: asi abyste si vymáčkli beďar nebo učesali vlasy. Nic víc v tom není:) Žádná kletba nebo tak něco:) Prostě podívej se, jak vypadáš:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *