Jak Bůh stvořil ženu

Dnes na mě na vlnách sociálních sítí připlul tento krásný text. Text, který jsem si potřebovala přečíst – o ženách a jejich síle. Někdy, mé milé, zapomínáme, na svoje poslání tady na zemi, na to, v čem skutečně spočívá naše síla. Chceme být tvrdé a nelítostné jako muži, chceme mít ostré lokty a slzy považujeme za projev hlouposti a slabosti. Ale když Bůh, Vesmír, Příroda, tvořili ženu, vložili jí do vínku jiné, nádherné věci. O všem se píše v tomto krásném příběhu, který jsem pro vás přeložila z angličtiny.

 

Jak Bůh stvořil ženu

Když Bůh šestého dne tvořil ženu, pracoval přesčas dlouho do noci.

Přišel k němu anděl a ptal se ho: „Proč na ní trávíš tolik času?“

Bůh odpověděl: „Vidíš všechny ty detaily, které musím vyladit, abych ji vytvořil? Musí fungovat ve všech možných situacích, musí být schopná vzít do náručí několik dětí najednou a dát jim objetí, které dokáže vyléčit všechno od odřeného kolene po zlomené srdce. A tohle všechno bude dělat jen dvěma rukama, dovede se také sama vyléčit, když onemocní a dokáže pracovat 18 hodin denně.“

Anděl byl ohromený. „Jenom dvě ruce? Nemožné! A tohle je standardní model?“ Anděl přišel blíž a dotknul se ženy. „Vždyť jsi ji udělal hrozně měkkou a jemnou, Bože.“

„Je jemná,“ řekl Bůh. „Ale také jsem ji udělal silnou. Nedokážeš si ani představit, co všechno dokáže vydržet a překonat.

„Dokáže přemýšlet?“ zeptal se anděl.

„Nejenom, že dokáže přemýšlet,“ odpověděl Bůh. „dokáže také nalézat řešení a dělat kompromisy.“

 

 

Anděl se dotknul její tváře. „Bože, vypadá to, že z tvého výtvoru prosakuje voda! Asi jsi ji příliž zatížil.“

„Ó, to není prosakování. To jsou slzy,“ opravil Bůh anděla.

„K čemu takové slzy jsou?“ zeptal se anděl.

Slzy jsou způsob, jakým může vyjádřit svůj žal,“ odpověděl Bůh. „Své pochybnosti, lásku, osamělost, své utrpení i svoji pýchu…“

To udělalo na anděla velký dojem. „Pane, ty jsi génius,“ řekl. „Myslel jsi na všechno. Žena je skutečně neobyčejná.“

„Ano, to je,“ řekl Bůh. „Má sílu, která ohromuje muže. Dokáže se vypořádat s problémy a nést těžké rány osudu. Je v ní štěstí, láska i moudrost. Usmívá se, i když se cítí tak, že by nejraději křičela. Zpívá, když se jí chce plakat. Pláče, když je šťastná a směje se, kdy se bojí. Bojuje za to, čemu věří.

Její láska je bezpodmínečná. Její srdce se zlomí, když její příbuzní nebo přátelé zemřou, ale vždy dokáže najít sílu se s tím vyrovnat a žít dál.“

Anděl se zamyšleně zeptal: „Takže je to dokonalá bytost?“

„Ne,“ odpověděl Bůh. „Má jeden velký nedostatek. Velmi často zapomíná na svoji hodnotu.“

Author: Devina Nund

Překlad: Lúmenn

Photo: Vince Hemingson

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Jak Bůh stvořil ženu

 1. Článek zní dobře, jen je potřeba dodat, že to jsou ty kladné vlastnosti, které když si některé ženy neuvědomí, že je mají, a svoji hodnotu zapomenou, pak se chovají úplně jinak.
  A z obrázků vyplývá , že každá je jiná a některé jsou životem i poničené. Stejně jako ty větve a je potřeba si uvědomit, kdo všechno za to může. Můžou za to všichni. Každý může pro to něco udělat, abychom se ony o sebe lépe staraly a starat mohly, abychom my se o ně lépe starali. A nebylo nic jednosměrného.

  A tak každý má to největší láskyplné pouto k té své, na kterou je citově zvyklý. A když si žena a její muž k sobě-k ní budují dostatek úcty, tak tím se také udržuje její zdraví. Na to má samozřejmě mnohdy vliv také chování druhým směrem.
  Prvořadě jde o zdraví. A zdraví ženy je ve spojení s úctou sama k sobě a s úctou rodiny k ní.
  Zkrátka všichni i ona sama na tom musí zapracovat, když jeden selže, může to ohrozit celou misi jejího zdraví.
  Když je máme tady tak bez obalu, tak se to dá říct natvrdo, jak to je.
  Krása tělesná spočívá ve zdraví, tím je pak i svalstvo a tuk v rovnováze. Pokud tomu tak není, ještě pořád není prohráno. Protože tam je ten citový vztah k tomu tělíčku umocněný společnými zážitky a životním prostředím, ve kterém to tak nějak mnohdy ani nejde udržet to zdraví v perfektní harmonii a třeba není ani dostupná zdravá strava. A proto taky, na obrázku k žádné z nich nic necítím, není to moje milá. Každý cítí to opravdové zlaté, jen ke své milé, ačkoliv může mít rád všechny živé bytosti dostatečně.

  Ta pravá krása je v přírodě a ta je rozmanitá. To vidíme i na tom obraze. Můžeme si to vysvětlit názorně na modelu plyšového medvídka. Dítě má rádo svého plyšáčka, ten může být štíhlejší , nebo oplácanější. Může mít i zašívané záplaty. Ale to dítě z toho plyšáčka pořád cítí ten cit, tu lásku , kterou každé přitulení pro ně znamená.
  A na tom vyrůstali i mnozí kluci a pak jsou z nich chlapi a to jim zůstalo. Takže milují tu svoji ženu, i jako toho záplatovaného plyšáčka, který má packy štíhlejší, nebo macatěší, jak je zrovna ušitý.

  A jistě někoho napadne , co ta nahota. Tak tu shrnu také.
  U nezadaných je to volnější. U zadaných si to hodnotí páry společně, jak to chtějí dodržovat.
  Pak jde jen o to, aby někdo neříkal něco jiného a opak dělal a požadoval po tom druhém jiná pravidla než na sebe.

  Já jsem kdysi byl i modelem, úspěšným. Některé dívky tomu hrozně fandily, ale jiné, které mě lovily mě za to zpětně mlátily, a to jsem nedělal žádnou erotiku. Takže já bych se už i pro tuto svoji zkušenost s manželkou dohodl, že nikdo z nás do odvážnějšího modelingu nepůjde, tak maximálně do plavacího úboru. Protože mě nebaví se dohadovat o tom, jestli mi bylo vidět víc nebo nebylo. A pak bych se na oplátku ptal jí, jestli si nechala něco, co budeme mít jen nadoma. Také je potřeba umět rozlišovat, co je umělecké, jakou to má myšlenku, účel a zda se klade důraz, aby bylo i to nejintimnější vidět, nebo je kladen důraz na pózu a aranžmá, myšlenku a pak jde víc o umění. Je mezi tím tenká hranice. Někdy napoví téma, o čem fotoobraz je a kam směřuje. Také míra druhotné komercionality napomůže hodnocení, o jakou jde příležitost, místo ( léto u vody / nebo v zimě mezi eskymáky).

  Ale lidské tělo je krásné, znám velké množství póz, jak je sladit s přírodou , okolím i v pohybu. Je to geometrie přírody. Myslím,že postačuje vědět, že jste umělecké dílo úplně všichni a že všechno má svůj účel, pro co jste byli stvořeni a jak o sebe budete pečovat.

  A zpět k té ženskosti. To byste se divili, kolik dokáže v kolektivu změnit žena. Když tam jsou ty její příjemné emoce, tak svítí slunce. A když je tam její zloba, tak celá komunita je nevrlá a je jim špatně. Dřív mi nikdo nevysvětlil, proč musíme zajišťovat, aby se ženy cítily dobře, nebo dokonce raději lépe, než se cítíme my muži, až jsem to pochopil sám ve více prostředích. Dobrá nálada ženy dokáže celou komunitu rozjasnit jako slunce na pláži. A pak se cítíme lépe i my. My, kdo ženy milujeme, tak zvlášť my hrozně trpíme, když ženy kolem nás trpí. A když jsou příjemně naladěné, pokud jsou k sobě a k nám upřímné a empatické, tak je nám dobře. Pak je nám hodně dobře.

  Ballet samozřemě není jediným uměleckým sportem , kde je nejvíc krásy vidět na první pohled, krása však má více rozměrů a každý nepotřebuje mít doma vrcholovou baletní tanečnici, ba právě naopak. Zdravé jsou jen baletní základy, víc je to naopak zátěž: https://www.youtube.com/watch?v=9rJoB7y6Ncs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *