Horoskop na 21.12.2012

Díky své spřátelenkyni Lady Roveně jsem našla velice zajímavý článek, který bych ráda zveřejnila i zde. Původně je zveřejněn na serveru popelky.cz a jeho autorkou je Michaela Kudláčková alias Yáma. Tato astroložka v něm uveřejňuje horoskop na dvacátý první prosinec tohoto roku a co se tohoto tématu týče, jako mnoho jiných zdrojů nestraší, ale pokouší se z faktů vytáhnout odpovědi na palčivé otázky a přinést spíš klid a naději. Můžete jejímu astrologickému výkladu věřit nebo nemusíte, každopádně to minimálně stojí za zamyšlení.

Domnívám se, že vedle vlastních horoskopů na tento měsíc, vás bude zajímat, jak se vlastně postaví planety a Země v jeden konkrétní den. Asi je málo lidí, které by to s ohledem na celosvětově řešený výpočet a předpověď jedněch z nejlepších astrologů a astronomů historie této planety, nezajímalo. Podotýkám, že se s nimi nemůžeme poměřovat. Neumíme se dívat jejich očima. Zbývá astrologický pohled těch našich. A intuice. Víc bohužel nemáme.

Pokusím se vás nezatěžovat složitými pojmy a slovy, kterým byste nerozuměli. Pokud nějaký termín použiji, vysvětlím ho.
21. 12. 2012 v 11:11 hodin GMT, tedy 12:11 hodin našeho času vstoupí Slunce do znamení Kozoroha a nastane zimní slunovrat.
Už jen prvním pohledem nastane planetární postavení, které můžeme pokládat za výjimečné.
Nikoli ale prvně.
Takovému postavení se říkávalo a říká a OKO BOŽÍ. (někdy také prst boží)
Saturn, Jupiter a Pluto vytvoří uskupení, kde se vyskytnou hned dva kvinkunxy a jeden sextil.
Vlastně, jakoby se navzájem odmítají, odvrací se, jeden neakceptuje druhého.
Další pak jakoby dalšího shazuje.
Lidsky si to můžeme představit jako revoluci mezi planetami, jako konfrontaci.
Tradičně je takové postavení považováno za tajemné, jako jakýsi zásah shůry, historicky třeba jako boží zásah, který má člověka vychovat.
Důležitou roli hrají vlastně všechny.
Jupiter, který bude stát ve znamení Blíženců, zde zastupuje expanzi, náboženství a filozofii. V mytologii je Jupiter vlastně Zeus. Tedy nejvyšší bůh a pán nebes, hromů a blesků.
Saturn bude ve znamení Štíra. Je to pán času, pořádku a všeho zákonného. On je zákonem. Představuje neúplatnou spravedlnost a je pánem spravedlivé odplaty. Jak zaseješ, tak sklidíš. Saturn neřeší, zdali něco bolí či ne. Nezná soucit. Ani nemůže, chce-li spravedlivě soudit.
Pluto bude stát v Kozorohu. Můžeme si ho představit jako bořiče mýtů, jako pána všeho pudového. On je zvíře v nás. Na druhou stranu je to planeta transformace, mnohdy bolestnou zkušeností, ale také živočišnosti a síly. Pokud se nachází ve znamení Kozoroha, přináší změny, které přijdou s nečekanou silou.
Kozoroh je necitlivý.
Horoskop pro den 21.12.2012 je zajímavý už jen těmito planetami a jejich postavením, které je sice zásadní, ale není to poprvé, co se podobně setkávají.
Obdobné, i když ne úplně stejné postavení si historicky můžeme prohlédnout v roce 1989.
Tehdy ovšem nepůsobil například Pluto s takovou rasancí. Nyní je řekneme více slyšet.
A je tu vícero aspektů.
V období okolo zimního slunovratu 2012 lze, alespoň s astrologického, ale i astronomického pohledu očekávat změny.
Je dobře si uvědomit, že změna, proměna, neznamená zánik.
Když se na vzájemné postavení planet podíváme a převedeme astrologický pohled do života lidí a jejich myšlení, osobně bych mluvila o:
Krizi víry. Vidět věci tak, jak jsou. Nepodléhat iluzi, ale vnímat skutečnost. Chtít pravdu. A to za každou cenu.
Krizi politické. Vidět zřetelně chyby a nedostatky a nebýt pasívní. Společensky a celosvětově to na sebe může vzít fůru podob, podle toho, na jakém stupni duchovního vývoje a stupni morální vyspělosti ta, která společnost je.
Krizi hodnot. Co potřebuji a co nepotřebuji. Co je důležité a co druhořadé. Stavět zájem celku nad zájem jednotlivce. Co jsem včera potřeboval, se stává zbytečným a naopak. To může být důsledek i toho, co jsem zřetelně poznal, že není prioritní. A to i fyzicky, hmatatelně (fatální zkušenost).
Je klidně možné, že skončí svět takový, jaký ho známe.
Ovšem, je to předně o pohledu na něj a o našem vnitřním hodnocení všeho, co jsme doposud žili. O postoji, který zaujímáme po stránce duchovní.
Slunce bude 21.12. 2012 stát ve velmi příjemném úhlu vůči Neptunu.
Tohle je o člověk k člověku, což je důležité. Je to jednak o intuici o vnímání pocitů druhých, o duchovnu a o sounáležitosti.
Chtít žít a vědět jak.
Závěrem bych měla zmínit i to, o čem nemohu seriozně hovořit ani astrologicky a ani lidsky a vědecky už vůbec ne.
Respektive, nemohu vysvětlovat následek či efekt, protože ho jednoduše nemohu znát.
Země, Slunce a střed Mléčné dráhy by se v této době měly filozoficky nacházet v přesné přímce. K tomuto postavení planet dochází jen jednou za 25 800 let.
To celé dále souvisí s precesním oběhem zemské osy.
Země se totiž netočí jenom kolem své osy dokola, ale točí se jako káča. Jeden tento oběh kolem dokola trvá oněch 26 000 let.
Říká se tomu Platónský rok.
V astrologii a mytologii je konec Platónského roku pokládán za konec jednoho světového cyklu, po kterém přichází přetočení cyklu zpět na začátek.
Konec jednoho cyklu. Konec času. Přechod do nového věku. Konec všech tří mayských kalendářů. Konec času. Věk pátého slunce….
…chápete?
Ani na chvíli si nemyslím, že by o tomto důležitém pohybu a cyklu brilantní matematici a excelentní astronomové a astrologové, jakými Mayové byli, nevěděli.
Seriozně říci, jak se na Zemi projevil předchozí konec Precesního cyklu, není možné.
Nikdo to neví.
Nemůžeme říci, co to bude znamenat, nemůžeme říci, že to vůbec bude něco znamenat, ale ani nemůžeme tvrdit, že to nebude znamenat nic.
Jde prostě o výjimečnou astronomickou i astrologickou událost a naše ci
vilizace zatím nic podobného nezažila.
Už jen to je ale fascinující, že jsme těmi, kdo přitom mohou být.

Michaela

A jak to vidíte vy? Já osobně dost podobně, jako tahle paní astroložka. A upřímně v jakoukoli změnu k lepšímu doufám a modlím se za ni k bohům a andělům, protože je prostě potřeba. Jak to celé dopadne se dozvíme už za jedenáct dní…

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Horoskop na 21.12.2012

  1. Chci změnu k lepšímu, ale bojím se aby nebyla přehnaná, křečovitá a moc utopická. Asi je zvlášětní si tohle číst, lidi si budou klepat na hlavu, ale zkrátka.. to tak vidím.

  2. Ano taky si přeju změnu ale zase kdyby to bylo neco radikálního (viz. video o přechodu do páté dimenze)  tak bych radši zůstal se svou rodinou a kamarády. Jinak děkuju Lúmence za tyto články neboť jsem před rokem měl "trochu" strach a představivost pracovala na plné obrátky.

  3. Jsem zvědavá co bude,ale taky bych uvítala nějakou radikální změnu myšlení k lepšímu.Každopádně den strávím s nejbližšími,projistotu:)

  4. Mám dost podobné názory, co se toho dne týče (a co se týče této jedné alternativy). Mé názory na duchovní změnu jsou ale nejspíš jiné, hlavně nesouhlasím s tím, že potřeby společnosti jsou důležitější než potřeby jedince… no to bych mohla popsat celou stránku. No jednoznačně se připravuji i na to, že by se mohlo stát něco špatného. Existuje mnoho výkladů tohoto proroctví a některá říkají, že přežijí jen někteří, ale těžko říct kteří. Možná ti silnější nebo duchovně podobným nějakému myšlení….těžko říct….

  5. ALUE KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *