Dvorní karty – Hole

Řekla jsem si, že je načase konečně rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes začneme prvním článkem ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. Dnes se podíváme na Dvorní karty se symbolem Holí.

Pozn.: Věnuji se téměř výlučně výkladu z Crowleyho tarotu, proto i významy karet a jejich interpretace vycházejí z této sady. Pokud máte jiný druh tarotových karet, nemusí být popis karet stoprocentně shodný.
Rytíř Holí
Ohnivý aspekt Ohně, ohnivá energie,
dynamický postup, blížící se změny.
Odkaz: Bdělost a otevřenost vůči lidem nebo situacím mohou vyprovokovat dynamické změny v tvém vědomí. Tyto dary existence přijmi s vděčností, ale neulpívej na nich.
Otázka: Dovoluje ti tvá současná životní situace plně rozvinout tvé energie? Pokud ne, co musíš odstranit z cesty nebo změnit?
Doporučení: Vyhledávej situace a příležitosti, které tě vyzývají. Odevzdej se jim s veškerou svou energií.
Afirmace: Každá výzva, která se přede mnou objeví, mi pomáhá růst. Každou bouří se posilují mé kořeny.
Královna Holí
Vodní aspekt Ohně, sebepoznání,
změna, soucit.
Odkaz: Prací na sobě získáváš viditelný náskok. Je čas naučit se, jak tento pokrok sdílet s druhými. Uplatňuj sebepoznání v každodenním životě.
Otázka: Jak můžeš nalezené poznání sdílet s ostatními lidmi?
Doporučení: Medituj o následujícím výroku: „Učení se je objevování toho, co už víš. Činy ukazují, že to víš. Učit – je pomáhat druhým lidem poznat, že oni to vědí stejně tak dobře, jako ty sám.“ (Richard Bach, Iluze)
Afirmace: Jsem zářivá bytost naplněná světlem a láskou.
Princ Holí
Vzdušný aspekt Ohně, intenzita,
rozkvétající láska, intuitivní tvořivost,
z temnoty do světla.
Odkaz: Máš všechno, co potřebuješ! Nenech se omezovat! Nenech se brzdit! Život je připraven tě přijmout. Důvěřuj svému neomezenému tvůrčímu potenciálu.
Otázka: Jaké výzvy v tomto období se dotýkají tvého života?
Doporučení: Rozpřáhni paže a dýchej zhluboka do srdce!
Afirmace: Miluji život a život miluje mne.
Princezna Holí
Zemský aspekt Ohně, osvobození od strachu,
nový začátek, optimismus,
rozšířené vnímání.
Odkaz: Tvůj starý strach nad tebou ztratil svou moc. Jeho mrtvé zbytky tě nemohou děsit. Uvědom si své nejsilnější stránky.
Otázka: Jaký je další krok ve tvém životě? Učiň ho beze strachu!
Doporučení: Nauč se transformovat své pocity strachu a využij uvolněný potenciál.
Afirmace: Přijímám svůj strach a proměňuji jej v lásku.
Významy karet pocházejí z knihy Gerda B. Zieglera Tarot – Zrcadlo duše.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *