Eukalyptová koupel

Znáte to lidové pořekadlo o rýmě, ve kterém se říká, že léčená rýma trvý týden a neléčená sedm dní? Myslím, že do značné míry vystihuje podstatu tohoto nepříjemného onemocnění, které snad čas od času potká každého. Kdo by neznal plný nos otravných hlenů a probdělé noci plné marné snahy o vyprázdnění nosu? Není tedy divu, že vzdor lidové moudrosti se neustále snažíme nějak na tu rýmu vyzrát a vyléčit ji dříve, než za nekonečně dlouhý prosmrkaný týden. Jeden léčebný způsob, který jsem nikde nevyčetla, mě napadl včera a světě div se – pomohl!

Abych byla úplně upřímná, trošinku jsem se inspirovala moudrostí jiných. Jednou inspirací byly vědomosti o léčebné síle eukalyptu, jeho esenciální olej používám už dlouho při nachlazení do aromalapy a vím, že rozpouští hleny a má antiseptické účinky, takže skvělý rýmový zabiják. Druhou inspirací pak byla léčba mé maminky, která nám vždy, když jsme byli malí, naplnila kýbl horkou vodou a my si „máčeli nohy“. Horká voda a pára z ní stoupající prohřála tělo „odspoda“ a ještě vlhkým vzduchem pomohla pročistit dutiny.
Když jsem poslední tři dny strávila rozdíráním si nosu kapesníky a ne a ne se toho prokletého smrkání zbavit, řekla jsem si, že by nebylo špatné se naložit do horké vody, snad se to trochu uvolní. Při napouštění vody mě napadlo, že bych si mohla do koupelny dát aromalampu s nějakou pěknou vůní a spojit příjemné s užitečným. No a když už jsem tak hrabala mezi olejíčky, zrak mi padl na eukalyptový a já si řekla, proč to nevyzkoušet trochu jinak.
Takže jsem místo pár kapek do lampy pořádně zdecimovala obsah lahvičky a aspoň 20 kapek nalila do vany. A nevěřila bych, jak silný to bude mít účinek! Celá koupelna se během chvilky provoněla silnou vůní eukalyptu, která protahovala dutiny jako sbíječka:)
Když jsem se naložila do horké lázně a vdechovala tu silnou vůni, která mě až lechtala vzadu u kořene nosu, uvědomila jsem si, že po pár minutách v horké „eukalyptové“ vodě mám nos úplně volný. Po rýmě ani památky. Takže jsem se rochnila ještě drahnou chvíli a užívala si nádherné vůně a hlavně pocitu, že ji cítím:)
Pravda je, že po vylezení z vany se hleny za chvíli vrátily, ale v mnohem menší míře a dneska, čtvrtý den rýmy, už mi stačilo jen pár kapesníčků narozdíl od včerejšího stokusového balení. Takže si jdu dát ještě jednu provoněnou lázeň s vírou, že jsem na rýmu konečně vyzrála – akorát příště to zkusím už první, ne až třetí den:)
A co vy? Máte nějaký osvědčený recept proti rýmě? Podělte se:)

Lúmenn

Jsem osmadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 thoughts on “Eukalyptová koupel

  1. Horkou hoodně solenou vodou, nad to hlavu a na hlavu ručník či jinou pokrývku ať neutíká horká pára a má to účinek ;-)

  2. No vidíš to, alchymistko! :-) (chacha, nazývám tě tak, protože tuhle včera jsem se od jedné blogerky doslechla, že pro ni má slovo alchymie význam takový, že jde o vědu, v níž člověk bere dvě zdánlivě nesourodé věci, nějakým spůsobem je snoubí a vznikne něco, co dává smysl právě v tomto spojení jeden s druhým, či co to ta Karolína Dobrovská říkala ve videu :D)

  3. Ahoj, moc ráda chodím na tvůj blog, už se těším na další články :) Ale chtěla jsem se tě zeptat, nemáš nějakou dobrou zkušenost s prodejci bylinek (sušených)? Nehledám nic speciálního, např. heřmánek, šalvěj, máta a podobně, ale chtěla bych mít jistotu, že bylinky budou kvalitní a ne plné pesticidů a podobně. Díky moc!

  4. [5]: já kupuju od Valdemara Grešíka, měla jsem je i na eshopu, ale je tam malá marže a pro mě se to kvůli těm pár kouskům nevyplatí, to spíš větším prodejcům, než je můj pidiobchůdek. Každopádně vím, že prodávají i na váhu sušené bylinky, nejen sáčkované čaje a mám s nimi dobré zkušenosti, jejich bylinky jsou moc fajn;) Zkus mrknout na jejich web: http://www.gresik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *