Dvorní karty – Disky

Nastal čas konečně zase rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes vás čeká třetí článek ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. První část byla o Dvorních kartách Holí, druhá o Dvorních kartách Pohárů, třetí o Dvorních kartách Mečů a tato čtvrtá a poslední se bude věnovat Diskům.

Pozn.: Věnuji se téměř výlučně výkladu z Crowleyho tarotu, proto i významy karet a jejich interpretace vycházejí z této sady. Pokud máte jiný druh tarotových karet, nemusí být popis karet stoprocentně shodný.
Rytíř Disků

Ohnivý aspekt Země, lékař, léčitel,
finanční investice, sklizeň, práce, námaha.
Odkaz: Nastal čas nabídnout své schopnosti. Úkoly, jež před tebou leží, jsou velké a vyžadují nasazení všech tvých sil. Vezmeš-li námahu na sebe, úroda tě bohatě odmění.
Otázka: Jakým úkolům se ve svém životě snažíš vyhýbat?
Doporučení: Kdykoliv se ti věci zdají příliš obtížné, soustřeď se na pozitivní výsledky svých činů. Důležitější než výsledek, jehož dosáhneš svými činy, je proces tvého vnitřního učení a růstu.
Afirmace: S každým úkolem, který je přede mnou, přichází též energie potřebná k jeho uskutečnění.
Královna Disků
Vodní aspekt Země, plodnost,
tělesnost, výživa,
překonání neúrodné minulosti.
Odkaz: Máš za sebou vyprahlou část své cesty a přijíždíš k úrodné oáze. Můžeš si odpočinout a věnovat se sobě a svým fyzickým potřebám.
Otázka: Jak opomíjíš své tělo, svůj zevnějšek? Libuješ si v něčem?
Doporučení: Věnuj více pozornosti svému zdraví a kráse svého těla.
Afirmace: Věnuji svému tělu láskyplnou pozornost a mé tělo mi odměnou poskytuje životní energii, radost ze života a zdraví.
Princ Disků
Vzdušný aspekt Země,
velká energie v materiálních záležitostech,
neochvějnost, rozvážnost, tělesná aktivita.
Odkaz: Je čas činů. Máš příležitost získat důležité zkušenosti.
Otázka: Jaké činnosti ti přinášejí nejvíc potěšení? Které činnosti by ti pomohly k sebeuskutečnění?
Doporučení: Najdi si fyzickou tvůrčí aktivitu, ve které nalezneš radost a naplnění.
Afirmace: Nalézám činnost, která mě naplňuje a uspokojuje.
Princezna Disků
Zemský aspekt Země, těhotenství,
Matka Země, zrození, obnovení, harmonie.
Odkaz: Do tvého života vstupuje něco nového. Připrav se na to!
Otázka: Co musíš změnit, aby v tvém životě mohlo vzniknout a uzrát něco nového?
Doporučení: Medituj chvíli nad obrazem Princezny. Dýchej zlehka a své oči nech spočinout na symbolu jin-jang. Pak zavři oči a prociťuj kvalitu toho nového, co vstupuje do tvého života.
Afirmace: Otevírám se nové kráse v mém životě.
Významy karet pocházejí z knihy Gerda B. Zieglera Tarot – Zrcadlo duše.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *