Elementálové vzduchu – sylfy

sylfa
Elementálním bytostem vzduchu říkáme sylfy. Jako každý elementál, ani sylfy nemají příliš vlastní individuality a inteligence, ale obvykle nejsou přímo spjati s nějakým místem.
Sylfy se starají o vzduch na každém místě planety a protože vzduch je všude, jsou všude i sylfy. V každém zavanutí větru, na každém křídle ptáka, v každém atomu kyslíku, který vdechujeme, abychom mohli žít.
Protože v každém lidském (a zvířecím) těle i duši jsou obsaženy všechny živly, máme ve svém těle i elementály všech živlů. Naše „osobní“ sylfa má na starosti proces dýchání, stará se o naše plíce a hrdlo. Pomáhá s vyjadřováním emocí pomocí řeči a její psychickou doménou je naše mysl, pomáhá se vstřebáváním myšlenek, jejich tříděním a svobodou.

Většina sylf se zjevuje v asexuální podobě – mají krásné, proměnlivé tváře i těla, u nichž lze jen těžko určit, jsou-li mužské nebo ženské. Sylfy se ze všech elementálů nejčastěji vzdávají lidské podoby a nechávají se vidět jen v podobě vzdušných vírů a zákrutů. Vše samozřejmě záleží na našem očekávání a představivosti, jak už to u podob energetických bytostí bývá.
Rozhodnou-li se ukázat našemu fyzickému zraku, přicházejí v podobě ptáků, motýlů a dalších létajících tvorů, někdy nám nechají jen do cesty padnout pírko.
Sylfy milují hudbu a rády zpívají nebo hrají na píšťaly, jimiž může být cokoli – dutý strom, škvíra ve dveřích, komín. Jejich zpěv provází bouře a jejich tanec je nespoutaný a svobodný. Některé sylfy žijí na jednom místě, očišťují vzduch v lese nebo žijí na střeše, ale většina z nich cestuje po celém světě na křídlech větru, mění se a spojují s ostatními do větších a silnějších podob a pak se zase rozpojují a odcházejí si na své toulky atmosférou.
sylfa2
Se sylfami si nejvíce rozumí lidé vzdušní (viz tento článek) a ti, kteří mají spíše androgynní vzhled a chování, proměnliví, nestálí a svobodní a také lidé, kteří se věnují mentální činnosti, rádi komunikují slovy – řeční, píšou básně apod. Život sylf je proměnlivý a většina z nich postrádá individualitu, proto se jen těžko dá určit, jak dlouho žijí a jak jsou silné. Dovedou se spojovat s ostatními sylfami do obřích bytostí a žít věky, jindy žijí osamoceně a umírají, jakmile se rozhodnou, že to chce nějakou změnu.
Sylfy najdeme všude, kde je vzduch a čím čistší, tím snazší je sylfy najít a zkontaktovat se s nimi. Nejlépe se s nimi dá setkat na vyvýšených místech, na skalách, kopcích, věžích a střechách a nejvíce sylf zalétá do hor, kde je také nejlepší vzduch. Některé sylfy žijí i v hudebních nástrojích – píšťalách či varhanech a dávají jim nadpozemský a osobitý zvuk.
Vyladíme-li se na jejich energie, ukážou nám nekonečný svět myšlenek, inspirace a intuice, pomáhají s rozvíjením telepatie a uzdravováním myšlenek, učí nás vizualizaci a jasnovidnosti. Sylfy nám pomáhají s přijetím a pochopením změn, probouzejí v nás harmonii, umělecké cítění a vynalézavost.
Nad sylfami stojí v hierarchii energetických bytostí vzdušné víly (nymfy), větrní skřítci a duchové a ke vzdušnému živlu často náleží i andělé, duchové míst a duchové obecně. Nad vzdušnými bytostmi drží ochrannou ruku archanděl Rafael.
sylfa3
Některá božstva, spjatá se vzduchem:
Zeus (řecký bůh nebes a bouří)
Ódin (severský bůh, stvořitel)
Frigg (severská bohyně nebes)
Nút (egyptská bohyně nebes)
Brahma (hinduistický bůh, stvořitel nebes a země)
Quetzalcoatl (aztécký bůh větru, opeřený had)
Feng -Po (čínský bůh větru)
Mýtické a pohádkové bytosti, spjaté se vzduchem:
Gryf
Sfinga (o sfinze a gryfovi se více můžete dozvědět v tomto článku)
Pegas (více se o nich můžete dozvědět v tomto článku)
Meluzína

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Elementálové vzduchu – sylfy

  1. Mám hrozně ráda vzduch a vítr. Chtěla bych se zeptat zda by píseň flétny(znám jednu moc hezkou, pomalou, jasnou a plynulou) mohla přivolat sylfy, třeba ne že bych je viděla, nebo s nimi komunikovala, ale zda je možné prostě jich přivábit íc na jedno místo hraním na flétnu….

  2. Ahoj jak se s nimi mám zkontaktovat? Nebo mám prostě čekat až se mi ukážou. Nechci na to čekat celej život. :)

  3. Pleteš dohromady několik názvosloví a náboženských tradic. Archanděl Rafael, křesťanský blábol, určitě nedrží nad ničím ochranou ruku. Je to zcela jiný panteon bytostí. Naopak křesťané se postaraly o to, aby živlové bytosti byly zařazeny mezi ďábly… atd. atd. Je to trochu složitější.

  4. [4]: bytostem je jedno, jak je my lidi nazýváme a jak si je ve svých hlavách zobrazujeme, jestli jako anděle nebo dávné bohy, stejně je to všechno ta stejná síla;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *