Hematit

Pojďme se podívat na další z rodinky léčivých kamenů – tajuplný hematit.
Tento kámen je zvláštní svým kovovým zbarvením a leskem. Jeho název pochází z řeckého haima, což znamená krev – kvůli rudému zbarvení rudy. Starý český název je krevel, kde také cítíme původ slova v krvi. Patrně proto, že čistý hematit obsahuje až 70% železa, které je nepostradatelnou složkou krevního barviva hemoglobinu. Naši předkové to patrně nemohli tušit, ale věděli, že s nedostatkem železa se pojí chudokrevnost a tak byl od pradávna byl tento kámen využíván při léčení nemocí krve.

Hematit přehledně:
barva: kovově šedá
planeta: Saturn
živel: oheň
čakra: první (kořenová)
znamení: Beran, Štír
magické atributy: léčení, uzemnění, ochrana, zlepšení paměti, boj s plachostí
léčebné využití: zastavuje krvácení a léčí všechny nemoci krve, vyhání z těla horečku, podporuje činnost ledvin a čištění krve, pomáhá při detoxikaci, léčí nespavost a deprese
Hematit je mým hodně oblíbeným kamenem, snad to bude i tím, že jsem ve znamení Berana. Také je to nejoblíbenější kámen mého brášky, který má alergii na kovy, ale hematit mu nevadí a svým kovovým leskem mu kovy nahrazuje.
Pokud trpíte zanesením organismu, „nečistou krví“, pak je hematit dobrý talisman, aby se vám podařilo tělo vyčistit. Je dobrým průvodcem při psychických problémech, které do sebe umí výtečně nasát – jen je pak potřeba jej pořádně očistit nebo zakopat do země, protože každá kámen má jen omezenou kapacitu destrukcí, které je schopen vstřebat.
Zakoupit si hematit a další minerály můžete na internetovém obchodu Posla světla zde.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

3 thoughts on “Hematit

  1. Ona existuje alergie na kovy??? A tenhle kamínek mám někde doma, jelikož bratr je beran, a je pravda, že mě vždycky hrozně fascinoval svým leskem a zvukem, který vydával při dotyku o jiné kameny. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *