♣ Jak je to s rusalkami a najádami?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
Otázka: Ahoj Lúmenn, chtěla bych se tě zeptat na otázky ohledně rusalek a najád. Tady na blogu píšeš, že se obě vodní bytosti starají o různé vodní plochy. A mě by zajímalo, jestli například v každé řece žije najáda i rusalka, nebo jestli je někde například jenom rusalka, nebo jen najáda. A také, když třeba najáda kvůli velkému znečištení své řeky zahyne, nahradí ji jiná najáda , nebo ne? A protože bych se ráda s těmito bytostmi zkontaktovala, chtěla bych se ještě zeptat, jak mám od sebe rusalku a najádu odlišit, protože u tebe na blogu vypadají najády opravdu jako víly, ale jinde najády popisují jako bytost, která je také posobná lidské dívce, a tak opravdu nevím, jak je od sebe rozeznat :). Cassidy

Odpověď: Mezi najádou a rusalkou je poměrně veliký rozdíl, i když se to možná na první pohled nezdá. Slovo rusalka je v češtině často užívané v souvislosti s vodními vílami a asi jde do pusy mnohem lépe, než najáda. Správný výraz je totiž vodní elementál. Je to bytost, tvořená z živlu, která má jen omezenou inteligenci, jhe to vlastně jakési zosobnění živlu jako takového. S elementály se dá spojit jen na úrovni vibrací nebo melodií, jen málokdy si s nimi můžeme promluvit, protože na to jejich inteligence nestačí a ani to není jejich úkolem.
Vodní elementálové jsou vodou a zároveň se o vodu starají. Tvoří vodu svými těly a vibracemi a jsou s ní pevně spjati. Kde není voda, není elementál. Elementální bytosti nemají jména ani identitu, jsou jen zosobněná voda, která se jednou ukáže tak a podruhé úplně jinak.
Oproti tomu najáda je víla. Přírodní bytost, tvořená částečně ze zemské a částečně vesmírné energie, která má svou vlastní inteligenci, své tužby, sny, názory a myšlenky a svůj sepcifický úkol. Zjhednodušeně řečeno je vodní víla jakoby chytřejší elementál, oddělený od svého živlu a schopný nezávisle na něm existovat. Vodní víla samotná není tvořená z vody, ale je s ní pevně spojená a jejím úkolem na této planetě je se o vodu starat, zkrášlovat okolí řek, čistit vodní plochy a toky, starat se o ryby a další zvířata, co ve vodě žijí.
S vílou si můžeš promluvit, víly mají i svá jména a svou indentitu, na kterou bývají hrdé.
Takže – v každé vodě, i v té nejmenší kapce se dá najít střípek elementála. Žijí v každé vodě, v čisté, špinavé, stojaté, tekoucí… Zato vodní víly žijí jen na určitých místech, většinou spíše odlehlějších a čím čistější voda, tím spíše tam na vodní vílu můžeme narazit. Až na mořské a některé říční víly příliš necestují a starají se o jedno místo, které je jim určeno. Na krátkou dobu se mohou vzdálit od vody, ale není jim to příjemné a skoro tak nečiní.
Pokud najáda zahyne, což se může stát při vyschnutí vody o niž se stará nebo pokud znečištění překročí únosnou mez, její vědomí se vrátí do Jednoty a ona se pak zrodí na jiném místě. Dokud bude místo, které opustila, zničené, žádná jiná víla se tam nevrátí, pokud se ale místo pročistí, může se tam nějaká víla znovu zrodit.
Podoba najád je takov, jakou ji stvoří naše imaginace. Většinou, jako všechny víly, ji vidíme jako okřídlenou dívku různé velikosti – jsou víly velké jako člověk i maličké jako dlaň.
Doufám, že teď už jsou všechny otázky kolem těchto krásných, něžných bytostí, zodpovězeny:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

9 thoughts on “♣ Jak je to s rusalkami a najádami?

  1. Jé, tak ti moc moc děkuju :). Jen bych se chtěla zeptat, že když píšeš, že se s najádami dá promlouvat pomocí melodií, tak jak přesně? :)

  2. [1]: ne promlouvat, ale spojit – elementálové a zvlášť ti vodní často pomáhají tvořit hudbu a ta se pak ozývá člověku v duši a harmonizuje ho, nevím, jak to přesně popsat, to se asi musí zažít:)

  3. [4]: Je to to samé, ale rusalka je název český, kdežto undina je označení přejaté z nějakého cizího jazyka.

  4. Zdar,chtěla bych se zeptat,jestli se dá energie nebo aura nějak využít.Třeba jako zbraň..nebo jestli se tím dá ublížit..děkuju předem za odpověď :)

  5. Týjo velmi dobře si to vystihla :-).Jendou se mi stalo,že jsem viděla Rusalku :),ale nekomunikovala jsem s ní..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *